Skocz do zawartości

Nowy komputer bez grafiki za 2500zł


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Chcę dziś zamówić dla siebie komputer. Ma być on bez grafiki, ale mam pytanie czy CPU: Intel Core i5-4670K da radę by jakieś gry na nim poszły? 
Za 2 miesiące chciałbym kupić o ile nie wyjdzie nic nowego GTX 780Ti ew R9290x Dlaczego nie teraz? Bo jak się okazało, moja siostra chce jednak laptopa na studia, więc dam jej swój, ale ja na razie nie potrzebuję komputera i nie mam jak go zawieść do siebie. Zresztą muszę sesję zdać a nie grać w gry. Nie będę w niego wkładał takiej grafiki, bo 2 miesiące się zmarnuje zanim wrócę do domu, a sims 3, gothic 3 czy gta na low chyba da radę na tym procku co podałem ? 

A taki zestaw złożyłem, jestem w tym zielony, dlatego proszę o korekcję http://darkwarez.pl/forum/images/smiles/smile.gif 
Chciałbym podkręcić procesor lecz kompletnie się na tym nie znam. Dobrałem trochę podzespołów. Zależy mi na Sata 3 i na usb 3,0 a także na ciszy ze względu na to, że mieszkam na mieszkaniu w pokoju z 2 kolegami. 

Oto mój zestaw bez grafiki: 

CPU: Intel Core i5-4670K 
Układ chłodzenia: Thermalright HR-02 
RAM: Geil DDR3 8GB 1600MHz Evo Corsa CL10 
MOBO: Asrock Z87 Extreme3 lub 
MOBO: Asrock Z87 Extreme4 (nie wiem czy się różnią i czy jest sens dopłacać) 
HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3 x 2 (nie wiem czy jest sens robić RAid czy jeden dysk 2TB wystarczy? Będę na nim miał dużo więc boję się by go zamulało ) 
PSU: XFX Core 550W 
CASE: Corsair Carbide Series 330R (trochę droga ale nie umiam innej znaleźć) 

 

 

Albo coś takiego:

 

Procesor : Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX 849 zł 
Chłodzenie : Thermalright HR-02 Macho Black-White 179 zł 
Płyta główna : AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150 485 zł 
Pamięć RAM : Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix 269 zł 
Dysk twardy : Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 205 zł 
Nagrywarka DVD / BluRay : Pioneer DVR-221BK (black) 69 zł 
Obudowa : Zalman Z9 U3 USB3.0 235 zł 
Zasilacz : Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular 195 zł 

Co o tym sądzicie? Jak mówiłem nie znam się na tym kompletnie. Dziś bym zamówił na techplanet albo morele, czy tam inny dobry sklep, byle by mi go złożyli. 

Budżet koło 2500zł 
Wolałbym mniej oczywiście. może być nawet za 2 tyś, byle by wszystko pasowało http://darkwarez.pl/forum/images/smiles/smile.gif 


Trochę pracy z tym jest ale może znajdzie się dobra dusza by to sprawdzić i coś zmienić ew http://darkwarez.pl/forum/images/smiles/smile.gif 

 

Zapomniałbym, chciałbym też za 2 miesiące kupić drugą kartę słabszą pod samą fizykę. Ale czy tak się da? Kolega miał gd 5870 i chyba gf 220 i chodziło super. Co wy o tym sądzicie? Potrzebuję w płycie jakiś złącz?

Przepraszam, że się tak rozpisałem.

Z góry dziękuję wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Tak, tylko, że nigdy tego nie robiłem, ale warto? Na dłużej chyba starczy czyż nie ? Nie znam się wgl na tym :)

 

Przepraszam, ale teraz zauważyłem, że zły dział.

 

CZy Asrock z87 extreme 3 da radę jeśli chciałbym podepnąć 2 gpu pod liczenie samej fizyki ?


up

 

dużo ciszy dodaje corsair 330r carbide?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak, tylko, że nigdy tego nie robiłem, ale warto?

Jak najbardziej.

 

 

 

Na dłużej chyba starczy czyż nie ?

Dokładnie tak jak mówisz.

 

 

 

dużo ciszy dodaje corsair 330r carbide?

Zobacz sobie test:

http://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/gehaeuse/26952-test-corsair-carbide-series-330r-guenstiges-silentgehaeuse.html?start=5

Może i po niemiecku, ale jest w miarę czytelny.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że w tym teście nie ma zwykłej 300r i chyba tą zwykła kupię, nie miałem nigdy dobrego komputera więc nie mam porównania. Myślę, że ta 300r wystaczy, a zawsze mogę dokupić jakieś maty?

Za to ta 330r wygląda naprawdę nowocześnie i fajnie.

 

Za chwilę wyślę wszystko co wybrałem, i powiesz czy pasuje :)

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Oglądałem na youtube i ta obudowa wygląda świetnie, także wezmę ja. Dołoże, bo takich rzeczy z 5 la nie będę zmieniał na bank.

Za chwilę wyślę Ci pełny zestaw :)


Coś takiego:

CPU: Intel Core i5-4670K 838zł

Układ chłodzenia: Thermalright HR-02 Macho Black White 185zł

Ram: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix  263zł

PSU: Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular 182zł

CASE: Corsair Carbide Series 330R     300zł

MOBO: Asrock Z87 Extreme4   478zł

Dysk: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache   205zł x2 (nie wiem czy warto, chcę mieć jako magazyn danych, 2 TB do dla mnie odpowiednia ilość, ale nie wiem czy nie lepiej w jednym nośniku? Dysk SSD crucial m500 mam w domu w laptopie, na początku wakacji sobie przełożę)

 

Razem 2656zł 

Dużo wyszło, ale chciałbym komputer na lata, wiadomo, Ram się dołoży, czy podkręci procesor. Do tego grafika albo gtx 780 ti z czego myślę, że lepiej będzie r92 90x ze względu na to, że jest tańszy o 700zł ponad. Druga grafika dedykowana w późniejszym czasie pod physx, coś ala gt 540 ?) Na razie integra, siostrze nie potrzeba nic mocnego jeśli chodzi o grafikę, a ja mam naukę do wakacji.

Zasilacz da rade?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie planujesz SLI, to kupno Z87 Extreme4 będzie bez sensu. Taniej wyjdzie Cię H87 Fatal1ty. Uprzedzając twoje pytanie, podkręcisz na niej procesor i nie jest to żadna budżetówka.


 

 

, ale nie wiem czy nie lepiej w jednym nośniku?

Wyjdzie taniej ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok super, i na tej płycie spokojnie podepnę drugą dedykowaną kartę pod fizykę ?:)

A to 2 TB jak go zapełnię , przy systemowym SSD nie będzie mi zamulał komputera?

Zasilacz wyrobi?

Przepraszam za tyle pytań ale jestem zielony i chcę być pewny na 100%:)

Link to post
Share on other sites
Czyli wszystko pasuje? dysk 2 Tb tej firmy może byc?

Zależy jaki. Możesz  wziąć dysk od Seageta.

Zasilacza nie trzeba zmieniać na XFX 550W?

XFX jest lepszy elektrycznie, ale też głośniejszy od TT.

Sa tu jakieś plusy albo się stawia piwa?

Po prawej stronie, na dole masz zieloną strzałkę.

Edytowane przez szembor5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Taki Seagate? 

Seagate Barracuda 2TB SATA3 (ST2000DM001)

 

No skoro mówisz, że ten zasilacz starczy to wezmę ten co mam 530+

 

Poszedł plusik :)

 

A są jakieś kody na wysyłkę za darmo na morele? Chyba , że znasz tańszy , lepszy sklep? W techplanet nie dają tego kodu do procesora, który aktywuje na STEAM 3 gry, jakiś program do muzyki i gold do WOT, który sprzedam na allegro :)


Edit.

Ta płyta obsługuje tylko jedno pcie 3,0 x 16, i resztę ma 2,0 x16. To nic się nie stanie jak do tego 2,0 podepnę tego dedyka pod fizykę? Nie zmaleje wydajność ?:)

Link to post
Share on other sites

 

 

a płyta obsługuje tylko jedno pcie 3,0 x 16, i resztę ma 2,0 x16. To nic się nie stanie jak do tego 2,0 podepnę tego dedyka pod fizykę? Nie zmaleje wydajność ?

PCI-Ex 2,0 nie zwalnia nawet GTX780, więc na pewno nie zwolni takiej słabej karty

 

 

 

A są jakieś kody na wysyłkę za darmo na morele? Chyba , że znasz tańszy , lepszy sklep? W techplanet nie dają tego kodu do procesora, który aktywuje na STEAM 3 gry, jakiś program do muzyki i gold do WOT, który sprzedam na allegro

Sprawdź sobie jeszcze jak to wyjdzie w esc.pl

 

Kody na morele:

Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pldo zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lubpendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z 
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz 
pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 

Esc:

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzieki, zaraz policzę na ESC ile wyjdzie. Komputer złoży mi kolega więc na morele wolałbym pendrive, tym bardziej , że mój się akurat zepsuł :)

 

Dzięki Ci jeszcze raz naprawdę, jak czegoś bym nie wiedział to napiszę tu.

Muszę zakładać konto na morele jak chcę zamawiać ?


Edit

 

Zapomniałbym, jakbym chciał złożenie zestawu do zdąży dojść do piątku i czy dostanę pudełka do wszystkiego ?:)

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

mam oryginalny windows 8 to zainstaluje. Ale to jednak wezmę na części bo siostra wątpię, że zainstaluje system sama. Poszukam jakiegoś poradnika na internecie, bo raczej nie zdążą złożyć i wysłać do czwartku.


No rozumiem, będę brał w częściach.

Jeśli możesz zerknij czy aby na bank wszystko jest dobrze:)

 

http://www.morele.net/inventory/info/81KRsP/


@edit

 

obudowe zmieniłem na 330R bo teraz zauwazylem ze jest 300 zwykła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...