Skocz do zawartości

Witajcie, padł netbook, nie wiem co się stało


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez michalschulz1,

Recommended Posts

Mianowicie komunikat taki: “Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key, w biosie wszystko dawałem na domyślne, dysk widzi jako primary boot device, dodatkowo nie mogę odpalić recovery, po prostu komp nie reaguje, i wywala ten komunikat za każdym razem, nie ma ktoś pomysłu? jest to netbook z T-mobila więc raczej grzebanie w nim odpada, bo jeszcze chyba na gwarze jest, więc to będzie ostateczność, ale czy nie da się czegoś jeszcze z nim pokminić? A i drugie pytanko, bo chciałem sobie zrobić bootowalnego pendraka, ale czyta mi tylko 1,9 GB zamiast 8, są 6 GB nieprzydzielonego miejsca i nie wiem jak przydzielić tą pamięć, ponieważ format nic nie daje, pendrajw zdaje się był pod hd-regeneratora uzywany i tak go przydzieliło dziwnie.... 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Wyjąłem dysk, podpiąłem do PC, zrobiłem format, postawiłem winde, dysk sprawny, włożyłem do netbooka i to samo

Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key. Czyli to nie wina dysku:/ co to może być? nikt nie wie? Już w nim resetowałem bios, nawet tą zworką koło ram-u, dalej uparty dziad wyświetla tylko ten komunikat, co mogło paść? 
?

Netbook to Samsung N102SP, aha i to netbook matki, powiedziała że gwarancji już nie ma stąd mogę już się w nim babrać

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Dość niedawno miałem taki problem z notebookiem asusa. Okazało się, że się zbytnio smażył i rzecz jasna pomógł piekarnik na ~2 miesiące. Wcześniej przestał wykrywać napęd DVD więc obstawiam, że albo kontroler SATA (ten chyba był osobno na płycie głównej) lub chipset.

Edytowane przez michalschulz1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może płyta padła przy złączach SATA. Próbowałeś z innym portem czy tylko masz 1?

tylko 1:/

Dość niedawno miałem taki problem z notebookiem asusa. Okazało się, że się zbytnio smażył i rzecz jasna pomógł piekarnik na ~2 miesiące. Wcześniej przestał wykrywać napęd DVD więc obstawiam, że albo kontroler SATA (ten chyba był osobno na płycie głównej) lub chipset.

A czyli jednym słowem można się z nim pożegnać

Link to post
Share on other sites

No tylko chyba jakby poszedł kabelek to by nie czytało dysku, a wbiosie go widzi normalnie już prawdopodobniejsza opcja że kontroler poszedł się bujać, jeszcze spróbuje postawić sewena z pendrajwa, bo pendraka czyta, albo się kupi dysk zewnętrzny i jakiś czas się pojedzie na systemie z zewnętrznego póki sobie matka nie ogarnie hajsu na nowy staff

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Nie żegnaj się, to jest intel, to się da naprawić :D Spróbuj piekarnik, czy też stację na gorące powietrze.

Tak można niby wypieki robić, ale to już nie to samo, matka go do pracy używa i tak panika była że dysk padł, ale odzyskałem jej dane, bo by katastrofa była a ta se nie zrobi kopii danych, wiesz i nie chce ryzykować że jej padnie za miech czy dwa znowu

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie poszukaj płyty głównej do niego. Sam wymieniałem kiedyś u kumpla, na szczęście procek i graficzna nie były w nią wlutowane i opłacało się to zrobić.

Może też będzie dostępna w rozsądnej cenie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tu wszystko zintegrowane, więc wymiana będzie w sumie w kosztach innego używanego :/ tylko ram i sieciówka jest dedykowana


Padł definitywnie chipset, naprawa będzie 100 zł kosztować więc warto chyba :) można temat zamknąć i dzięki za sugestie :)

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...