Skocz do zawartości

O designie Samsunga Galaxy S5


Recommended Posts

Czy mógłby rozjaśnić mi ktoś ogólny hejt na obudowy samsunga wykonane z plastik (mówimy o tyle)? Jak dla mnie na to same plusy, nie rysuje się tak szybko jak metalowa / aluminiowa obudowa, telefon jest lżejszy, przy wymianie na pewno jest tańsza.

 

Jakie jest wasze zdanie?

Link to post
Share on other sites

Proste - dla każdego coś dobrego.

Setki milionów osób(tak można powiedzieć) woli mydelniczki samsunga bo klapeczke moge wymienić kiedy chce za "pinć złotych".I mi to pasuje.

Dużo mneij osób kupuje telefony gdzie jest metalowa obudowa czy też szklana itp. - ale zaraz po tym 80% dokupuje PLASTIKOWY CASE - więc jaki sens ma mieć telefon metalowy któy sierysuje i 95% czasu spędza w pokrowcu.Tylko i wyłącznie szpan przed kumplami(a to ściągne na chwile i pokaże maszyne) i samozadowolenie że dało się pieniądze za premium wykonanie.

 

Przykład HTC One(2014) - jest AMEJZING - jak to się teraz mówi - ale co z tego jak się rysuje i wszyscy kupują pokrowce - BA samo HTC dało case gumiany bo wiedzą że się rysuje - i co mi po tym super wykonaniu jak nosze go w kond... przepraszam gumce.

Mam Note 3 - NIC się nie rysuje - NIC nie trzeszczy jak klapka się zafarbuje czy zżółknie (co się przez ponad pół roku nie wydarzyło) to wymieniam za 20zł i dziękuje. w HTC One czy też Xperi Z,Z1,Z2..nie wymienisz jak się porysuje albo popęka a to już boli.

 

Nie wspomnę o wadze - która robi swoje nawet przy najmneijeszym upadku.

 

S5 na zdjęciach jest wredny - w realu całkiem całkiem klapka ma fajną fakture w dotyku mam wrażenie że jest tej samej jakości co ntoe 3 lub trochę gorsza - nie wiem jak ona się sprawuje w użytkowaniu - o tym siedowiemy za 3-4 miesiące - jak nowe to wszystko ładne.Pozdrawiam,

 

Wszystko ma plusy i minusy - po to jest rynek zróżnicowany aby każdemu dogodzić - co i tak nie jest do końca spełnione.

Link to post
Share on other sites

szczerze mówiąc jak widzę Galaxy S5 i Note'a 3 to się cieszę, że Samsung odchodzi od jajkowatego designu :)
i ta faktura tylnej klapki w S5 mi się strasznie podoba :) w zeszłym roku zastanawiał bym się nad Z1 i HTC One M7,
a w tym roku naprawdę jest fajna rywalizacja i moim zdaniem teraz Galaxy S5 i HTC One M8 to moi faworyci :)

Link to post
Share on other sites

W Samsungu jest troche zbyt zmulona nakladka wzgledem konkurencji(ale i tak nie jest zle). W S5 brakuje mi dwoch rzeczy. 1- glosnikow stereo z przodu telefonu.

2- modernizacji touchwizza i zmienienia jego barw. Aktualny touchwizz jak dla mnie ma przeznaczenie dla dzieci. Kolorowy i jakos tak chinsko wyglada. Sensenod HTC jest moze i ciemny, ale za to wyglada dobrze. Idealne polaczenie- wyglad sensa(czern amoleda...)+funkcjonalnosc touchwizza.

Link to post
Share on other sites

Mi się kompletnie nie podobają samsungi. Posiadałem SIII/Mini2/Ace2/SII. Teraz posiadam Iphone 4 i jestem zadowolony, za niedługo wymiana na 5s/5.

 

/e

może i s5 ma te bajery jak mierzenie tętna ale po co to komu? Wujek kupił swojemu synowi który miał w tym roku komunie Samsunga Galaxy Note 3 i ten mały jedynie co robi to piszę SMS'a jak mu coś potrzeba = strata pieniędzy. Zostaję przy Iphonach ponieważ ich system jest mega i desing.

Link to post
Share on other sites
Przykład HTC One(2014) - jest AMEJZING - jak to się teraz mówi - ale co z tego jak się rysuje i wszyscy kupują pokrowce

 

Miałem dłużej dwa metalowe telefony wave 2 i HTC One M7,oba sprzedawałem w stanie bardzo dobrym+,żadnych rys,żeby zarysować tak solidne telefony trzeba być niedbaluchem,moim zdaniem.Doceniam również zalety plastikowych telefonów,jak już poprzednicy wspomnieli dla każdego coś dobrego,wydaje mi się że idealnym kompromisem jest nexus 5 jeżeli chodzi o wykonanie :)

Link to post
Share on other sites

Nie wiem na ktorym androidzie ogladales Z1/Z2 i zakladam, ze wersje wystawowe(sklepowe),ale moj znajomy mial do testow Xperie Z i moim zdaniem chodzila tak samo jak Samsungi. Bawilem sie ostatnio Z1 brandowana w Orange i chodzila jak Nexus. Wszystko od razu sie wlaczalo. Powiedz mi, chwalisz to co masz? Sam nie wiem jak to opisac. Kolega HTC One uzytkuje bez zadnego etui i ani jednej ryski.

A byl bym zapomnial. Dlaczego Z1/Z2 sa chwalone przez recenzantow za plynnosc? Nie mowiac o nakladce sonego, ktora jest bardzo dobra.

Link to post
Share on other sites

1) Dobrze, że Samsung nie ma głośników stereo z przodu. Wystarczy, że HTC M8 wygląda wystarczająco dziwnie (strasznie wysoki, a do tego raczej wąski), jest całkiem spory, a te głośniki i tak są bez sensu (kto słucha muzyki na głośnikach smartfona, lepiej by dali jakiś DAC na słuchawki).

 

2) TW w S5 się znacząco zmienił, według mnie mocno na plus (zwłaszcza ustawienia). Jeżeli popracują nad optymalizacją to będzie naprawdę ciekawie.

 

Powiem tak - mi wygląd S5 się bardzo podoba - plecki są miłe w dotyku i nie powinny się zbytnio brudzić ani rysować. Niestety, ramka nadal zapewne równie gówniana co w moim S3 Mini. Gdyby była lepszej jakości, a do tego S5 mini miał procesor 2x A15+ 2x A7 (big.little), KitKata i nowego TW to bym zamienił na niego swoja Lumią 920.

Edytowane przez Tabalan
Link to post
Share on other sites

Nie wiem na ktorym androidzie ogladales Z1/Z2 i zakladam, ze wersje wystawowe(sklepowe),ale moj znajomy mial do testow Xperie Z i moim zdaniem chodzila tak samo jak Samsungi. Bawilem sie ostatnio Z1 brandowana w Orange i chodzila jak Nexus. Wszystko od razu sie wlaczalo. Powiedz mi, chwalisz to co masz? Sam nie wiem jak to opisac. Kolega HTC One uzytkuje bez zadnego etui i ani jednej ryski.

A byl bym zapomnial. Dlaczego Z1/Z2 sa chwalone przez recenzantow za plynnosc? Nie mowiac o nakladce sonego, ktora jest bardzo dobra.

Apropos płynności - 1 lepszy test Z2 który zauważyłem dziś rano zoabcz co jest w minusikach :-)

http://mobtech.interia.pl/testy/telefony/news-test-sony-xperia-z2-japonski-smartfon,nId,1422547#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=test_a_technologies_1_position

 

Z1 miałem przez 3 dni w domciu w sumie ma mtak komfortową sytuacje że każdy model mogę mieć na kilka dni lecz teraz tego nie praktykuję gdyż jednego dnia jestem w Niemczech, a drugiego W Austrii itp. Dlatego moje spostrzeżenia nie są oparte tak jak większość tutejszych opini na forum xda i gsmmaniak :)

 

Co do chwalenia - chwale to co dobre - wcześniej nie tknąłbym ani 1 samsunga  oprócz S2 i Wave aż do Note 3 którego kupiłem - niczego mu nie brakuje - ideał.

 

A co do tego jaki ktoś ma telefon sprawa prosta - jak dbasz tak masz.Ja nigdy na telefonie nie miałem żadnej folii nie nosiłem go w kaburkach,case , gumkach i nie miał ani 1 rysy ani ubytku na obudowie wyłączając nokii e52, która upadłą mi z 1 piętra na kostkę brukową i żyła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...