Skocz do zawartości

Komputer nie włącza się


Recommended Posts

Witam,


posiadam komputer:


Procesor Athlon 64 X2


4 GB ram DDR2


Płyta główna: Gigabyte m68m-s2p


Zasilacz: Chieftec 400W


Karta graficzna zintegrowana na płycie głównej


 


Wczoraj pojawił się bluescreen z błędem sterownika karty graficznej. Przy każdym włączaniu systemu od razu pojawiał się ten sam bluescreen. W trybie awaryjnym usunąłem sterowniki i zainstalowałem najnowsze. Po załadowaniu sterowników przez system problem się powtarzał. Zostawiłem komputer na noc. Rano już normalnie się włączył i działał bezproblemowo. Wyczytałem na internecie, że bluescreen z błędem tego pliku może być spowodowany wysoką temperaturą na karcie graficznej, więc postanowiłem przeczyścić komputer. Przedmuchałem obudowę z kurzu, patyczkami do uszu wyczyściłem radiator i wiatraki. Po ponownym podłączeniu komputera do prądu, monitora itd.. przestał on reagować. Nie chce się włączyć (nie ruszają wiatraki, nic nie słychać).Sprawdziłem  podłączenie zasilacza do płyty głównej. Próbowałem włączać z jedną kością ramu. Pomyślałem, że może zepsuł się włącznik, ale spięcie pinów na płycie głównej odpowiedzialnych za włącznik nic nie dało. Wygląda to tak jakby komputer nie miał prądu, ale podłączenie zewnętrznego tunera tv pod usb powoduje zapalenie się diody na nim, więc jakiś prąd jest. 


Czy macie jakieś pomysły w czym może być problem?


Link to post
Share on other sites

Możesz się śmiać ale ja kiedyś wyczytałem na jakimś forum, że trzeba rozebrać cały komputer i owinąć w folię aluminiową płytę główną (w moim przypadku) lub co tam uważasz za popsute np k. graf. Ponieważ mój komputer się nie włączał z przyczyną była najprawdopodobniej pł. gł to wyciągnełem ją z kompa i owinąłem w folię aluminiową i jakimś sposobem do dziś działa :rotfl: . Spróbuj :)

Link to post
Share on other sites

Przetestowałem zasilacz. Podłączyłem do niego tylko cd-rom i uruchomiłem zwierając odpowiednie piny. Zasilacz wystartował, cd-rom zaczął działac, ale wiatrak na zasilaczu się nie ruszył. Słychac bylo "cykanie" z zasilacza. Wydaje mi się, że wiatrak powinien zawsze ruszyc, nawet przy tak małym obciążeniu?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...