Skocz do zawartości

Galaxy S3 czy S4 mini?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kuku8,

Recommended Posts

Czesc, otoz oddalem moj telefon na GW (xperia Z) i zazadalem zwrotu pieniedzy. Dzisiaj zadzwoniono do mnie ze moge se wybrac w sklepie telefon do 1300zl ( ja za xperie dalem 2000zl ale niech im bedzie). Tutaj rodzie sie pytanie: ktory telefon lepszy? telefon bedzie mi sluzyl do muzyki(wazne) ogladania filmow (wazne) i do grania w gry np. modern combat, batman itd. Powiem szczerze ze przyzwyczailem sie do duzych ekranow ale z checia wyslucham maszych porad :D

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Podaj sklep bo nie wiem jakie są ceny w sklepie.

Na bank jak możesz bierz LG G2 - ekran perfekcyjny (naturalny) + dobra jakość muzyki. Głośnik gra "dobrze" tzn. wysoka jakość ale nie za głośno. Pod tym względem lepiej gra galaxy S4.

Ze stajni Sony nie ma co wybrać- chyba że Ci pasuje Compact;p

Między S3 a S4 mini lepszy wybór S3 (może Ci się uda w tym sklepie znaleźć wersję LTE).

A jakie telefony masz jeszcze do wyboru ?

Zostaje jeszcze HTC One (M7) - ekran mniejszy, słaba bateria ale jakość wykonania na wysokim poziomie (znacznie wyższym niż S4 czy G2) a jakość dźwięku jest znacznie lepsza od "reszty". Niestety tak jak S4 ma słabszy procesor (Snap. 600) a ponadto mniejszy ekran.

Jak możesz (według mnie) postaraj się o G2 jak nie przeszkadza Ci nieco ponad 10 Gb wbudowane z brakiem slotu (ja filmy trzymam na pendrive). Jak to dla Ciebie przeszkoda to S4. Jak musisz coś tańszego to S3 (najlepiej wersja LTE).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze masz do du*y wybór. Ja bym negocjował G2 (zgodnie z prawem) mają obowiązek Ci oddać pieniądze wartości tyle ile wtedy dałeś za telefon.. Dlatego negocjacje jak najbardziej są możliwe. Albo niech oddadzą Ci pieniądze...

Jak musisz to albo LG G2 mini lub S3. Niestety tak na prawdę telefony te warte są w okolicach 700-800 zł... Jeszcze może lumia 920 widzę to też możesz się nad nią zastanowić.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa ok ale ma za wiele wad by polecać. Tak samo jest LG 4X HD.

Ale znacznie lepszym wyborem jest galaxy S3. One X ma tegre która je baterię, słabą właśnie baterię a ponadto bardzo kiepski zasięg wifi. Muzycznie też nie jest najlepszym wyborem (osobiście go miałem) i nie polecam go.

Nie wiem jak się dogadałeś z nimi ale wiesz... zgodnie z umową po 3 naprawach (jak się nie mylę to Ty pisałeś że dajesz n-ty raz na gwarancję) mają obowiązek oddać Ci całkowicie nowy telefon WOLNY od wad lub równowartość telefonu za który dałeś - w tym przypadku 2k. Cię nie obchodzi czy im się opłaca. Stawiasz warunki i oni mają się z nich wywiązać. Mów wprost że albo dadzą Ci G2 albo oddają kasę(jak coś weź te pieniądze) a nie kupuj telefonu. 2 tygodnie temu była promocja właśnie u nas w media markt i chcieli za S3 899 zł. Targuj się bo chcą Cię wyrolować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

juz wlasnie negocjowalem, nic nie da rady oni wiedza swoje ja swoje. Trudno ale to swiadczy o marce SONY i ich podejsciu do klienta. Czyli kupie S3 Dzieki wielkie za pomoc.


a lumia 925? podobno tez dobbry telefon, za 1350zl moge kupic

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci tak - nie miałem tego telefonu w łapie ale to co widziałem i czytałem telefon bardzo chwalony. Jeżeli możesz dopłacić to tak - dużo lepszy wybór niż S3. Czemu ? Jest to prawie nowość Nokii ponadto jest więcej wart. Z tego co wyczytałem ( nie bawię się Nokiami z powodu Windowsa - nie przypadł mi do gustu) to polecają ten telefon. Osobiście na Twoim miejscu brałbym ten telefon i zaryzykował. Jak coś bez problemu sprzedasz i kupisz S3.

Link to post
Share on other sites

No właśnie mi nie przypadł. Dlatego ja się nie bawię w Nokie. Ale dużo lepszym wyborem będzie ta Nokia bo jak coś sprzedasz 2 tygodniową za cenę( ok 950zł). Kupisz spokojnie S3 za ok. 800 zł (nowy)  albo 900 zł wersje z 2 Gb ram oraz LTE. Jeszcze na kratę piwa starczy ;p

Link to post
Share on other sites

Proponuję telefon do rzecznika praw konsumenta, w każdym mieście taki się znajduje, można też się udać osobiście. To osoba kompetentna i jeżeli powie, ze mamy prawo do pełnej kwoty (takiej jak w momencie zakupu telefonu) to media markt może sobie dyskutować. Rzecznik w Twoim imieniu wystosuje pismo lub wykona telefon i uda się wywalczyć swoje.

Edytowane przez szycha3h
Link to post
Share on other sites

Samsung S4 mini powinien być sporo wydajniejszy od S3 - znacznie lepsze rdzenie (Krait 300 vs A9), które są w dodatku wyżej taktowane (1,7 vs 1,4 GHz) i do tego niższa rozdzielczość. Ponadto S4 Mini jest w wersji Black Edition, dzięki czemu jest znacznie lepiej wykonany od S3. S4 Mini ma jaśniejszy wyświetlacz od S3 i nie ma Pentile.

 

Na korzyść S3 przemawia lepszy aparat (S4 Mini też jest całkiem dobry), pojemniejsza bateria (ponownie, S4 Mini trzyma całkiem dobrze) i jakość dźwięku (tu nie wiem jak się sprawuje S4 Mini).

 

LG G2 mini jest według mnie gorszy od Motoroli Moto G.

Link to post
Share on other sites

 

 

wziął od nich kasę
tez bym tak chcial, wtedy bym za te 1300zl kupil se G2, mam se wybrac jaki telefon do 1300zl i koniec.

 

 

Proponuję telefon do rzecznika praw konsumenta
szkoda mi czasu, znajac zycie nic to nie da. 
Link to post
Share on other sites

Tabalan ale widzisz wymagania autora ? Chce go GIER/MUZYKI/FILMOW

Czy grałeś na 4.3 cala ? Filmy lepiej na jakim ekranie się ogląda ? Jak napisał że chce duży ekran (przyzwyczaił się do wielkości Z). Jakby przeszedł z Z na S4 mini to by przeklinał ten rozmiar wyświetlacza.

Teraz to nie pytanie jaki wydajniejszy tylko jaki wziąć by jak najmniej stracić..W każdym przypadku leci z 300 zł w plecy. Najlepszym wyborem będzie ta Nokia.

Edytowane przez kuku8
Link to post
Share on other sites

Wlasnie byl u mnie kolega z lumia ale 920, pobawilem sie windowsem i powiem ze nie przyzwyczaje sie do niego, strasznie malo aplikacji, pozatym na moim koncie google ma gry ktore razem sa warte ok 50zl i sa to dobre gry.


pozatym niewygodny interface jak dla mnie

Link to post
Share on other sites

Lazer Ty usiądź i jeszcze raz przeczytaj.

Idziesz do media markt i bierzesz Nokie 925. Następnie wracasz do domku wpisujesz allegro/tablica i sprzedajesz : Sprzedam Nową Nokie 925 itp itd. Spokojnie sprzedasz za 950-1000 zł. Po sprzedaniu wchodzisz ponownie w allegro i kupujesz :

a). Galaxy S3 - zostaje CI w kieszeni 200 zł

b). Galaxy S3 LTE - lepsza wersja S3 plus zostaje Ci na kratę piwa

c). kupujesz lepszy smartfon - może Ci się uda wyrwać w tej cenie Note 2 (super ekran i parametry + rysik - do filmów czy gier - marzenie).

Robiąc tak jak Ci radzę to zyskujesz znacznie lepszy telefon lub zaoszczędzone pieniądze. Kup w media markt nie to co Ty chcesz ale to na czym "najwięcej zarobisz"(sprzedasz za najwyższą kwotę).

Link to post
Share on other sites

Wiem, co nie zmienia faktu, że według mnie twój wcześniejszy post wprowadza ludzi w błąd (G2 Mini jest całkiem nieopłacalny i po prostu słaby, S4 Mini pokonuje S3 w tych ważniejszych kwestiach jak wydajność, jakość wykonania czy też czytelność w słońcu).

 

A w gry to grałem na S3 Mini, który jest mniejszy od S4 Mini i nie miałem z tym problemów. Do wygodnego oglądania filmów to i Xperia Z Ultra jest za mała.

 

Według mnie powinieneś się kłócić, żeby oddali całą kasę lub nową Xperię Z (tą natomiast spróbować przehandlować za LG Optimusa G lub sprzedać i kupić G2).

Link to post
Share on other sites

LG G2 mini to wprowadziłem w błąd ( pomyślałem że kupi za 1000 sprzeda za 900 a 3 stówy mu zostaną). - jak najmniejsza strata.

Ale przyznasz że to co pisałem w poprzednim poście by brać tą Nokie i sprzedać( jak nie ma zamiaru kłócić się) to najlepszy wybór.

S4 mini - media 1200 - all 750

S3 - media 1100 - all 750

Nokia - 1350 - all - 1000

A za tysiaka wyrwie w bardzo dobrym stanie LG G/ Nexus 4/ S3 LTE albo Note 2(najlepszy wybór jeśli ekran będzie mu pasował).

Link to post
Share on other sites

szycha3h, dnia 07 Maj 2014 - 18:41, napisał:snapback.png

Proponuję telefon do rzecznika praw konsumenta
szkoda mi czasu, znajac zycie nic to nie da.  

 

Z takim podejściem nie ma co się dziwić, że przeciętny polski obywatel daje się zrobić w przysłowiowe bambuko. Nie potrafiąc korzystać ze swoich praw szkodzi tylko sobie.

 

Jeżeli rzecznik stwierdzi, a jest to bardzo prawdopodobne, że należy się towar o równowartości tego, który zakupiłeś na początku, to choćby się paliło i waliło to wywalczy to dla Ciebie szybciej niż Ci się wydaje.

 

Ale skoro znasz życie tak dobrze to zrobisz przecież jak uważasz.

 

PS. Mi proline na tej zasadzie wymienił kiedyś dysk twardy, ale że minęły dwa lata to zamiast 250GB dostałem 1TB bo towar kwotowo miał taką samą wartość, a tamten nie był już dostępny.

 

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez szycha3h
Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że Nokia jest najbardziej opłacalna.

 

Swoją drogą, zabawne jest to, że dla LG G2 Mini konkurentami są LG L90 i LG L9 II. LG bije się samo ze sobą, ciekawe jak na tym wychodzi.

 

Nieco drożej od Note 2 jest Note 3 Neo (~1200 zł), który jest lepiej wykonany i sporo wydajniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...