Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam 2 kości ramu po 2GB ddr3 1600mhz, cl9, chcę dokupić jeszcze 2 kości lecz tu mam problem, identycznych kości jak mam już chyba nie produkują, nigdzie nie ma w ofertach allegro/sklepach (GR1600D364L9/2G)  i tu moje pytanie : czy mogę spokojnie dokupić goodramy o taktowaniu 1333 mhz cl9 bądz 1600 cl11? czy mogą być związane z tym jakieś niekompatybilności? ( pamięci chodzą na taktowaniu 1333 teraz) Pozdrawiam i czekam na info :)

Link to post
Share on other sites

 

 

goodramy o taktowaniu 1333 mhz cl9

jeśli ci działają na 1333mhz to bez problemu możesz brać goodramy  

a tak z ciekawości dlaczego nie działają na 1600mhz? 

Link to post
Share on other sites

Ok, nie wiem czemu miałem zakodowane w głowie że muszą być pamięci tego samego producenta aby nie było problemów.. :) dzięki za wyprowadzenie z błędu, tak więc uczynię tak jak piszesz. 

 

Pozdrawiam :)

 

Niestety dostępność cruciali też jest znikoma, znalazłem za to Kingstony http://allegro.pl/kingston-hyperx-4gb-ddr3-2x2gb-1600mhz-cl9-i4245515954.html nada się?;)


Witam, dokupiłem ramy takie jak z linku wyżej.. niestety.. System pokazuje 8 gb lecz dostępne tylko 4 GB, bios wykrywa wszystkie kości, timingi ustawiłem takie same dla obu par kości.. W msconfigu wszystko jest ustawione, bios do płyty też najnowszy ( MSI P55GD65).. Próbowałem kości dać parami jak i naprzemiennie, to samo.. Cpuz pokazuje że pracują w dualu z taktowaniem 666 mhz.. Gdzie jeszczę muszę szukać przyczyny tego stanu?

Edytowane przez Rafał24
Link to post
Share on other sites

System 64 bitowy, win 7 ofc. Tak wiem że ramy pracuja na 1333mhz, szkoda jedynie ze pracuje 4 GB a drugie nie.. 


Ok, lekkie cyrki są z tymi ramami.. Kilka razy przekładałem je w slotach, raz wykrywało 8 by po resecie kompa znów pokazywało dostępne 4.. na tą chwilę jest te 8 GB, aczkolwiek coś czuję że przy oc procka znów zaczną się cyrki ;) Na tą chwilę temat do zamknięcia i dzięki za próby pomocy :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...