Skocz do zawartości

Problemy z Battlefieldem 4 i próba rozwiązania problemu poprzez znalezienie prawdopodobnej usterki albo poprzez kupienie sprzętu


Recommended Posts

Temat nie typowy bo pasuje do wielu wątków, ale zdecydowałem się go umieścić w zestawach sprzętu bo być może doradzicie mi w kwestii ram, czy innych podzespołów. Tak się składa, że nie dawno zakupiłem GTX 660, a miałem GTX 560. W kampanię Battlefield 4 grało mi się dobrze na tej poprzedniej, a na tej nowej jest jeszcze płynniej. Natomiast multiplayer jest nie stabilny i to nie są te charakterystyczne spadki wydajności tylko rwania nagłe i częste pojawiające się gdy mam powyżej nawet 60 klatek - czyli wygląda na to, że gra powinna być płynna, ale coś ją blokuje. Z początku wydawało mi się, że to procesor bo takie objawy pojawiają się podczas wąskiego gardła, no ale podkręciłem go dalej to samo. Poza tym kampania działa dobrze i inne gry nie mają tego rwania. Kiedyś miałem podobny objaw przy GTS 450 i wtedy rzeczywiście karta była ograniczana bo występowało to w wielu grach, a teraz tylko Battlefield 4 ma to i tylko w trybie multi. Metro Last Light i Crysis 3 działają płynnie dla przykładu bardziej wymagające gry. I co najważniejsze wersje beta BF 4 działała mi dobrze na GTX 560. Dopiero wersja pełna ma te problemy to nie zbity dowód, że ani Ram, ani procesor nie jest winny bo czemu wersja pełna działa gorzej od beta!!?? 

 

Tak więc proszę o pomoc w znalezieniu problemu BF 4. Może to brak WIN 8.1, może reinstalacja systemu pomoże. Co ciekawe ROME II miałem podobny problem i nic nie pomogło w naprawieniu gry. Co się okazało, w momencie kiedy ściągnąłem wersje z internetu gry ta działała dobrze nawet na ultra z GTX 560. Czyli mam podejrzenia, że wersja oryginalna przez DRM czy inne pierdoły została zepsuta i czy to możliwe, że to samo spotkało BF 4 i to loteria jak to naprawić. Bo tym razem ściągnięcie wersji z internetu BF 4 nie pomoże bo wątpie że multi mi zadziała i będę mógł zdobywać osiągnięcia w tej grze. Proszę o pomoc. Ewentualnie może trzeba dokupić 8GB RAM z wysokim taktowaniem, które może rozwiąże problem z długim i to bardzo długim loadingiem map multiplayer w grze BF 4. Powiedzcie czy opłaca się kupować, czy to nic nie pomoże. Mam 6B RAM więc swoją drogą nie mało z taktowaniem 1333 MHz. 

 

Może przez to, że gra jest wspierana przez radeona tak się dzieje. Bo akurat na youtubie z moim procesorem widzę jak grają na dużych radeonach na ultra. Ja gram na rozdzielczości 1280 x 1024 i wątpię żeby ta rozdzielczość dla GTX 660 nawet przy Phenom była za duża. Kartę zostawiłem mogłem ją jeszcze wymienić na R 270 na ciut wydajniejszą, zależy też od gry przez kogo jest wspierana. Ale chciałem GTX 660 choć ta sama była cena za R 270 650 zł. Chciałem mieć fizykę Nvidia i inne bajery jakie oferuje Nvidia. Proszę o pomoc i fajnie byłoby gdyby wypowiedzieli się użytkownicy podobnych kart z podobnym procesorem i powiedzieli jak im działa. Zdaje sobie sprawę też, że radeony lepiej scalują się z procesorami i to AMD i jeszcze wyszło mantle, które akurat BF 4 obsługuje już. 

Jeśli będzie trzeba to może podkręcę Phenoma na 4,0 GHz, ale wtedy będzie zabawa z napięciami więc proszę o podanie dokładnych cyfr jakie mam wpisać żeby nie bawić się zworkami w razie awarii itd. Chce żeby od razu mi działało za pierwszym razem. Na tunning jestem przygotowany - nie mam boxowego chłodzenia, kupiłem specjalne do podkręcania. Obecnie podkręciłem na 3,6 samym mnożnikiem bez innych zmian - jest stabilnie i więcej klatek przybyło. 

 

Mam do sprzedania GTX 560 więc trochę zwróci mi się pieniędzy i kupić mogę RAM jeśli naprawdę to pomoże. Mogę ewentualnie kupić najsilniejszego sześciordzeniowego Phenoma bo w wymaganiach zalecanych taki jest wskazany w BF 4 choć nie wiem czy to by pomogło. Ale nie chciałbym zmieniac platformy. Może kupienie R 270 czy nawet R 270 X TOP by pomogło bo widziałem, że na moim procesorze te karty działały na ultra BF 4 multi. Ale czy jest sens kupowania karty tylko dla BF 4 podczas gdy inne gry działają mi dobrze i taki Crysis 3 przyśpieszył - teraz mogę dać AA nawet. Poza tym mam Watch Dogs dołączonego do karty, który będzie wspierany przez Nvidia. Battlefield 4 jest wspierany przez radeona więc lepiej działa na tych kartach. Proszę o pomoc i doradźcie mi w tych kwestiach jakie podałem. Może BF 4 trzeba naprawić to jakiś błąd skoro beta mi działała i to na GTX 560, a kampania mi działa za®ówno na tej jak i na GTX 660 na ultra z AA. Przecież z kolei BF 4 nie jest aż tak wymagający jak Crysis 3 czy Metro Last Light, które działają mi na fula. W dodatku Geforce Experience ustawia mi optymalnie wszystko na maska z tą kartą, a poprzednio zalecał niższe ustawienia przy GTX 560 czyli kolejny dowód, że coś jest nie tak z grą raczej. 

 

To moja konfiguracja:

 

WINDOWS 7 HOME EDITION 

PHENOM 955 3,2 GHz - 3,6 GHz 

ASUS DIRECTCU II 660 GTX OC 

6 GB 1333 MHz 

Link to post
Share on other sites

Phenoma sprzedaj dołóż trochę floty kup i5-tkę z odblokowanym mnożnikiem podkręć delikatnie albo konkretnie oczywiście kup chłodzonko i masz po problemie. Takie jest moje zdanie mogę się mylić... 

Link to post
Share on other sites

No bf4  w trybie multi daje niezle popalić prockowi   ja  między innymi  dla tej gry przesiadłem się  z phenoma x4 955be@4260mhz  bo miałem bardzo podobne objawy  do twoich  czasem nawet jak fraps pokazywał 60 klatek  to i tak obraz nie był płynny  niezależnie od poziomu detali   praktycznie nie było róznicy pomiedzy srednimi detalami i  ultra .  Obciązenie procesora  podczas gry  było prawie cały czas  na 100%  a karta  sie nudziła  . Po przesiadce na core i5 4670k  róznica w  płynności  w bf4  jest bardzo duża , ale zauważyłem że nawet w  core i5 4670k@ 4500mhz  obciązenie rdzeni podczas grania w BF4 siega 85-99% i to wcale nie jest rzadkośc na serwerach 64 osoby . Mając juz troche leciwy p[rocek trzeba było  kupić radeona 270x  zamiast tego gtxa 660  , ustawił byś sobie w bf4 tryb Mantle  i po problemie

Link to post
Share on other sites

Mój zasilacz to Chieftec 500 WAT. Czyli jakbym dał tryb mantle to tak jak widziałem na filmikach osoby mające phenoma 955 i potężnego radeona 7870 grały na ultra bez zacinek. Czyli można spokojnie do procesorów mniejszych dać olbrzymie karty radeon - one nie obciążą procesora, a w dodatku dzięki mantle wspomogą działanie. Mogę tego 270 X kupić choć lubię jakość jaką oferują Nvidia dlatego kupiłem GTX 660 mimo, że bez problemu mogłem kupić i 270 X TOP. do 1000 zł budżet na kartę chciałem przeznaczyć więc w segmencie, w którym był GTX 660 nie widziałem innej karty Nvidia dopiero wyżej jesy 760 GTX poniżej 1000 zł, ale bałem się, że wtedy będzie nie stabilnie z tym procesorem. Kurcze może własnie lepiej byłoby kupić radeona wtedy raczej płyty bym prędko nie zmieniał zaletą AMD i radeonów jest to, że współpracują ze sobą dobrze i oferują wydajność dobrą. Za to Nvidia w wielu grach oferuje wyższą jakość - fizyka nvidia, TXAA wygładzanie choć testowałem to nie jest wydajniejsze od FXAA trochę mnie to zdziwiło bo liczyłem, że TXAA jeszcze bardziej będzie wydajny. Może trzeba poczekać na odpowiedż Nvidia na Mantle obiecali że kolejne sterowniki to będzie bomba wydajności na DX 11. Konkurencja w końcu nie śpi. Czy ktoś o tym słyszał możliwe, że Nvidia szykuje coś w stylu Mantle i wtedy wydajność skoczy w takim BF 4 na niższych procesorach? 

 

Swoją drogą i tak dziwi mnie czemu BF 4 stwarza takie problemy. Wszystkie inne gry w tym Crysis 3 i to w trybie multiplayer działają mi dobrze i to nawet na GTX 560, a teraz siłą rzeczy na GTX 660 jest znacznie więcej klatek dzięki czemu dołożyłem AA. Nie gram w trybie fullhd w dodatku. Dodam, że z BF 4 to loteria raz działa, a dzisiaj akurat co najmniej trzy mecze zagrałem płynnie faktem jest, że na High, a nie na ultra i bez AA. A sama kampania działa na fula ultra z AA dlatego nie jestem taki pewny czy to procesor nie nadąża w końcu to 4 rdzenie i phenom. 

 

Może to kwestia RAMU. Gra zalecanie wymaga 8GB, a ja mam 6GB. Kiedyś było tak, że jak nie spełniało się ramu choć o 1 GB mniej to gra miała problemy. Możesz nie spełniać nawet wymagań co do procesora czy karty i gra ci zadziała na wysokich ustawieniach wiem to z autopsji, ale gdy ma się za mało ramu nie ruszy stabilnie. Nie wiem jak teraz jest z tym Ramem, może się zmieniło. Jakieś pomysły kupić 8GB i to markowej firmy z świetnym taktowaniem bo takie mogę kupić o ile naprawdę różnica będzie. Jeszcze rozważam oprócz tego kupienia najlepszego procesora na moją platformę Phenoma sześciordzeniowego. Czy to pomoże przy tej karcie? Bo z tego co widziałem to użytkownicy radeonów grają na ultra z tymi procesorami no i moim. Nie wiem jak teraz procesory te sprawują się w grach bo przedtem 4 rdzenie były lepsze. 

 

Nie mam ochoty zmieniać platformy zwłaszcza, że naprawdę wszystko działa bardzo dobrze tylko BF 4 jest jakby grą specjalnej troski :)

 

Aha i jeszcze jedno proszę mi doradzić z tym końcowym OC do procesora Phenom 955 bo może nie jest konieczny zakup nowego żeby wykorzystać jeszcze więcej mocy GTX 660. Mam chłodzenie specjalne do podkręcania i zasilacz markowy Chieftec 500 W. 


Temperatury jakie mój procesor ma na taktowaniu 3,6 to maksymalnie 63, ale zazwyczaj jest na 40-50. Czytałem na stronie producenta, że maks to 62 i niestety przekroczyłem dziś 63, ale jak pisałem to rzadko jest. Nie zmieniałem napięcia. 


Ponadto zrobiłem mnóstwo testów począwszy od Ungine Heaven 3.0, 3D MARK (ten najnowszy chyba) i kończywszy na wielue grach z dołączonymi benchamrkami wszystkie testy poszły pomyślnie. Czyli jest stabilnie. Za pomocą OCCT mierzę temperaturę. A do karty używam GPU TWEAK ASUSA na nim podkręciłem maksymalnie GTX 560 polecam ten program, który blokuje przekroczenie ryzykownego napięcia dzięki czemu karta na pewno nie będzie narażona na zbyt wysokie temperatury. Teraz nie podkręcam GTX 660 bo nawet podstawowej mocy nie wykorzystuje tej karty zważywszy, że nie gram na fullhd, a ta karta jest w segmencie entuzjasta do fullhd we∂ług benchmarku. 

Link to post
Share on other sites

Ja przeszedłem całego Crysisa 3 na phenomie x4  955 be @4260mhz  + radek 7870xt@1235mhz V ram 6800mhz  i grało się bardzo płynnie  karta była obciązona na 85-99 %   \CRysis3 a BF4 w trybie multi to zupełnie inna bajka  sprawdż sobie obciążenie karty podczas rozgrywki  w bF4 i trybie multi    .Poza tym  bardzo wydajnej karty  do słabego procka nie opłaca się wkładać  co prawda jest mantle ale w chwili obecnej chyba tylko dwie gry z tego korzystają  więc trochę mało . Co do karty na twoim miejscu jeśli już bym zmieniał to na pewno nie na nowego r9 270x ale używkę z gwarancją r9 280x  można wyrwać w cenie ok 750 850zł . Czas najwyżśzy na zmianę platformy  

Link to post
Share on other sites

Ja przeszedłem całego Crysisa 3 na phenomie x4  955 be @4260mhz  + radek 7870xt@1235mhz V ram 6800mhz  i grało się bardzo płynnie  karta była obciązona na 85-99 %   \CRysis3 a BF4 w trybie multi to zupełnie inna bajka  sprawdż sobie obciążenie karty podczas rozgrywki  w bF4 i trybie multi    .Poza tym  bardzo wydajnej karty  do słabego procka nie opłaca się wkładać  co prawda jest mantle ale w chwili obecnej chyba tylko dwie gry z tego korzystają  więc trochę mało . Co do karty na twoim miejscu jeśli już bym zmieniał to na pewno nie na nowego r9 270x ale używkę z gwarancją r9 280x  można wyrwać w cenie ok 750 850zł . Czas najwyżśzy na zmianę platformy  

Choć wszystko mi działa bez problemowo. Nie widzę powodu zmiany platformy po tym jak udało mi się więcej wycisnąć udżwignęła GTX 660. A poza tym akurat mantle obsługują dwie gry, w które gram Thief i BF 4. Poza tym tak jak już wspomniałem wszystko działa mi płynnie zresztą tak jak ty stwierdziłeś na tym samym procesorze i to extremalnie podkręconym z kartą 7870 grałeś płynnie w Crysisa 3. Ja bez podkręcania takiego gram na najwyższych ustawieniach i to całą grę przeszedłem na GTX 560 w trybie 720 p, a teraz z GTX 660 mogę grać z 1280 x 1024 razem z AA. Tak więc platformy nie muszę zmieniać chyba, że zmienię samą platformę i to na AMD by przełożyć procesor zyskam lepsze sekcje zasilania. Uważam, że dobre jest kupowanie na raty by kupic każdy podzespół na dobrym poziomie. Chciałbym kupić bardzo dobrą płytę również pod OC by włąsnie nie zmianiac od razu karty ani procesora tylko je zgragbnie podkręcić w razie czego gdyby brakło kilka klatek, ale na pewno nie prędko tak będzie skoro gram na 1280 x 1024, a na fullhd mi nie zależy. Ważne żeby max tekstury były ustawione. No to jaką mi doradzicie? Potem moge do niej kupić Vishera najwydajniejszego 8 rdzeni przyszłościowe z zegarem 4,0 GHz wydobędzie na pewno całą moc każdej nvidia karty nie mówiąc o radeonach, które lepiej scalują się z AMD procesorami. 

Aha bo dalej czekam jak mam zabrać się za podrasowanie Phenoma 955 i czy przy karcie nvidia coś to da? No i czy Nvidia postanawia odpowiedzieć na radeony z wypuszczeniem coś podobnego do Mantle? 

 

Widziałem za 590 zł używaną kartę 270 X TOP w sklepie nie opłaca się kupowac bo ta używana ma dołączoną gwarancję plus gdybym sprzedał poprzednią kartę zwróciło by się dużo. Może jak tak trudno mi zrezygnować z fizyki Nvidi to zatrzymam obie karty :). Jedna do gier wspieranych przez Radeony między innymi BF 4 a druga do gier pod logiem Nvidia z fizyką jej autorską. Szkoda, że nie ma możliwości sli łączenia dwóch kart różnych firm. 

 

Tak na poważnie czy jest sens dla BF 4 kupowanie radeona. Niebawem wyjdzie Watch Dogs wspierany Nvidia i będzie działać dobrze na tych kartach przypuszczam lepiej niż na radeonach. Wiedżmin 3 to samo też pod logiem Nvidia. Ale przyznam, że lubię grać w BF 4. Jeśli na High nie powtórza się te nagłe zrywy, a na razie na to nie zanosi się. Jeszcze nie testowałem z 64 graczami. Swoją drogą czy ktoś zauważył różnice między High i Ultra zrobiłem dokładne screeny i nie zauwązyłem żadnej różnicy więc można przegryżć to, że na ultra ciężko dać ustawienia. CZyli tak samo gra wygląda na HIgh nvidia GTX 660, jak na ultra 7870 z phenomem 955. 

A co z tym RAM? Czy większa ilość pomoże zniwelować tak długi czas loadingów map i przyśpieszy samą grę. Czasami taki RAm jak nie spełniasz w wymaganiach to jest nieobliczalny. Możesz nie spełniać procesora, ale RAM musi być. Ktoś wie czy robi różnica 8gb? No i czy taktowanie wyższe coś daje mógłbym kupić nawet z 1600 Mhz 8GB markowe Kingstona. Czy polecacie inne? Jeśli to przesada powiedzcie mi bo nie ma sensu wydawania pieniędzy na ten podzespół jeśli to w niczym nie pomoże w żadnej grze, ani również w systemie który bardzo szybko mi działa. 

Link to post
Share on other sites

Kupowanie lepszej płyty pod am3+ to również. Poroniony pomysł ,pamięci ram masz 6gb wiec narazie wystarczy zmiana gtxa 660 na radeona r9 270x to też. Nienajlepszy pomysł bo te karty są bardzo zbliżone pod względem wydajności. Nawet jak byś podkrecil tego phenoma do 4.3ghz to i tak niwiele to zmieni

Link to post
Share on other sites

Kupowanie lepszej płyty pod am3+ to również. Poroniony pomysł ,pamięci ram masz 6gb wiec narazie wystarczy zmiana gtxa 660 na radeona r9 270x to też. Nienajlepszy pomysł bo te karty są bardzo zbliżone pod względem wydajności. Nawet jak byś podkrecil tego phenoma do 4.3ghz to i tak niwiele to zmieni

Ale skoro radeon lepiej skaluje się z procesorami i to również z tymi mniejszymi (patrzyłem na testy mantle) to może nie byłoby to złym rozwiązaniem używaną na gwarancji kupić za 550 zł R 270 X TOP. Ale pytanie gdybym kupił tą proponowaną przez ciebie R 280 to byłaby stabilność na moim phenom 955 bo to olbrzymia karta nawet jeśli radeon? Też wychodzę z założenia, że jak wszystko dobrze działa niestety nie mogę jedynie dać na ultra BF 4, ale może problem gdzie indziej leży i potem okaże się, że kupno radeona nie rozwiąże tego problemu. Faktem jest, że widziałem na youtubie, że ktoś mający GTX 660 z Phenomem grał na HIGH w BF 4 tak jak własnie ja gram, a ci co grają na ultra z 955 to mają odpowiednika GTX 660 w postaci radeona 7870 na przykład taką jaką ty posiadasz kartę. Kurcze ten dylemat Radeon i Mantle czy Nvidia i fizyka jej :). Radeon prezentuje wcale nie gorsza jakość, a w przypadku takiego Far Cry 3 jakość jest lepsza po stronie jego. Z kolei tam gdzie gra obsługuje fizykę nvidia wygrywa jakością Nvidia. Może trzeba mieć dwie karty różnych firm :). I właśnie akurat wpadł mi pomysł co do kupna platformy. Może kupię płytę główną z integrowaną kartą graficzną Nvidia do niej dołożę potężnego radeona. I w grach gdzie jest fizyka nvidia przepisze do zadanie wyłącznie tej karcie zintegrowanej. Zadziałało by to? Miałbym i mantle dzięki któremu mógłbym zagrać na ultra w BF 4 bez zmiany procesora. Poczekałbym na lepsze ceny i zarobił więcej i potem kupił potężnego AMD procesora bez zmiany karty, która spokojnie będzie starczyć. Ważne żeby mieć odpowiednika albo wyższą od konsol bo to pod nie będa optymalizowane gry. Tak było w poprzedniej generacji konsol gdzie zmiana karty była niepotrzebna jak miało się lepsza od konsolowych to znam z autopsji. Odkąd prześcignąłem konfigurację konsolową wszystko działało na maksymalnych ustawieniach. Pierwsza gra, w której obniżyłem ustawienia była to Ghosts wychodząca akurat wtedy kiedy nastąpiła premiera nowych konsol. Co nie ma żadnego uzasadnienia - dawny silnik na Quake i znikoma fizyka oraz zdecydowanie lepszą jakość ma BF 4 na którym aż tak nie musiałem obniżać ustawień. Teraz bez problemu myślę, że ustawię najwyższe z tą kartą GTX 660, ale nie mogę tego sprawdzić jak na razie bo w grę grałem gdy był z nią darmowy weekend. 

 

Myślę o kolejnym rozwiązaniu aby maksymalnie zmodernizować swoją obecną platformę. Nie pytam się czy to dobry pomysł tylko czy podzespoły jakie wymienię coś pomogą, w danej grze:

Corsair DDR3 Vengeance 8GB 1600 (2*4GB) CL9 Green LV CMZ8GX3M2A1600C9G

AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 6 x 3300 MHz

 

Akurat BF 4 wymaga sześć rdzeni po stronie AMD. Czy to mogłoby wspomóc w wydobywania większej mocy karty przy tej grze? Czy nie ma znaczenia jaki procesor z tej rodziny i tak wystarczy dać 4,0 GHz maks u będą takie same rezultaty. Jeszcze pozostaje RAM bo według niektórych pomaga on w BF 4, a samo taktowanie jakieś markowego RAM zostaje wykorzystywane przez grę czyli może tam gdzie procesor nie daje rady Ram tę lukę wypełni. I jeszcze podejrzewam system. Niektórzy znów twierdzą, że WIN 8.1 gdy nabyli do tej samej konfiguracji na której mieli problemy z BF4 nagle znikły na WIN 8.1. 

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak z własnego doświadczenia  z procesorem amd phenom x4 955 be@ 4260mhz   to naprawdę  fajny procek był  ale niestety  jego czas powoli sie juz konczy  co tu duzo mówić  wydajność  na dzisiejsze czasy  lekko kuleje  nawet  po mocnym oc  nie daje rady  ma zbyt słabą  wydajność pojedynczego rdzenia  i w grach typu BF4  multiplayer  jest tyo bardzo odczuwalne  , dodam że bf3 chodził  bardzo przyzwoicie  ale też były spadki np z 70  do 33 klatek  po przesiadce  na platforme intela   trzyma się stabilnie na poziomie 70-60  róznica jest ogromna ]  W bf4 jeszcze wieksza gra jest duzo płynniejsza

Link to post
Share on other sites

Ale czy kupienie tych o to podzespołów w czymś pomoże 

Corsair DDR3 Vengeance 8GB 1600 (2*4GB) CL9 Green LV CMZ8GX3M2A1600C9G

AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 6 x 3300 MHz

No i czy kupno 280 X nie spowoduje nie stabilności w grach przy tym procesorze czy maks 270 X TOP powinienem kupić, a potem poczekać na kupno lepszego procesora bo przy tej wydajności spokojnie mogę grać we wszystko na maska prócz BF 4 więc podejrzewam że procesor nie daje rady, ale myślę, że dzięki mantle problem zniknie bo widziałem, że użytkownicy 955 phenom mający radeona grają na ultra. 

Powiem ci tak z własnego doświadczenia  z procesorem amd phenom x4 955 be@ 4260mhz   to naprawdę  fajny procek był  ale niestety  jego czas powoli sie juz konczy  co tu duzo mówić  wydajność  na dzisiejsze czasy  lekko kuleje  nawet  po mocnym oc  nie daje rady  ma zbyt słabą  wydajność pojedynczego rdzenia  i w grach typu BF4  multiplayer  jest tyo bardzo odczuwalne  , dodam że bf3 chodził  bardzo przyzwoicie  ale też były spadki np z 70  do 33 klatek  po przesiadce  na platforme intela   trzyma się stabilnie na poziomie 70-60  róznica jest ogromna ]  W bf4 jeszcze wieksza gra jest duzo płynniejsza


Niestety przegapiłem ofertę za 550 zł karta 270 X TOP to dobra oferta skoro ja zapłaciłem 650 zł za GTX 660.

Link to post
Share on other sites

Jedyny sensowny procesor od amd który  jako tako nadaje sie do gier to fx 8320, lub fx 8350 , te procki po oc 4,5ghz i win 8.1 jeszcze dają  radę  w grach zwłaszcza w bf4   co do radka r9 270x to  550zł   jest dobrą ceną   chcociaż ja bym wolal  zapolować na r9 280x  w cenie około 750-800zł   .

Link to post
Share on other sites

Inaczej sprecyzuje pytanie. Mi nie chodzi o to żeby nie było żadnych spadków wydajności. Dla innych ponoć standardem jest jak nie przekracza poniżej 40 czy 60, ale mi zależy żeby dało się grać. Teraz gram na High z AA i gra się płynnie. Czasem spada, ale nie są to takie spadki jakie miałem na ultra, że rwie gwałtownie z dużą częstotliwością mimo, że jest dużo klatek jakby właśnie procesor nie wyrabiał, ale karta daje radę. Więc pytam się czy kupno najlepszego procesora od AMD na mój socket AM3 mowa o AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 6 x 3300 MHz pomoże usunąć takie rwania. Nie dość, że ten procesor jest w rankingu bardzo blisko granicy entuzjasta to wyprzedza nie jeden icore 5. Więc wątpię że nic by nie pomógł. Ponadto posiada turbo core i świetnie się kręci. Można by dodatkowo podkręcić, a w zestawie z radeonem będzie jeszcze lepiej. Poza tym w wymaganiach zalecanych jest podany procesor AMD sześciordzeniowy, a ten taki jest. Więc pytam się czy to coś pomoże jakaś różnica będzie? I czy R 280 udżwignie, nie chodzi mi o wydobycie całej mocy karty lecz o stabilność. 


Inaczej sprecyzuje pytanie. Mi nie chodzi o to żeby nie było żadnych spadków wydajności. Dla innych ponoć standardem jest jak nie przekracza poniżej 40 czy 60, ale mi zależy żeby dało się grać. Teraz gram na High z AA i gra się płynnie. Czasem spada, ale nie są to takie spadki jakie miałem na ultra, że rwie gwałtownie z dużą częstotliwością mimo, że jest dużo klatek jakby właśnie procesor nie wyrabiał, ale karta daje radę. Więc pytam się czy kupno najlepszego procesora od AMD na mój socket AM3 mowa o AMD Phenom II X6 1100T Black Edition 6 x 3300 MHz pomoże usunąć takie rwania. Nie dość, że ten procesor jest w rankingu bardzo blisko granicy entuzjasta to wyprzedza nie jeden icore 5. Więc wątpię że nic by nie pomógł. Ponadto posiada turbo core i świetnie się kręci. Można by dodatkowo podkręcić, a w zestawie z radeonem będzie jeszcze lepiej. Poza tym w wymaganiach zalecanych jest podany procesor AMD sześciordzeniowy, a ten taki jest. Więc pytam się czy to coś pomoże jakaś różnica będzie? I czy R 280 udżwignie, nie chodzi mi o wydobycie całej mocy karty lecz o stabilność. 

Widziałem ten procesor na allegro za 450 zł, a mój sprzedaje się w okolicach 300 zł, w dodatku mam do sprzedania kartę GTX 560 też w okolicach 300 zł więc wydatek pokryje się, a ja może zyskam procesor, który jeszcze więcej wyciśnie z mojej platformy. Potem może zakupię samą płytę główną z socketem AM3+ bez zmiany procesora i karty. I gdyby wyszły jakieś produkcje, które nawet mantle nie mógłby pomóc choć w to wątpię bo wydaje mi się, że wręcz przyszłościowe mogą być te 6 rdzeni. Ponoć standardem są 4 i dlatego phenomy 4 rdzeniowe osiągały lepsze wyniki od 6 rdzeni, w grach wideo. Może teraz to się zmieniło, ale nie mogę znależć wykresów do nowych gier z tym procesorem. Jeśli ktoś znalazł takie wykresy proszę podajcie je. A co do płyty zastanawiam się nad takimi modelami pod AM3+.

Asus M5A99FX PRO R2.0, Asus M5A97 EVO R2.0. 

 

Powiedzcie mi, którą najlepiej wziąć i żeby nie przegiąć. Ma mieć dobre sekcje zasilania, duże możliwości OC i pozostałe zalety jakimi są różne zabezpieczenie dual bios i itd. Możecie podać inne lub wskazać którąś z tych jaką podałem. Nie wiem jak Gigabyte z tego co słyszałem już nie jest w czołówce. Przodują MSI I ASUS. A najbardziej chciałbym firmę ASUS w sam raz do karty DIRECTU CU II GTX 660, a jeśli bym kupił radeona to wybrałbym też chłodzenie ASUSA chyba, że okaże się, że wcale nie gorsze jest od MSI edycja gaming

Link to post
Share on other sites

Co do bf4 trudno mi powiedzieć czy to jakaś znacząca różnica pomiędzy phenomem x4a x6 wiem że w bf3 jakas tam roznica była ale bez przesady nawet jak bys kupił tego procka to I tak że by to miało sens przydało by się go podkręcić przynajmniej na te 3,8ghz ale nie wiem czy to dobry pomysł trzeba by gdzieś poszukać testów

Jak jesteś taki uparty i koniecznie chcesz zostac z prockiem od  amd   to wybierz płyte na am3+  i do tego amd procek   fx 8320 załóż odpowiedni temat  procek plus płyta  na am3+  i podaj budżet

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...