Skocz do zawartości

1GB vs 2GB RAM w telefonie


Recommended Posts

Witam

Mam dylemat odnośnie RAM'u w telefonie, którego za pół roku nie chce zmieniać.
Czy kupować telefon z 1GB RAM'u skoro chcę?
Tylko czy zaraz się nie okaże, że za pół roku tego RAM'u będzie za mało?
Obecnie mam SE Xperia Neo V w sumie od momentu kupna starczył na 1,5 roku.

Mógłbym kupić Samsunga Galaxy Grand Neo warty około 650-700 zł (ma 1 GB RAM'u) lub jemu podobne i wydam maks 800-850 zł, a za telefony z 2GB RAM'u już trzeba dać minimum 950 zł np. LG Nexus 4.
Między Grand Neo a takim LG Nexus 4 to 300 zł różnicy to sporo.
Czy warto wydać ponad 1000 zł, żeby mieć 2GB RAM'u? Czy jest bardzo duża różnica w stosunku do 1GB?

W góry dzięki za opinie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy warto wydać ponad 1000 zł, żeby mieć 2GB RAM'u?
jak dla mnie tak poniewaz, telefon chodzi szybciej, nie zacina sie, jak odpalasz kilka rzeczy na raz to 1GB ramu ma zadyszke,  
Link to post
Share on other sites

1GB vs 2GB to jest o 100% więcej także dopłacić jest zawsze warto.

 

Ogólnie taki Nexus 4 jest nie tylko lepszy pod względem tego że ma 2GB ramu...moim zdaniem jest lepszy pod prawie każdym względem(jak nie każdym - nie drążę tematu).

Grand to tani duży telefon budżetowy sklejony z tego co samsungowi zostało w magazynach - tak jak te wszystko Core , Trend itp.

 

Nexus to były przedstawiciel najwyższej półki a Grand to zwykła budżetówka i to z podobnego okresu.To tak jak z samochodami nigdy Dacia Logan nie będzie tak dobra jak Mercedes Klasy C - nie ta liga.C klasa 10 letnia jest lepsza niż salonówka od Dacii.

Link to post
Share on other sites

Dla Androida to i 2 GB czasem jest za mało :) o czym sie przekonałem posiadajac Galaxy S4 :)

 

Zawsze Możesz - wziąść pod uwagę telefon z Windows Phone 8 - gdzie 1 GB jest więcej niż wystarczający :) - każda gra dziala płynnie, i co wiecej za dwa lata też będzie działać :) bo każdy telefon z WP8 ma wsparcie do 2016 roku.

 

A najnowsza wersja WP8.1 - mimo, ze "testowa" o dziwo nawet na 512MB RAM'u przyspieszyła :) - czego o Androidzie powiedziec się nie da :) - kolekjne wersje więcej RAM'u potrzebują. :)

 

Kupując Androida to zawsze warto sie "pakować" w najmocnjejsze podzespoły - 2 GB RAM'u to optimum - już dziś mamy pierwsze nieśmiałe próby ze sprzętem 3 lub 4 GB RAMu  na Androidzie. Chcąc mieć pewność, ze za rok nasz telefon na Androidzie będzie w miarę sensownie działal - 2 GB to podstawa.

Link to post
Share on other sites

Dla Androida to i 2 GB czasem jest za mało :) o czym sie przekonałem posiadajac Galaxy S4 :)

Za tak nie kompetentne odpowiedzi powinny być ostrzeżenia. To, że masz walnięty egzemplarz S4 to twój problem i powinieneś coś z nim zrobić. Ja mam Note 8.0 (ta sama specyfikacja co Note II, który jest słabszy od S4) i jakoś nie laguje, a ma androida 4.1 oryginalnego oczywiście. Znam też osoby z S4 i nikt nie narzeka, bawiłem się nie jedną S4 i w sumie lagowały tylko te ze sklepu(wersje próbne czy wystawowe- nie wiem jak to nazwać).

A to co napisał kolega wyżej to kolejna bzdura. Co z tego, że androidofony mają mocne podzespoły? Lumia 920 kosztuje tyle samo co Nexus 4 / LG Swift G, chodzi tak samo (jak nie wolniej z powodu dłuższych animacji). Więc o co chodzi? Myślisz, że iOS i WP nie laguje? Mam znajomych z półrocznymi-rocznymi lumiami 610/520. I jakoś zdarzają się lagi, wszystkie gry nie chodzą. A co do iOS- myślisz, że to płynny system? Może płynny jest, ale na iphone zaczynających się od 4S(czyli wydatek 1200-1500 zł w zależności od wersji, a za te pieniądze mamy sporo lepszego HTC One, Nexusa 5, LG G2 czy wreszcie za 1600 Note 3). 

Włącz myślenie zanim coś napiszesz. Po wpadce apple z aktualizacją to i IP5S mulił. 

Mam znajomych z Iphone 4 i jakoś przy przewijaniu pulpitów(o ile tak można to nazwać), zdarza się klatkowanie.

 

Co do autora tematu. Bierz Androida z 2GB ramu. Ostry w sumie ładnie wszystko opisał. Nexusa polecam. Nie raz miałem w ręce (od znajomego) i nie ma lagów w menu. No i android 4.4. Jeśli Nexus Ci nie pasuje a chcesz dołożyć do większej pamięci wewnętrznej(nexus ma 8 lub 16 GB) to możesz się zastanowić nad Optimusem G.

 

I żeby nie było, że jestem fanem androida. Nie jestem, ostatnio miałem zamiar kupić lumię 1520. Zrezygnowałem z prostego powodu. Brak flasha i net odczuwalnie wolniejszy (niż np w Note 3).

Edytowane przez davv1882
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...