Skocz do zawartości

HTC Desire vs Samsung Wave.


Recommended Posts

*Wave jest mocniejszy (procek Apple A4, znany też jako Samsung S5PC110A01 :D) vs trochę słabszy Snapdragon QSD8250

*Wave ma Super AMOLED 3.3" , desire ma zwykły AMOLED 3.7"

*Ramu maja prawie tyle samo. (dezajer ma 30mb więcej)

*ROMu (wbudowana pamieć) Wave ma więcej od 1.5GB do 7.5GB :).+karty do 32GB

*Aparat jest w obu modelach 5MPX z nagrywaniem 720p, z tym, że Wave robi lepsze zdjęcia i filmy w 720p, które są lepsze niż np. w sony ericssonie vivaz (model stworzony do filmow 720p) oraz Desire.

*Do tego niższa cena Wave (1100zł nówka bez simlocka na allegro) i okazuje się, że Wave jest bardziej opłacalny.

 

Desire ma sens jeśli chcesz mieć androida i większy ekran.

 

 

 

Nie wiem co by jeszcze wymyślić :)

Link to post
Share on other sites

Mam Wave od ponad tygodnia. Wcześniej parę touchscreenow przez moje rece przeszlo i powiem jedno Fenomen! Mimo ze system jest świeży na rynku działa bardzo sprawnie- wiele rozwiązań jest skopiowanych z apple:) Dźwięk jest b dobrej jakości a wyświetlacz... co tu duzo mowić trzeba to zobaczyć na własne oczy - HTC i etc. mogą się schować z powrotem do opakowania:) Dodam ,że GPU PoverVR 540 tez robi bardzo przyjemną robotę - jak na telefon - grafika eyecandy!

 

Jak masz jakieś konkretne pytania pisz śmiało

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dodam od siebie co do Wave(jestem posiadaczem telefonu):

-metalowa obudowa,

-system bada, jak na razie nowość, ale jest parę fajnych gier(NFS Let's golf) gry znane posiadaczom iPhone

-flash przy aparacie(dioda led jak się nie mylę)

-bateria trzyma około 3dni z normalnym użytkowaniem (telefon sms oraz internet)

-Radio FM

 

Brakuje mi jeszcze Opery oraz dobrej nawigacji.

Link to post
Share on other sites

Toniek z jakim budżetem?

 

 

edit.

od HTC G1 lepszy będzie Samsung I5700 Spica, ma androida 2.1 i o 200MHz wydajniejszy procesor, pod względem innych rzeczy są bardzo podobne. A na dodatek ma ekran pojemnościowy, czego G1 nie ma.

Link to post
Share on other sites

Samsung I5700 Spica, ma androida 2.1

Dostał już aktualizację? Bo czytałem, że długo nie dostawał update.

 

HTC G1 jest o tyle lepszy ze ma klawiaturę qwerty co ułatwia pisanie. Osobiście po stycznością z wieloma dotykami poza HTC(sam posiadam iPhone i Wave) stwierdzam, że pisanie na ekranach Cookie lub Avili to męczarnia a nie pisanie. Lepsza już klawiatura numeryczna. Wyświetlacz iPhone i SuperAMOLED jak na razie według mnie najlepszymi na rynku - precyzyjne i można pisać szybko(na dwa kciuki).

Link to post
Share on other sites

Niestety mój budżet strasznie zmalał. Muszę zakupić telefon u operatora za tak około 300zł (więcej niestety nie) na 3 lata z doładowaniami po 30zł. Znajdziecie coś takiego fajnie jak by miał system, wiem, że ciężko będzie coś znalezc, ale postarajcie się coś znalezc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odkopuje temat i zadaje ostateczne pytanie co wybrać.

 

Samsung Avila, Samsung Omnia Lite, czy Nokia 5530

 

Pytania moje brzmią następująco :

 

który lepszy ekran dotykowy pod względem czułości na dotyk ?

który lepszy pod względem muzyki ?

który lepszy pod względem obudowy telefonu, chodzi o jakość wykonania ?

który lepszy pod względem szybkosci działania ?

 

Co byście na moim miejscu wybrali i dlaczego tyczy się tylko tych 3 telefonów.

Link to post
Share on other sites

Samsung Avila, Samsung Omnia Lite, czy Nokia 5530

 

który lepszy ekran dotykowy pod względem czułości na dotyk ? Wszystkie do kitu ale wygrywa omnia lite

który lepszy pod względem muzyki ? Nokia 5530

który lepszy pod względem obudowy telefonu, chodzi o jakość wykonania ? Omnia lite

który lepszy pod względem szybkosci działania ? tu wygrywa avila, bo nie ma systemu operacyjnego, tylko javowy chlam

 

 

Broń boże Monte! Jest dobry ale nie ma systemu i ku :D ica bierze przez małą ilość ram...

Swift byłby lepszy (Android = min. 128mb ram, procek ~600mhz).

 

 

Ale z tych to jedynie Omnia Lite, albo ten Swift.

Link to post
Share on other sites

Ja wybrałbym Swifta, jedyne co może wśród niektórych użytkowników przemawiać przeciwko niemu to typowa "internetowość" Androida, ale dobrze skonfigurowany APNdroid rozwiązuje problem, chyba że ma się odpowiedni plan taryfowy w który nie trzeba się martwić o rachunki za neta. (Dla przykładu ja w Orange mając ofertę "Zetafon" wybrałem plan "Orange Free na kartę" w którym dostaję po doładowaniu gigabajty gratis, i mój G1 jest online 24h/dobę.)

Swoją drogą, wracając jeszcze kilka postów wstecz, skąd pochodzą informacje, że Era/HTC G1/Dream ma ekran rezystancyjny? To że w standardzie nie ma sterowników MultiTouch nie oznacza braku ekranu pojemnościowego.

 

PS. Na Androida Google wydało fajną aplikację znaną pod nazwą Google Goggles - bardzo pomaga w weekendowych konkursach na rozpoznawanie co to za gra. :P

Link to post
Share on other sites

Ja wybrałbym Swifta, jedyne co może wśród niektórych użytkowników przemawiać przeciwko niemu to typowa "internetowość" Androida, ale dobrze skonfigurowany APNdroid rozwiązuje problem, chyba że ma się odpowiedni plan taryfowy w który nie trzeba się martwić o rachunki za neta. (Dla przykładu ja w Orange mając ofertę "Zetafon" wybrałem plan "Orange Free na kartę" w którym dostaję po doładowaniu gigabajty gratis, i mój G1 jest online 24h/dobę.)

Swoją drogą, wracając jeszcze kilka postów wstecz, skąd pochodzą informacje, że Era/HTC G1/Dream ma ekran rezystancyjny? To że w standardzie nie ma sterowników MultiTouch nie oznacza braku ekranu pojemnościowego.

 

PS. Na Androida Google wydało fajną aplikację znaną pod nazwą Google Goggles - bardzo pomaga w weekendowych konkursach na rozpoznawanie co to za gra. :P

Android dziala tylko i wylacznie z ekranami pojemnosciowymi :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...