Skocz do zawartości

HiS ATi Radeon HD5850 czy Gainward Nvidia GeForce GTX 470?


Recommended Posts

Wiesz dobrze, że do tego GTX-a potrzeba co najmniej 650 watowego zasilacza?.Co z tego jak w tesselacji wygrywa jak w innych grach to 5870 rozkłada GTX470 na łopatki.Mniej się grzeje i ma większy potencjał OC niż GTX470.Zastanów się jeszcze raz zanim będziesz już pewny zakupu...

Link to post
Share on other sites

Pewien nie jestem... Ale to zależy czy całość na allegro kupie czy bede składał jak to drugie to wezme HiS ATi Radeon HD5870, a jak kupował to całośc to ATi RADEON 5850 referent lub Nvidia GeForce GTX 470 referent.... :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Wiesz testy, testami, ale w praktyce to różnie bywa, dla mnie idealnym przykładem jest to, Wiedźmin+vista64+gf8800gt chodziło lepiej niż win7.64bit+5850 , gra klatkuje, muli i ma skoki od ponad 100fps na maks detalach do 11.. dlaczego? nie mam pojecia. Na 8800gt nic takiego nie miało miejsca.

 

update, z ciekawości sprawdziłem właśnie, na bagnach na maks detalach przedział fps waha się jedynie pomiędzy 30-50 fps, troche lipa jak na taką kartę :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Mixtape HD5870 nie ma aż tak dużego potencjału OC, obie karty mają na równi, jak by ATI mogło programowo zmieniać napięcia to by może było większe, a tak to się bardzo średnio podkręca.650W zasilacz ? spokojnie jakiś dobry 550W starczy jeszcze wszystko zależy od konfiguracji.Mniej się grzeje to się z tobą zgodzę. W teselacji czy bez , karty są podobne wydajnościowe.

 

A o to zestaw http://www.allegro.pl/item1094896007_gr ... tx470.html jak na gotowca to bardzo dobry, płyta główna dobra, zasilacz dobry, karta dobra, dysk to nie wiadomo i ram, ale tak wygląda nawet dobrze jak na gotowca.

Link to post
Share on other sites

Sevku nie mów, że mają tyle samo klatek gry na tych kartach obu bo nie podkręcałeś proca i przez to on hamował i hamuje obie gafiki więc podkręć, załatw hd5870 i siedź cicho lepiej a nie ośmieszaj się...

 

Dziwne że testy kłamią jak większość jest na takim konfigu jak ty masz. No to chyba ty jeden masz dobry komp a reszta ma te same części made in china i to buble, które dobrze działają z HD a źle z GTX i kłamią specjalnie za każdym razem kto by nnie testował na korzyść ATI.

 

Chłopie, weź się puknij w czółko lepiej.

 

 

 

Mixtape HD5870 nie ma aż tak dużego potencjału OC, obie karty mają na równi, jak by ATI mogło programowo zmieniać napięcia to by może było większe, a tak to się bardzo średnio podkręca

A nie może? Z tego co wiem to tylko Toxic od Sapphire i XXX Series od XFX mają z tym kłopot.

Link to post
Share on other sites

Mixtape HD5870 nie ma aż tak dużego potencjału OC, obie karty mają na równi, jak by ATI mogło programowo zmieniać napięcia to by może było większe, a tak to się bardzo średnio podkręca.650W zasilacz ? spokojnie jakiś dobry 550W starczy jeszcze wszystko zależy od konfiguracji.Mniej się grzeje to się z tobą zgodzę. W teselacji czy bez , karty są podobne wydajnościowe.

 

A o to zestaw http://www.allegro.pl/item1094896007_gr ... tx470.html jak na gotowca to bardzo dobry, płyta główna dobra, zasilacz dobry, karta dobra, dysk to nie wiadomo i ram, ale tak wygląda nawet dobrze jak na gotowca.

Oj zapomniałem, że to się dobrze kręci na niereferentach :lol: .Minimum 600W musi być a jak nie to BARDZO DOBREJ klasy 550 watówka.Wydajnościowo zbliżone.Różnica paru klatek ale za to ma się mniejszy pobór mocy i jest duuuuuuużo cichsza.Pewnie przy zamkniętej obudowie nic nie słychać ale jak wentylator dojdzie do 80% to może być spory huk.Ale to wybór autora.Ja jestem za 5870 :rudolph:
Link to post
Share on other sites

W ogóle nie ma co brać pod uwagę żadnej karty z serii GTX4xx - w każdym przedziale cenowym karty AMD-Ati są wydajniejsze. Do póki nVidia nie pójdzie po rozum do głowy i nie obniży cen, nie ma się nawet co zastanawiać. Bierz 5870 :rudolph:

Link to post
Share on other sites

A ja się zapytam po coś o czym to grono ekspertów i krzykaczy nie pomyślało :rudolph: Na jakim monitorze masz zamiar używać komputera i do czego głównie będzie ci on służył?

 

Spróbuje jeszcze sprostować kilka zagadnień. Jeżeli nie jesteś w stanie wykorzystać CUDA to nie jest ono dla ciebie żadnym atutem a tylko dodatkowym kosztem na jaki się piszesz. O gamie zastosowań CUDA możesz poczytać w sieci wiec nie będę się rozpisywał. Psyhx w większość zastosowań jest obliczany również przez procesor wiec wspomaganie ze strony karty jest opcjonalne. Tytuły na których fizyka jest obliczana tylko na gpu można policzyć na placach jednej reki. Jeżeli procesor będzie odpowiednio wydajny to poradzi sobie z fizyka również gdy będzie współpracował z Radeonem(oczywiście wyłączając te gry na których fizyka obliczana jest tylko na gpu) Jeżeli chodzi o wydajność to tu masz test gtx470. http://pclab.pl/art41736.html Radze przeczytać cały artykuł żebyś wiedział na jakie niedogodności się narażasz. Tam masz porównanie jak wypada na tle radeonow i gtx480. Pobór prądu nie jest chyba dużym problemem bo mając 13 lat za prąd pewnie płacą rodzice wiec kolejna wadę można włożyć w twoim przypadku miedzy bajki.

 

Jeżeli masz zamiar grac w rozdzielczości niższej niż full-HD(czyt.1920x1080) to odpuść sobie kupno gtx'ów lub radeona 5870. W niższych rozdzielczościach one będą się nudziły a klatek będziesz miał bardzo dużo na HD5850. Radeon hd5870 ma bardzo dobry stosunek ceny do możliwości wiec będzie dobrym wyborem. Jeżeli masz monitor z małą rozdzielczością(ku czemu bym się raczej skłaniał) to radze wybrać HD5770 jeżeli chcesz mieć dx11 albo gtx'a 260 lub HD4870. A prawda jest taka ze obecne karty są zbyt słabe żeby uciągnąć nadchodzące gdy pod dx11 wiec i tak wkrótce będzie je trzeba wymienić. Nowa seria Radeonow już tuz tuz. A wcześniejsze komentarze to jakiś bełkot a nie konstruktywne podpowiedzi, ale to tylko moja opinia. Rób jak uważasz. I pamiętaj ilość klatek zależny jest głównie od tego jaka rozdzielczość posiada twój monitor.

Link to post
Share on other sites

Która lepsza ja skłaniam się jakby co do GeForce... Nie obchodzi mnie czy gorący itd...

Podoba mi się CUDA i PhysX. Doradźcie na której mi się lepiej pogra...

Cena jest podobna... :?:

 

HD5850 - http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=63276

GTX 470 - http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=66516

Jak zależy ci na mocy,oraz CUDA i PhysX to kup GTX 295 który pod kątem wydajności wypada lepiej niż HD 5870 z GTX 480 włącznie,a przy tym jest sporo tańszy ! :sciana: Sam kupiłem Evgę za całe 930zł :lol: Wydajność superowa :rudolph::] Popatrz gdzie jest GTX 295,a gdzie reszta kart >>>> http://www.legionhardware.com/articles_ ... ves,4.html

Pozdro :)

Link to post
Share on other sites

Co to za bzdury wypisujesz ivanos podałeś test z jedną grą i jeszcze Batman asylum który jak wszyscy wiedzą jest sygnowany przez n vidia i doskonale wykorzystuje multi gpu i physyx w pozostałych grach ta karta nie ma żadnych szans z radeonem 5870 a tym bardziej z ge forcem gtx 480 już nawet nie chce mi się wklejać kolejny raz testów

Link to post
Share on other sites

Bierz 470, jak widac po wczesniej wklejonym poscie loi tylek napewno 5850, a czesto i przewyzszy 5870 (Chociaz usredniajac jest na rowni).

Kto liczy pobor pradu? Naprawde, czy wezmiesz zasilacz 600 watt, czy 650, 20 PLN robi Ci roznice?

Skoro GTX470 jest tanszy od 5870, a wydajnosciowo podobny to wybor jest oczywisty moim zdaniem. 500 PLN taniej za karte o podobnej wydajnosci.

Dodatkowymi perkami jest wspomniany wczesniej CUDA i PhysX. Wybor nalezy do Ciebie ;)

Link to post
Share on other sites

Co to za bzdury wypisujesz ivanos podałeś test z jedną grą i jeszcze Batman asylum który jak wszyscy wiedzą jest sygnowany przez n vidia i doskonale wykorzystuje multi gpu i physyx w pozostałych grach ta karta nie ma żadnych szans z radeonem 5870 a tym bardziej z ge forcem gtx 480 już nawet nie chce mi się wklejać kolejny raz testów

Poniżej po prawej stronie pisze "next page" więc polecam popatrzyć na wydajność również w innych tytułach :[

http://www.legionhardware.com/articles_ ... ves,4.html

 

A tu HD 5870 Lightning na tle GTX 470,GTX 480 i GTX 295.Polecam >>>> http://www.legionhardware.com/articles_ ... ing,3.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...