Skocz do zawartości

Problem z czasem renderu Adobe premiere pro cs6


Recommended Posts

Witam!

 

Zakupiłem całkiem porządny sprzęt z linku (nie mogłem zalogować się na tamto konto, założyłem nowe):

http://forum.benchmark.pl/topic/125671-buda-2-monitory-klawiatura-do-12k/page-2

 

Problem polega na tym, że czas renderu 3 minutowego filmu w FHD trwa ponad godzinę... Na moim starym laptopie trwało to o niebo krócej.

Pytanie gdzie może leżeć przyczyna? Na pewno nie po stronie procesora. Ten jest obciążony w 100% a render dalej swoje. 

Na próbę pobrałem Sony Vegas pro 12 i tam ten sam filmik rednerował się już poniżej 5 min.

 

Pracuje na windows 8.1

Dodam że zauważyłem tylko, że w czasie renderu w Premiere pro, aplikacja odpowiedzialna za to działa w tle. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale sony pracował normalnie w aplikacjach.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ma znaczenie niech renderuje normalnie jako priorytet a nie w tle. Rendering wtedy pójdzie dużo szybciej dodatkowo sprawdź czy CUDA Tobie pomagają :)

 

Jak ustawić to jako priorytet? to jest aplikacja pproheadless.exe, jakiś mały dodatek. Do tego jak sprawdzić czy CUDA działa poprawnie? No i jeszcze jedna rzecz, im więcej efektów nałożę tym bardziej zajmuję się tym pproheadless.exe, a jeżeli zwykły filmik bez efektów wtedy działa głównie Media Encorder. Chodzi o zużycie procesora.

Link to post
Share on other sites

Przy renderze CUDA akceleruje 4 podstawowe efekty na krzyż. Szkoda w ogóle fatygi na to. Dopiero przy kodowaniu renderu do H.264 bardziej się przydaje.
Priorytet proecsu też nie ma aż tak dużego wpływu na czas renderingu. Raczej masz problem w ustawianiach premiere pro lub w projekcie. Sprawdzałeś inneg projekty w premiere pro?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...