Skocz do zawartości

be quiet dark rock pro c1 - montaż


Recommended Posts

Witam, 

 

Niedawno kupiłem używany komputer z zainstalowanym chłodzeniem na procesorze (be quiet dark rock pro c1), komputer kupiłem gdyż miał dobre (lub stosunkowo dobre) podzespoły jednocześnie był bardzo tani, ale do rzeczy płyta to sabertooth p67 grafika ge force 560 ti i to nieszczęsne chłodzenie na procku i7 z powodu wysokiego profilu pamięci ram, ktoś pomyślał żeby zamontować chłodzenie wentylatorem w dół czyli całe gorące powietrze leci prosto na PCB od grafiki (przez co grafika która i tak potrafi być gorąca grzeje się jeszcze bardziej a całość jest niestabilna - zdarza sie restart po przekroczeniu 90 stopni na karcie grafiki), całośc jest zamontowana w obudowie która nawet nie mieści tego radiatora :) Tak czy inaczej zamówiłem już Fractal Design XL r2 i zastanawiam się czy jeżeli zamontuje chłodzenie wentylatorem do góry będzie ok ? czy jednak jedynym sensownym wyjściem jest zmiana kości ram na niski profil i zamontowanie coolera tak aby wydmuchiwał powietrzę na prawą stronę ?

Link to post
Share on other sites

Ja bym zmienił ram i zmontował cooler jak  Bóg przykazał.Wydmuch w górę jest to jakieś rozwiązanie,na pewno lepsze jak wydmuch na grafikę,jednak mniej miejsca jest między wentylatorem a grafiką i jak napisałeś grafika się grzeje i już będziesz miał nadmuch cieplejszego powietrza na cooler.

Krótko,zmiana ram na Lov i cooler idzie zgodnie ze sztuką.

 

 

zamontowanie coolera tak aby wydmuchiwał powietrzę na prawą stronę
Na lewą stojąc na przeciw pieca.
Link to post
Share on other sites

Płyta główna: Asus sabertooth p67 

Grafika: Zotac GeForce gtx 560 ti

Zasilacz: OCZ ZX Series 850W

Procesor: Intel i7 2600k

Chłodzenie procesora: be quiet dark rock pro c1

Obudowa:  nzxt (nie znam modelu):

Pamięci: 2x4GB Patriot Sector 5

Do tego nagrywarka + 2 Dyski twarde

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...