Skocz do zawartości

Częstotliwość RAM'u


Recommended Posts

Cytat ze specyfikacji producenta pamięci:

 

 This module has been tested to run at DDR3-1600 at a low latency timing of 9-9-9 at 1.65V. The SPD is programmed to JEDEC standard latency DDR3-1600 timing of 11-11-11 at 1.5V

 

czyli specyfikacja mówi, że można je ustawić

albo 1600MT/s z timingami 9-9-9 i napięciu 1.65V

albo 1600MT/s z timingami 11-11-11 i napięciu 1.5V

 

Więc kiedy ustawiłeś w UEFI timingu 9-9-9, to nie dziw się, że nie pozwala Ci na ustawienie napiecia niższego niż 1.65V przy tych timingach.

 

Zresztą najlepiej odczytaj, co pamięci mają zapisana w SPD i wszystkie będzie jasne.

Edytowane przez challey
Link to post
Share on other sites

napięcie 1,5v na cl9-9-9 działało

głównym problemem jest to, że nie ważne jakie mam cl czy częstotliwość jak zmienię napięcie na 1,5 to komputer ostro zamula po załadowaniu się systemu i przy logoawniu na konto


@up

 

nie znalazłem na stronie producenta informacji, ażeby mój ram był kompatybilny z tą mobo. Czy to może być powodem moich problemów?

Link to post
Share on other sites

 

 

napięcie 1,5v na cl9-9-9 działało głównym problemem jest to, że nie ważne jakie mam cl czy częstotliwość jak zmienię napięcie na 1,5 to komputer ostro zamula po załadowaniu się systemu i przy logoawniu na konto

Nie wiem co może mieć napięcie pamięci do "zamulana" prędzej takie ustawienia mogą wpływać na stabilność systemu, ew. różne błędy programów, ect. niemniej czy w takim razie przy 1.65V nie "zamula"?

 

BTW. W zadnym wypadku nie należy się sugerować listami obsługiwanych pamięci bo te bardzo często są niepełne oraz nie aktualizowane. Z własnego doświadczenie wiem, że Kingston działa praktycznie zawsze na każdej płycie (nigdy nie miałem z ich pamięciami problemu a sporo rożnych zestawów już "przerobiłem").  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...