Skocz do zawartości

Podkrecanie karty (potrzebna drobna pomoc)


Recommended Posts

Witam. Mam zamiar podkręcać mojego radka 4870 1gb. Mam wersje od Powercolor i zegary ma def. na 800/925. I moje pytania są takie:

 

1.Jak podkrecac (nie czym tylko JAK). 5mhz do 800 i 20mhz do 925? Słyszałem że takimi stopniami się robi.

2. Czym i jak długo sprawdzać czy nie przesadziłem (temperatura, artefakty)?

 

Dzieki.

Link to post
Share on other sites

Każda karta inaczej się podkręca... nie jest oczywiste, że jeden Power Color poszedł na 850 to i ten sam model, ale z innej serii też pójdzie na 850, często trzeba podnieść napięcie i dopiero wtedy nie będzie wywalać.

 

RAM na karcie powinien pójść do około 1100Mhz, jak miałem 4870 to poszedł do 1125.

 

GPU tak 820 - 850, potem trzeba dawać więcej papu, bo będzie wywalać kompa, a jak dasz więcej papu to temperatury skoczą(bez tego też, ale nie tak drastycznie), dlatego też trzeba uważać... 1,3V to u mnie było maksimum.

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam zamiar podkręcać mojego radka 4870 1gb. Mam wersje od Powercolor i zegary ma def. na 800/925. I moje pytania są takie:

 

1.Jak podkrecac (nie czym tylko JAK). 5mhz do 800 i 20mhz do 925? Słyszałem że takimi stopniami się robi.

2. Czym i jak długo sprawdzać czy nie przesadziłem (temperatura, artefakty)?

 

Dzieki.

 

Testujesz na normalnych zegarach ile masz pkt np. w 3DMarku

Podkręcasz stopniowo o jakieś 10MHz GPU i Pamięć.

Potem odpalasz Furmaraka i obciążasz z jakieś 30 min

No i testujesz czy jest wzrost wydajności w np. 3DMarku - niekiedy lepiej podkręcić pamięci bardziej, a niekiedy GPU.

Link to post
Share on other sites

Każda karta inaczej się podkręca... nie jest oczywiste, że jeden Power Color poszedł na 850 to i ten sam model, ale z innej serii też pójdzie na 850, często trzeba podnieść napięcie i dopiero wtedy nie będzie wywalać.

 

RAM na karcie powinien pójść do około 1100Mhz, jak miałem 4870 to poszedł do 1125.

 

GPU tak 820 - 850, potem trzeba dawać więcej papu, bo będzie wywalać kompa, a jak dasz więcej papu to temperatury skoczą(bez tego też, ale nie tak drastycznie), dlatego też trzeba uważać... 1,3V to u mnie było maksimum.

Co mam rozumieć poprzez "papu"?

 

Każda karta inaczej się podkręca... nie jest oczywiste, że jeden Power Color poszedł na 850 to i ten sam model, ale z innej serii też pójdzie na 850, często trzeba podnieść napięcie i dopiero wtedy nie będzie wywalać.

Tyle że ja mam Powercolora :co:.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Kiedyś była taka metoda. Po kilka MHz i test, kilka MHz i test (np furmark). Jak sypnie śmieciem, to wracamy do ostatnich stabilnych i test - tym razem dłuższy. Jak wywali po 20min, to zmniejszamy jeszcze i test. Jak widzisz dobre OC wymaga cierpliwości i czasu.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...