Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od dni waham się między tymi modelami, jednego dnia widzę zalety jednego, innego dnia drugiego. Chciałbym wysłuchać jakiś opinii, najlepiej z własnych doświadczeń z któregoś telefonu . Ciężko znaleźć jakieś recenzje obu telefonów na jednym portalu, żeby porównać oceny i opinie recenzenta, lub najlepiej bezpośrednie porównanie. Co dla mnie najważniejsze:

 

- niezawodność - wiem, że Android lub od czasu do czasu strzelić psikusa, nawet na najlepszym sprzęcie, dlatego który model ma najbardziej niezawodny system? Albo lepsze wsparcie na custom ROMy?

 

- jakość foto - to akurat próbowałem porównać na masie zdjęć i doszedłem do takiego wniosku - HOX robi dokładniejsze zdjęcia, jednak o wiele większe szumy - LG zaś ładnie odwzorowuje barwy, robi cieplejsze zdjęcia, ale kiepsko z dokładnością - czy tak?

 

- jakość muzyki - SŁUCHAWKI! Jakoś nie mam manii puszczania muzyki przez głośnik ;) HOX niby posiada Beats Audio, jednak wiem doskonale, że poniekąd to tylko chwyt. Ważniejsze jest posiadanie jakiegoś chipu DAC czy najlepiej wzmacniacza słuchawkowego jak np. iPhone. Jak tutaj jest? Posiadam słuchawki Branwavz R1, także będą miał na czym wykorzystać potencjał.

 

- bateria - LG...to akurat wiadomo czarno na białym. Jednak HOX po aktualizacji do 4.2.2 podobno także lepiej sobie radzi. Czy spokojnie wytrzyma jedną dobę przy słuchaniu muzyki łącznie 2h, nieco internetu przez mieszanie 3G z WiFi i ogólnym SMS'owaniu i rozmawianiu raz na kilkanaście minut?

 

I w każdym innym sprzętowym aspekcie LG jest przynajmniej nieco lepszy od HOX [a nawet go zmiata - 1GB vs 2GB RAM]. Jednakże czy to tylko nie papier? Filmy FullHD oba odtworzą, tak samo oba nie mają zadyszek na samym systemie i przeglądanie sieci tak samo przyjemne. W jakieś super wymagające gry nie wiem czy mam zamiar grać. Owszem, jestem graczem i lubię na PC, jednak zawsze mówię "telefon do gier", po czym po miesiącu zabawy telefonem gdy się z nim oswoję, tak czy siak używam go tylko do codziennych potrzeb - muzyka, okolicznościowe zdjęcia na imprezach/wyjazdach, sprawdzenie nowinek w Internecie, Facebook, a gry ograniczają się do prostych Angry Brids-owych w "wolnej chwili". ;) 

 

To co naprawdę trzyma mnie przy LG, to fakt, że jednak jest to bliski brat Nexusa 4 [na pewno będzie masa przyszłych custom ROMów właśnie od Nexusa, gdy LG porzuci G], lepsza bateria i nieco mniejsze wymiary. Mam małe ręce i One S jest na styk do obsługi jedną ręką. Do tego z uwagi, że LG jest nowszy, łatwiej o w miarę nowszy model z gwarancją na portalach aukcyjnych. 

 

Dlatego tak mocno interesuje mnie porównanie pod kątem muzyka i zdjęcia - czy jest niewielka różnica, i wtedy bezapelacyjnie brać LG, czy jednak HTC zdecydowanie przeważa pod tym względem? Nieco słabszą baterię w HOX bym zniósł, dla lepszych zdjęć i jakości audio.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...