Skocz do zawartości

Problem z AsRock Z87 Extreme 4?


Recommended Posts

Witam!

Tydzień temu kupiłem radeona 7970. Karta chodziła dobrze przez dwa dni i nagle zaczęły się problemy typu komputer się regularnie wiesza po zalogowaniu do systemu. Często jest tak, że muszę kilka razy zrestartować komputer, żeby się pojawił obraz na monitorze. Dodam, że komputer się zawiesza gdy nie jest pod obciążeniem. Co ciekawe problem nie występuje gdy podłącze swoją starą kartę graficzne Geforce GTS 250. Komputer chodzi stabilnie. Myślałem, że problem tkwi po stronie Radeona i już miałem wysyłać go na gwarancję, jednak przetestowałem ją jeszcze u kolegi i karta odziwo działała normalnie. Komputer normalnie startował, zrobiliśmy testy w 3dmarku i komputer ani razu się nie zawiesił.

Więc pytanie czy problem może tkwić po stronie płyty głównej? Kartę wsadzałem w różne sloty pci express i ciągle to samo a GF 250 działa normalnie. Problem z zasilaczem raczej wykluczam. Gdzieś czytałem, że AsRocki mogą mieć problem z zasilaniem z szyny PCI Express w zwiazku z tym słabsze karty graficzne chodzą normalnie a wydjaniejsze już nie.

Może macie jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić nim wyślę płytę na gwarancję?

Jeszcze spróbuje zrobić downgrade biosu, jak wrócę do domu.

Mój komputer:
Core i5 4670k 3,4ghz
AsRock Extreme 4 z87
Gigabyte radeon 7970 WF3
Stara karta Geforce 250gts Gainword
Pamięci 2x4gb Crucial Ballistic 1600 mhz cl 8
Zasilacz Corsair CX 600 Modular Bronze +

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A odpal kompa na integerze, usuń porządnie wszystkie sterowniki np driver cleanerem, wszystkie po Nvidii i wszystkie po radeonie i zainstaluj karte na świeżo i wtedy sprawdź i zrób se update biosu na płycie głównej tak na wszelki wypadek

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Ja na początku podjąłbym próbę bardzo dokładnego wyczyszczenia systemu ze sterowników graficznych nividii.Nie mówię,że to jest przyczyną ale wiem,że pozostałości w rejestrze mogą powodować konflikty ze sterownikami AMD w systemie...

@up pisaliśmy w jednym czasie...:)

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

No jeżeli chodzi o kwestię sterowników i systemu to ja system stawiałem kilka razy. Co ciekawe przy stawianiu systemu na Radeonie instalacja się wiesza.

 

Po uruchomieniu komputera gdy obraz się pojawia wiatraki karty działają głośniej. Gdy ekran zostaje czarny to wiatraki się kręcą jakby karta była w idle.

Link to post
Share on other sites

a zrobiłeś update biosu? To często jest lekarstwo na jakieś hardwareowe problemy, może też zasilacz mu źle prądu podawać, mam taki sam i ciężko mi uwierzyć że mógłby robić problemy, ale już pare razy spotkałem się z wadliwymi corsairami, niby ciągnął GTS-a 250 ale to są dwie różne karty i róznie mogą reagować 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

a zrobiłeś update biosu? To często jest lekarstwo na jakieś hardwareowe problemy

Muszę zobaczyć jaki bios mam wgrany na płycie głównej więc albo zrobię upgrade albo downgrade. Co do karty graficznej nie mogę znaleść biosu. Gigabyte nie udostępnił Biosu do mojego modelu karty. Chyba, że wy pomożecie mi znaleźć odpowiedni? :)

 

Link do modelu karty: http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r797wf3-3gd/

Link to post
Share on other sites

Ale w karcie nie ma sensu zmieniać biosu, tylko na płycie bo karta dobrze u kolegi działała więc nie ma potrzeby, na początek zmień bios mobo na najnowszy a jeśli masz najnowszy to downgrade zrób tak jak pisałeś, ale jeśli jesteś ciekawy to wersja biosu w GPU-Z sie wyświetli w  okienku BIOS Version

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Chyba jednak wina płyty głównej. Downgrade biosu nic nie pomógł. Podlaczylem także stary zasilacz Tagan u 15 430w. Wiem, że słaby zasilacz ale do pracy w idle raczej wystarczający. Efekty te same. W sumie to juz nic innego nie przychodzi do głowy.

 

Mam pytanie, z racji że kiedyś przy wyjmowaniu karty ulamalem końcówkę od wejścia pci express, która blokuje karte. Czy przy reklamacji mogą mi robic z tym problem?

Link to post
Share on other sites

Część, podłączyłem wczoraj GTX 470 od kolegi. No i komputer chodził stabilnie. Więc raczej to jest problem natury, że karta z płyta się gryzie. Postanowiłem zmienić płytę bo mnie to taniej wyniesie niż nowa karta ;) co byście polecili w cenie do 500 zl. Myślę nad Gigabyte G1 sniper z87

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...