Skocz do zawartości

Brak obrazu na monitorze. Uwalony Radeon ?


Recommended Posts

Witam!

Mam następujący problem. Włączyłem dziś komputer i brak obrazu na monitorze.

Zobaczyłem, że wiatraki na GPU w ogóle się nie kręcą.

Wyjąłem GPU przedmuchałem i oczyściłem aby się upewnić, że nic nie blokuje wiatraków.

Podłączyłem i włączyłem kompa. Wiatraki na GPU ruszyły i po 1 sekundzie zatrzymały się.

Komp nie wydaje żadnych sygnałów o awarii.

Wyjąłem GPU i zresetowałem Bios wyciągając bateryjkę na kilka minut.

 

Podłączyłem monitor kablem HDMI do MOBO i nadal nie mam obrazu. :(

Co zrobić aby komputer ustawić na GPU w CPU, czy MOBO sama wykrywa do którego wyjścia jest podłączony kabel, czy standardowo po resecie Biosu daje sygnał na inne wyjście niż HDMI?

A może to w ogóle nie Karta graficzna, tylko coś innego nawaliło.

 

Mój sprzęt w sygnaturce.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna lub procesor, jedynie możesz to sprawdzić u kogoś z zestawem na LGA 1155.

 

Ramem, kartą graficzną i innymi elementami raczej nie zawracaj sobie głowy.

Przy zwalonym zasilaczu raczej nie powinno być żadnej reakcji komputera a i pod twoim bym się tego nie spodziewał, chociaż nigdy nie wiadomo na 100%.

Ram możesz wykluczyć tak: wyciągnij go i spróbuj włączyć komputer. Jeśli będzie piszczeć (o ile masz podłączony głośniczek) to prawdopodobnie masz odpowiedź.

 

Kartę graficzną nawet sam wykluczyłeś przez jej wyciągnięcie, reset biosu i podłączenie monitora do integry. Jeśli to byłaby jej wina, to teraz komputer by zaskoczył.

Link to post
Share on other sites

Tak mam podłączony głośnik do Mobo.

Wyjąłem RAM i Mobo nie piszczy,chyba mam winowajcę, ale dla pewności jutro zaniosę zasilacz do sprawdzenia.

Mam nadzieję, że to tylko Mobas poszedł, a nie zasilacz, bo mógł pociągnąć ze sobą inne podzespoły.

Na szczęście cały sprzęt prócz zasilacza jest na gwarancji.


Zasilacz sprawdzony okazało się, że parametr PG wynosi ponad
900ms co go dyskwalifikuje do dalszej pracy.
Tak więc szukam nowego zasilacza.
Mam pytanie, czy wykroczenie poza ten parametr PG mogło uszkodzić inne części?
Link to post
Share on other sites

Panie, tylko pierw nam wytłumacz co to za parametr to PG :P

 

Google chyba nie wie albo nie chce mi powiedzieć ;)

 

Sam nie mam pojęcia, koleś ze sklepu powiedział, że zasilacz przy tych parametrach podaje prąd, ale inne podzespoły traktują ten parametr PG powyżej 900ms tak jakby nie dostawały prądu.

Prawidłowe wartości tego parametru PG to między 300 a 900ms, a mój zasilacz ma ponad 900ms.

Edytowane przez kazo.m
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...