Skocz do zawartości

SilentiumPC Mistral 120mm vs. SilentiumPC Zephyr 120mm


Recommended Posts

informacje o decybelach podawane przez producenta należy traktować raczej jako wskazówkę niż faktyczną hałaśliwość wentyla, gdyż nigdy nie ma informacji dotyczącej warunków testu oraz sposobie dokonania pomiaru, a bez tego to sobie można pogdybać co znaczy, że wentyl ma ileśtam dBA

Link to post
Share on other sites

Zephyr to rewelacyjny wentylator i wg mnie nie ma potrzeby przepłacać na coś innego. Zarówno 'zwykłe', podświetlane i ten z Silentium Fortis- są ciche i dmuchają dosyć mocno. Mam porównanie ze zwykłymi wentylatorami antec tri cool puszczonymi na 5v, wentylatorami noiseblockera, arctic 800rpm- zephyr jest jak dla mnie najlepszy, nie słychać łożysk (co mi się zdarzało w noiseblockerach) ani żadnego szumu (w pozostałych wentylatorach). Polecam :rudolph:

Link to post
Share on other sites

ani żadnego szumu (w pozostałych wentylatorach)

No właśnie w tym sęk :]

 

Szum jest spowodowany przez przepływ powietrza, który jest znikomy, więc go nie słychać :lol:

 

SlipStream z racji 9 łopatek przy tym samym natężeniu hałasu daje znacznie większy podmuch niż inne wentylatory :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Zephyr to rewelacyjny wentylator i wg mnie nie ma potrzeby przepłacać na coś innego

W takim razie jesteś bardzo mało wymagający :rudolph:

SlipStream z racji 9 łopatek przy tym samym natężeniu hałasu daje znacznie większy podmuch niż inne wentylatory

Dokładnie. Dlatego brałbym właśnie jego a nie inne 7-mio łopatkowe wentyle :ciekawy:
Link to post
Share on other sites

No dobra ale ty masz i7, fermiego i jeszcze LC więc dla Ciebie taki wydatek to pewnie mało. Dla zwykłych ludzi kupić kilka takich wentylatorów to bezsens bo za niewiele więcej można mieć np. nowy dysk czy kartę dźwiękową itd. :rudolph:

Link to post
Share on other sites

A do czego chcesz używać tych Mistrali bo np. założyć na pasywne chłodzenie na grafikę to jak najbardziej bo cisza a dużego przepływu nie trzeba by skutecznie schłodzić (sam posiadam zyphera na pasywnej grafice) lub jako wyciąg z budy również nada się :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Wiadomo, że nie będziemy się sprzeczać o jakieś durne wentylatory ale SS jest o klasę lepszy od wyrobów firmy SilentiumPC. Zawsze polecałem i nadal polecam SS bo już wiele osób jest teraz zadowolonych z moich propozycji :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...