Skocz do zawartości

HiS ATi Radeon HD5850 czy Gainward Nvidia GeForce GTX 470?


Recommended Posts

Która lepsza ja skłaniam się jakby co do GeForce... Nie obchodzi mnie czy gorący itd...

Podoba mi się CUDA i PhysX. Doradźcie na której mi się lepiej pogra...

Cena jest podobna... :]

 

HD5850 - http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=63276

GTX 470 - http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=66516

Link to post
Share on other sites

A ja jednak bym był za gtx470 pomimo,ze mam sam hd5850. Powód jest prosty, większość gier niestety lepiej działa na geforcach bo są tak napisane, a z nowymi radkami niektóre tytuły się gryzą, ustalają dzike wartości fps i ogólnie dziwnie działają. Radki są dobre i warte ceny, ale ja bym wolał jednak mieć parę stopni więcej a spokojną głowę o kompatybilność. To tylko moja sugestia. A jeśli potrzebujesz physx to tym bardziej. :]

Link to post
Share on other sites

Dołóż kasę do HD5870, a jak nie to kupuj GTX470 bo jest wydajniejszy od HD5850, a nawet jest wydajnościowo podobny do HD5870, ale troszkę mu ulega. Tu masz świeży test tego GTX470 http://maxforces.com/articles.php?artic ... rowstart=0 w tym teście masz pełno gier to zobacz , która karta lepiej się sprawuje w tych grach w których grasz.

Link to post
Share on other sites

E tam, co Wy wszyscy z tym prądem, ilu ludzi będzie liczyć ile w skali rocznej im wyjdzie mnie/więcej jak dokupią do domu coś innego poprócz komputera. 100 watów różnicy aż takiej nie robi lub mniej nawet. Jak kogś stać na kompa z dobrą karta to sobie prąd opłaci.

Link to post
Share on other sites

jak nie zależy ci na CUDA i PhysX to dołóż do radka 5870 jest dużo bardziej wydajny a jak ci zależy to gtx 470 będzie dobrym wyborem chociaż na wydajności sporo stracisz ja bym sie zastanowił nad ge forcem gtx 480 ostatnio ceny trochę spadły można za 1700 wyrwać a tu bedziesz miał physx CUDA i bardzo wydajnie oczywiście do radka 5870 i ge forca gtx 480 przydało by sie podkręcić procka żeby karty rozwinęły skrzydła .

Link to post
Share on other sites

CUDA jest TYLKO i wyłącznie dla programistów.W grach w ogóle nie istnieje z resztą jak i Stream.PhysX jest przereklamowany.Po co ci ładnie toczące się beczki czy ładnie rozwalana szyba tylko i wyłącznie dla paru FPS? daruj sobie.Bierz 5870 i będziesz szczęśliwy :rudolph:.Zaawansowana tesselacja.5870 też ją ma ale w grach i tak nie uświadczysz różnicy a wydajność spadnie kolosalnie i na ATi i na GeForce.

Link to post
Share on other sites

No niewiem przeciez gtx 470... Lepszy jest np. w metro 2033...

Albo... niewiem a ten physX fajny jest i mi sie podoba...

Pozatym nie bede robil OC i nie mam kasy na niereferencyjną :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Jak wybierasz między HD5850, a GTX470 to wybierz ta drugą, ktoś w ogóle czytał ten test co podałem u góry? bo najwidoczniej nie, i nie mówcie, że HD5850 jest wydajniejszy od GTX470. GTX470 jest bardzo bliski HD5870.

Link to post
Share on other sites

Na mentro 2033 nie patrz, bo i tak gdzieś tam przytnie, patrz na inne gry i tam też widać, że karta prawie zrównuje się z HD5870, to HD5850 w starciu nie ma szans z GTX470 (na chłopski rozum można wywnioskować).

Jeżeli spojrzałeś na mój test podany wcześniej to już powinieneś wiedzieć co wybrać.

Link to post
Share on other sites

Tak, spojrzałem. I jak bede skladal to ta karta bedzie na bank :rudolph:

 

Aha, mogłbys zlozyc mi kompa z phenomem i ta karta i windowsem i ze wszystkim za okolo 4 koła...

moze byc phenom x6 jak starczy

Link to post
Share on other sites

Bierz GTX 470. W MEtro 2033 masz dwa razy szybszą ilość klatek w porównaniu nawet z 5870 ! I to na max detalach. Sam zmieniłem z 5870 na GTX 470. I nie narzekam.

A testy , testy kłamią. Wg niektórych ilość klatek jest taka sama na 5870 i gtx 470.

Bzdura. Odpaliłem pare miejsc w tej grze i mam 2 razy wiecej klatek od 5870.

POza tym zobacz sobie jaka jest dobra w teselacji. Przykładowo :

Stone Giant z DOF : ON , TEselacją : ON = na gtx 470 mam z 60 fps a na 5870 mialem ich 30 , nastepnie Unigine 2 ( początek, droga ze skał ) i extremalna teselacja 22 fps na GTX 470 , na 5850 i 5870 miałem 7 FPS !

 

Wiec tymbardziej sie nie zastanawiaj i bierz GTX 470. A ma jeszcze CUDA i PHYSX. I do tego dołączone fajne programy jak : DESIGN GARAGE, albo SUPERSLONIC SLED

(

)

A w grach pod Dx10 nie uświadczysz wielkich roznic. Chyba lepiej mieć przykładowo o 50% fps wiecej na GTX 470 ( czyli 40 ) w przypadku 20 fps na 5870 w jakiejś grze pod dx11 . Niz o 10 fps wiecej na 5870 od gtx 470 w przypadku 60 klatek pod grą pod dx10. Różnicy nie uświadczysz.

Na gtx 470 bedą roznice wlasnie takie mocne pod teselacją i Dx11.

A dx10 co z tego ze jest gorszy, ja tam nie widze, różnic miedzy GTX 470 a 5850 czy 5870.

Czy 50 fps czy 60 co za roznica? TU sie liczy właśnie MOCNE ODBICIE OD DNA na GTX 470 , które w wymagających grach po prostu nie zrobi ci pokazu SLOW MOTION. Juz bedziesz mial zawsze w granicach dostatecznej płynności.

A teraz sie zbliza MAFIA 2, PHYSH chciałoby sie zobaczyc co:)?

NO i jest pełno innych gierek pod to.

Link to post
Share on other sites

I bzdura ,że te karty sie grzeją, mi totalnie w upalne dni chodzi bez problemowo.

Pewnie mi sie wtrafił dobry egzemplarz:).Odpaliłem test SUPERSONIC SLED ( który naprawde mocno obciaza karte, wykorzystuje PHYSX i teselacje razem ) i spokojnie wytrzymuje jak do tej pory , 5 godzin. Żadnych zwieszek, czy innych problemów.

Ja wziąłem GAINWARDA 470. Najtańszy , bez problemowy. Narazie nie zamierzam podkrecać bo i po co:)?

Dałem 1395zl.

widze ze taniutko za 1300zl z tego ramm net .

A zmieniać pewnie bede zmieniał jak wejdzie nowa seria:)

Link to post
Share on other sites

Jeśli teraz chcesz coś kupić to bym też wziął gtx470 lub jeśli masz kase to weź 480 i problem z głowy, jedyne ale to dobrze chłodzona obudowa by nie gotować karty, ale sam producent podaje że 95 stopni dla gtx480 to norma, potwierdza to artykuł w CDaction np. Nie jestem jakimś fanboyem, miałem radeona x800gt, geforca 8800gt i teraz HD5850 i widzę jak się gry zachowują,niestety nvidia lepiej jest zoptymalizawana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...