Skocz do zawartości

Jak udowodnić winę karty


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość Niuniek7,

Recommended Posts

Hej, ostatnio pisałem tu 2-3 tygodnie temu (http://forum.benchmark.pl/topic/128207-dobra-karta-graficzna-dla-gracza-w-rozs%C4%85dnej-cenie/) lecz wymiana pasty nie przyniosła rezultatu. Mam zamiar kupić kartę, ale muszę się upewnić czy to ona jest zepsuta. Postanowiłem nagrać bardzo profesjonalny filmik o jej błędach graficznych (https://www.youtube.com/watch?v=TU-D3zDzcr4&feature=youtu.be).

Tak więc:

1. Czy możecie mnie upewnić że to wina karty.

2. Jeżeli nie, to jak mam to sprawdzić.

3. Jeżeli kupię nową kartę, to czy takie błędy graficzne ustaną ?

 

Pozdrawiam,

Gamgee

Link to post
Share on other sites

1. Pierwszy raz nastąpiło to 2 lata temu, pojawiły sięczarne kreski, freeze albo blue screen. Drugi i trzeci rok temu, przy LoLu i Docie.

Teraz stało się to ponownie. Zawsze pomagała wymiana pasty ale tym razem już po dwóch dniach się sypnęło.

 

Zapomniałem dopisać:

 

 

Specyfikacja PC:

 

System: Windows 7 64-bit

Procesor: AMD Phenom II X4 955

Grafika: ATI Radeon HD 4800 Series

RAM: 4,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 668MHz (9-9-9-24)

Płyta Główna: MSI N1996

Zasilacz: Tracer 620W Silent

Rozdzielczość: 1920x1080

 

2. Za każdym razem po wymianie pasty na karcie przestawało.

Jak to zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Sorry że nie odpisywałem długo, ale nie miałem dojścia do komputera. Upatrzyłem którąś z tych kart http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=R7+260X

Pytanie brzmi:

Którą wybrać ?

Jaki zasilacz dokupić ?

 

Co do prób naprawy to chyba niezbyt opłacalna będzie. Chciałbym się upewnić że po wymianie wszystko będzie ok, nie ma jakiegoś programu który sprawdzi czy karta ma jakieś problemy ? Temperatura GPU na speedfanie dochodzi do 70 po wymianie pasty, to raczej niezbyt dobrze. Co polecacie robić ?

Link to post
Share on other sites

Sorry że nie odpisywałem długo, ale nie miałem dojścia do komputera. Upatrzyłem którąś z tych kart http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=R7+260X

Pytanie brzmi:

Którą wybrać ?

Jaki zasilacz dokupić ?

 

 

możesz się też na tym gtx-em 750 zastanowić

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750-1gb-128bit-n750-tf-1gd5-oc-629390/

wydajnościowo podobnie jak r7 260x, ale za to super ciche chłodzenie, karta niesłyszalna i chłodna

Link to post
Share on other sites

GTX750 jest słabszy od R7260x, o ile? Zależy od testów. GTX750 to dobra karta, ale przegrywa z R7 wszystkim prócz poboru prądu (nieistotne mając taki PC, różnica niewielka). Stosunek cena/jakość - R7 miażdży gtxa.

Autorze jeśli lubisz nVidie bardziej niż AMD - bierz GTXa którego zaproponował @k0chan. W innym przypadku - Sapphire/Gigabyte R7260x.

Link to post
Share on other sites

no i co będziemy się różnymi testami na różnych portalach przepychać? jak nie widzisz, ze te karty są zbliżone wydajnościowo, to twój problem, wiadomo, ze w grach pisanych pod amd r7 będzie trochę z przodu, to samą z nvidią, gdzie gtx będzie wydajniejszy w grach pod zielonych 

Link to post
Share on other sites

Max Payne 3 48 średnio, 30 min gdzie r7 260x 56/41 w grid 2 też przewaga, gtx 750 dogania ją w kilku tytułach po OC ale r7 260x też idzie podkręcić i tu zyskuje na wartości bo jak podkręcisz porządnie to wydajność pójdzie dosyć wyraźnie.

Edytowane przez Arekabat
Link to post
Share on other sites
no i co będziemy się różnymi testami na różnych portalach przepychać?

Nie ma potrzeby.

Zgodziłem się, że są podobne wydajnościowo, choć bardziej w domyśle i wprost tego nie napisałem - przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Stosunek cena/jakość - R7260x 1:0 GTX750

Pobór prądu - R7260x 0:1 GTX750.

Wydajność - R7260x 1:1 GTX750 (choć to kwestia sprzeczna, pod uwagę bierzemy jednak karty na stockowych, referencyjnych zegarach)

Cisza - zależnie od modelu, ale obstawiam, że 1:1, bo za ciszę mojego Sapphire'a ręczę.

Temperatury - jw. ; 1:1

 

Jak widać mamy remis.

 

 

 

weźcie poszerzcie swoje horyzonty poza portal bechmarka, bo jak do ściany grochem

 

Grochem o ścianę* :)

 

Prawda jest taka, że każdy test będzie mówił co innego.

 

MOIM ZDANIEM 260x jest mimo wszystko wydajniejsza od GTX750, ale to tylko moje zdanie.

 

 

ale r7 260x też idzie podkręcić

 

Jasna sprawa, jest to dziecinnie proste, ale ja osobiście wolę porównywać karty na standardowych zegarach danego modelu. Nie każdy chce i lubi podkręcać, mimo wszystko.

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

@sid, wybacz mi, ale muszę:

 

 

http://www.techpower..._750_OC/25.html napisałem , ze te karty są porównywalne, dałem przykład z laba, ale mało, to może coś z zagranicy

Powiedz mi, jak można porównywać kartę po OC do karty na stockowych zegarach?

Czysta ignorancja. Teraz poszukaj sobie testów dobrze wykręconej 260x i myślę, że to Ci wystarczy.

 

PS. GTX750 po OC jest wydajniejsza od R7260x. O 1% :D


EDIT: ..a w rozdzielczości 2560x1600 nawet przegrywa, o 2% ;)

Wartości nie do zauważenia, ale skoro się już podpieramy testami..

Link to post
Share on other sites

Ekhm.. O ile widzę to KAŻDY wykres dotyczy FABRYCZNIE podkreconej karty, a mieliśmy mówić o referentach. Raport za niekompetencje i wprowadzanie w błąd.

Btw. czy podkrecona, czy nie - jaka to różnica, skoro i tak przegrywa?

 

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

Co przegladałem testy zagraniczne to karta 260X jest lepsza od gtx 750 a pclaba od jakiegoś czasu nie sprawdzam bo mi sie czasami nie zgadzało jak u siebie porównywałem .Najlepiej zawsze w paru miejscach sprawdzić

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...