Skocz do zawartości

telefon do muzyki/ odtwarzacz na androidzie


Recommended Posts

Witam. Może ktoś polecić jakiś telefon bądź odtwarzacz  który to będzie posiadał mocne wyjście słuchawkowe? Posiadam słuchawki nu force 770x które potrzebują dużo mocy aby się rozbujały. 

Testowałem je już na  (podam od 0-10 zadowolenie):

Sony Xperia SP (6)
Sony Xperia Arc S (6)
Samsung Galaxy Xcover II (5)
Prestigio 5044 (3)
HTC Wildfire (6,5)
Nokia 5130 (7)
iPod Touch (5)
Laptop HP Pavilion (10) 
Laptop Dell Latitude 3330 (9)


I teraz chciał bym aby nowy telefon/odtwarzacz zadowolił mnie na ok 8-9 pkt.

Odtwarzacz najlepiej na androidzie, windowsie, ios abym mógł korzystać z deezera.

Co polecacie?
  

cena w przypadku telefonu do 800 zł (minimum 4.6' i 1280x720 ekran) a jeśli chodzi o odtwarzacz to tak do 300 zł.

 

Edytowane przez 6om6en6
Link to post
Share on other sites

Sam miałem podobny dylemat i wybrałem Samsung Galaxy S3. Po wymianie kernela na Boeffla z Boeffla Sound gra na prawdę fantastycznie i z czystym sumieniem mogę go polecić. Za około 800 zł  lepiej grającego telefonu nie dostaniesz.

Link to post
Share on other sites

S3 we wrocławiu widziałem jedną za 500 a jedną za 550 zł uzywane oczywiście.. ale ogólnie zalezy mi na czymś co ma mocne wyjście słuchawkowe.. coś typowo muzycznego... kernel nie podmieni gniazda słuchawkowego 

Link to post
Share on other sites

S3 ma dedykowany chip muzyczny Wolfsona WM1811. Chipy tej firmy montowane są także w m. in. lepszych odtwarzaczach muzycznych oraz telefonach iPhone. Cytując specjalistów z serwisu gsmarena:

 

"The Samsung I9300 Galaxy S III turned out to be one of the most talented musicians around and aced our audio quality test.

The volume levels when the S III is connected to an active external amplifier are hardly spectacular, but the output is perfectly clean with no weak points whatsoever.

Stereo crosstalk did spike when we plugged in a pair of headphones, but that was the only significantly affected reading. An impressive overall performance indeed."

 

Mogę to jedynie potwierdzić. Przesłuchiwałem na moim telefonie (S3 + Boeffla Sound) Nuforce NE-600 i krótko mówiąc - urywa to banie.

Link to post
Share on other sites

no i niby w iphone są montowane... słuchałem na ipod touch i nie byłem zadowolony. stary htc lepiej zagrał. Samsunk xcover II też słabo zagrał...  W ogóle cos nie przepadam za samsungami.

A jak sprawuje się system beats audio w htc?   

Link to post
Share on other sites

Zależy w którym HTC. HTC One gra świetnie ale znajduje się poza zasięgiem cenowym. O reszcie się nie wypowiadam gdyż nie miałem styczności. Poza tym Beats to jedna, wielka marketingowa ściema,  jest to po prostu equalizer podbijający tony niskie, można zainstalować to w każdym telefonie (sam miałem w LG L9). Wg mnie S3 z Boefflą lepiej gra niż ipod, na pewno lepiej niż Clip + którego posiadam z Rockboxem. W tej cenie przyzwoicie gra także Nexus 4 i jest dużo lepiej wykonany, jednak nie ma slotu na kartę pamięci (mniej miejsca na muzykę) oraz mimo wszystko gra słabiej od S3. Nie porównuj telefonu z zintegrowanym układem audio jak w xcoverze a dedykowanym chipem muzycznym, to dwie różne bajki i przepaść między nimi jest ogromna. 

Link to post
Share on other sites

Używany htc one? Miałem Galaxy S2, potem HTC One, a teraz (od wczoraj) mam Note 3 i te telefony pod względem odtwarzania muzyki nie dorastają do pięt HTC One. Tam czuć było moc. Beats po odpowiednim wyregulowaniu był znośny, bo musiałem trochę odjąć basu. Ogólnie do HTC podpiąć jakieś dobre "suche" słuchawki z naprawdę dobrą górą i bas jest w sam raz. Słucham głównie koncertów Metallic'i i z słuchawkami Brainwavz Pro Alpha było to na prawdę przyjemne.

 

Moim zdaniem jeżeli zależy Ci na muzyce w telefonie to dorzuć 200 zł i kup używanego HTC One z gwarancją. 

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

HTC One rzeczywiście gra świetnie ale nie dostaniesz go poniżej ~1000 zł, kolega pisał o budżecie do 800 zł :)

Tak wiem, ale może autor może poczekać/dozbierać/pożyczyć bo warto. Ehh sam zastanawiam się czy sprzedać swojego, bo żal się z nim rozstawać, ale dwóch telefonów nie potrzebuję, a Note już pierwszego dnia w pracy okazał się mega przydatny - podpisanie umowy rysikiem w telefonie i natychmiastowe odesłanie - bezcenne..

 

Ogólnie mój szajsung nie gra źle, ale to nie jest to co było w HTC...

 

Do odtwarzania polecam program "PlayerPro".

Link to post
Share on other sites

Używany htc one? Miałem Galaxy S2, potem HTC One, a teraz (od wczoraj) mam Note 3 i te telefony pod względem odtwarzania muzyki nie dorastają do pięt HTC One. Tam czuć było moc. Beats po odpowiednim wyregulowaniu był znośny, bo musiałem trochę odjąć basu. Ogólnie do HTC podpiąć jakieś dobre "suche" słuchawki z naprawdę dobrą górą i bas jest w sam raz. Słucham głównie koncertów Metallic'i i z słuchawkami Brainwavz Pro Alpha było to na prawdę przyjemne.

 

Moim zdaniem jeżeli zależy Ci na muzyce w telefonie to dorzuć 200 zł i kup używanego HTC One z gwarancją. 

 

Właśnie .. Ty słuchasz rockowych kawałków... ja głównie house (stąd padł wybór na NE 770x) i na basie zależy mi najbardziej... HTC One poza stawką... Ewentualnie HYC One X ale wadliwe... Nie wiedziałem, że wybór będzie tak ciężki

Link to post
Share on other sites
Ty słuchasz rockowych kawałków... ja głównie house (stąd padł wybór na NE 770x) i na basie zależy mi najbardziej...

 

Właśnie basu było mi za dużo, więc dla Ciebie będzie wypas, ale jeśli tak to ja na twoim miejscu pomyślałbym nad nexusem albo S3, słuchałem trochę muzyki na obu i grały przyzwoicie.

 

Najlepiej pójść do jakiegoś komisu ze swoją kartą pamięci i posłuchać, na pewno nie będzie z tym problemu.

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Powtórzę się ale jak dla mnie wybór jest oczywisty. W tej cenie S3 bezkonkurencyjny. Gra świetnie, niskie tony bardzo mocne, w  cenie 800 zł możesz kupić praktycznie nówkę. Jeśli wątpisz idź do Mediamarktu/Saturna i przesłuchaj telefony na własne uszy, pisanie o jakości dźwięku na forum to jak tłumaczenie ślepemu kolorów.

Edytowane przez rybac7
Link to post
Share on other sites

No dobra... Czyli jednym kandydatem jest S3...

drugim aczkolwiek mniej realnym One

Znacie cos jeszcze? Chciał bym móc w czymś wybierać...

aha... Wspominaliście jeszcze o playerach.. ja nie uzywam programów mp3... muzykę słucham na deezerze. 

Link to post
Share on other sites

Powtórzę się ale jak dla mnie wybór jest oczywisty. W tej cenie S3 bezkonkurencyjny. Gra świetnie, niskie tony bardzo mocne, w  cenie 800 zł możesz kupić praktycznie nówkę. Jeśli wątpisz idź do Mediamarktu/Saturna i przesłuchaj telefony na własne uszy, pisanie o jakości dźwięku na forum to jak tłumaczenie ślepemu kolorów.

Piszesz, że niskie tony mocne... na poprzednich słuchawkach (Panasonic RP-HJC120E-K) to i na prestigio były mocne niskie tony.. na obecnych woła to o pomstę.. Natomiast na laptopie HP Nuforce zmiażdżyły panasonic...

 

 

Nikt nie wspomniał o odtwarzaczu... które również wchodzą w grę... :)  

Edytowane przez 6om6en6
Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że zastanawiałem się nad wzmacniaczem... oraz zastanawiałem się czy istnieją w przystępnej cenie wzmacniacze z akumulatorem .. i widzę, że jednak są... 
i chyba to jest to czego potrzebuję... w sumie mój prestigio nieźle działa...(poza tą siłą dzwięku) ale wzmacniacz rozwiąże problem :) 

Link to post
Share on other sites

Do rozważenia HTC Sensation XL, używany Iphone 4s. Nie wiem jak LG L9 II ale LG L9 I do muzyki się kompletnie nie nadaje, wiem z własnego doświadczenia. Wydaje mi się że zewnętrzny wzmacniacz do napędzania małych pchełek za 150 zł to nieco przesada, pozostaje także kwestia wygody. Ale kolega dobrze podpowiedział, na mp3store.pl na pewno znajdziesz więcej informacji.

Link to post
Share on other sites

Skoro obecny smartfon działa dobrze to wystarczy tylko wzmacniacz. Jak pisałem, sprawdź forum mp3store.pl, oni lepiej doradzą w tej kwestii.

 

rybac7, wzmacniacz polepszy też jakość dźwięku.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Skoro obecny smartfon działa dobrze to wystarczy tylko wzmacniacz. Jak pisałem, sprawdź forum mp3store.pl, oni lepiej doradzą w tej kwestii.

 

rybac7, wzmacniacz polepszy też jakość dźwięku.

Oczywiście że polepszy jednak LG L9 jest bardzo kiepskim źródłem co może nie dać spodziewanych efektów ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...