Skocz do zawartości

Nokia Lumia- która


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ArioX,

Recommended Posts

Witam. Chciałbym żebyście doradzili która z Lumi będzie najlepsza. Która z Lumia- do 5 cali robi najlepsze zdjęcia, trzyma najdłużej na bateri. I mam jedno pytanie, czy wszystkie lumie mają Nokia Camera Pro?

Mam na oku lumia 625, 720, 925. Ceny troche rozbierzne, ale robie dużo zdjęć aparatem i jakość jest dla mnie ważna,a raczej nokie robią najlepsze zdjęcia ze smartfonów.

Link to post
Share on other sites

Lumie od 920 w górę maja aplikację Nokia Camera, która jest połączeniem aplikacji Nokia Pro Camera oraz Nokia Smart Camera. Jeśli chodzi o jakość wykonywania zdjęć tymi telefonami co podałeś to 925 będzie najlepsza. Jej minusem jest to ze ma tylko 16 GB pamięci co może Ci nie wystarczyć (są wersje z 32 GB, ale nie wiem czy można je w Polsce znaleźć). Zależy też jaki masz budżet bo skoro robisz duzo zdjęć to najlepsza będzie dla Ciebie 1020 tylko ze jej ceny zaczynają się od ~ 1700 zł. Możesz też poczekać do czerwca na Lumie 930, tylko ze jej cena w dniu premiery to bedzie jakies 2400 zł. Wiec wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na nowy telefon.

Link to post
Share on other sites

Lumia 925 bardzo dobry telefon ale ty oczekujesz dobrej baterii więc L925 tu Cię zawiedzie. L720 ma najlepszy czas pracy na baterii. Robi też dobre zdjęcia i jeśli aparat jest na 2 miejscu a na 1 bateria, wybrałbym L720. Jest też L820 ale nie wiem jak u niej z baterią ale czytając recenzje trzyma lepiej niż L920/925. I jeśli się nie mylę ma taką samą optykę co L920.

Link to post
Share on other sites

 

 

Lumie od 920 w górę maja aplikację Nokia Camera
Nie prawda. 

 

ma taką samą optykę co L920.
Lumia 820 nie ma PureView.

Z podanych przez Ciebie telefonów najlepiej wypadnie 925 w kwestii zdjęć lecz bateria codziennie do ładowania. Lumia 720 ma jeszcze przyzwoity aparat i dobrą baterię. Musisz pójść na kompromis i wybrać na czym najbardziej Ci zależy.

Link to post
Share on other sites

@up

"Aplikacja jest kompatybilna z telefonami Nokia Lumia 920, 925, 928, 1020 oraz 1320 i 1520." ze strony http://nokiawindowsphone.pl/nokia-pro-camera-otrzymuje-aktualizacje-i-zmienia-nazwe-na-nokia-camera

 

Edit:

Zwracam honor właśnie przeczytałem na stronie Nokii że jest od 620 w górę sorry za pomyłkę  

Edytowane przez Matizekt
Link to post
Share on other sites

Jesli masz troche kasy do wydania proponowal bym przemyslec sprawe nad L1020 za 1000 zl da sie znalesc w dobrym stanie z gw mysle ze to najlepszy by byl wybor dla ciebie,ale to zalezy ile kwoty posiadasz....

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)
Czyli 720 również ma NOKIA CAMERA?

ma ale fotki w trybie "autoustawienia" lepiej wychodzą na 720-tce na wbudowanej aplikacji MS'u. Do zabawy za to lepiej użyć Nokia Camera

 

Nokia Lumia 720:

- ISO - do 3200 (przed aktualizacją Nokia Camera było do 800)

- naświetlanie - do 1s

 

 

do 5 cali robi najlepsze zdjęcia, trzyma najdłużej na bateri

 

szkoda że nie ma L920

czas pracy 920-tki nie podchodzi nawet do tego z 720-tki

 

 

L1020 odpada raz z powodu ceny, a dwa ten aparat wypukły mi nie podchodzi

cena jest rzeczywiście wysoka - ale zapewniam smartfon jest jej wart (sam na dniach wymieniłem 920-tkę na 1020 i powiem że aparat w niej (wystający niestety poza obrys smartfonu) robi kosmiczne wrażenie - nie ma nawet co próbować porównywać inne smartfony do niego (plus ma 2 lampy Xenon + LED)

 

 

http://allegro.pl/no...4218355441.html

Co sądzicie o tym, czy ktoś kupił u tego sprzedającego? O co chodzi że dystrybucja europejska, czy wtedy napewno gwarancja producenta jest?

jak tak napisał to bym mu wierzył - 12k pktów na allegro i oceny 99,9% - raczej bym ufał w ciemno. Swoją drogą zanim widziałem ten twój wpis to chciałem Ci polecić 925-tkę - pamiętaj jednak że ten fon nie ma slotu na microSD i na 99% jest to wersja 16gb. (czas pracy 925-tki jest porównywalny do 920-tki, więc także nie ma szans przy tym z 720-tki)

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

Dzięki wszystkim za pomoc. Wybór był trudny bo L720 i L925 ma swoje  mocne i słabe strony. I po przemyśleniach-długich zdecydowałem się na L925-16GB, nie brałem tego z allegro tylko w sklepie normalnie ;) ArioX jesteś tutaj administratorem, czy kimś? Bo zawsze udzielasz takich konkretnych pomocnych odpowiedzi ;) 

Link to post
Share on other sites
ArioX jesteś tutaj administratorem, czy kimś? Bo zawsze udzielasz takich konkretnych pomocnych odpowiedzi

nie jestem - nie mam wtyków ;) ale dzięki za komplement :)

 

P.S.

Mój tata ma 925 - jest bardzo fajnym i smukłym smartfonem - pomyśl jednak o folii i etui do niego.

Ja jestem fanem folii ZAGG, coverów INCIPIO i etui STILGUT. Zerknij sobie na nie:

INCIPIO DualPro - http://www.incipio.com/cases/smartphone-cases/nokia-smartphones/nokia-lumia-925-cases/dualpro-case-for-nokia-lumia-925.html

STILGUT Flip - http://www.stilgut.com/ultraslim-case-for-nokia-lumia-1409.html

ZAGG InvisibleShield - http://www.zagg.com/invisibleshield/nokia-lumia-925-cases-screen-protectors-covers-skins-shields/8091

 

To są linki od producenta (żeby mnie nikt nie oskarżył, że polecam konkretne aukcje na allegro) - ale na allegro są chyba te przedmioty - poszukaj jeśli Cię to interesuje.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...