Skocz do zawartości

Obszerny problem, czy moz byc wina zasilacza?


Recommended Posts

Witam!

 

Otoz dzisiaj gdzies przez przypadek natknalem sie na temat z opisem tego jak wazny dla naszego pc jest zasilacz.

Dla was to zadna nowosc a dla takiego zieeelonego goscia jak ja to newnews. Otoz od poczatku kiedy to zlozylem sobie moj wymarzony komputer za 4k ponad, zakupiony jakies 9 miesiecy temu borykam sie ze strasznymi problemami. Oczywiscie pragne dodac ze mam zasilacz rzedu kilkunastu zloty o mocy 250, 350v. Problemami sa dziwne i nagle spadki fpsow, calosc sprawia jak by nie byla poprawnie wyswietlana, delikatne smuzenie i bledy typu np. Przy otwarciu spadoochronu w bf3 i locie ekran dziwnie faluje. Bledy graficzne w grach. Problem z fpsami. Oraz przejsciami tonalnymi. To tak pokrotce.

 

Moje pytanie brzmi czy moze za to odpowiedzialny byc wlasnie taki zasilacz, oraz czy moglem w ten sposob uszkodzic sprzet i mimo tego ze to byla wina zasilacza to teraz gdy sprzet byc moze uszkodzony to po wymianie moglbym nie zobaczyc zadnej roznicy? Dodam ze w wielu tematach, na roznych forach szukalem pomocy, jednak nikt nie uswiadomil mnie jak wazny jest zasilacz ani nikt nigdy z zadnych specjalistow o niego nie pytal. Dziwne. Jak by albo zakladali ze nie moge miec zlego zasilacza albo nwm.

 

Pytanie tez jaki zasilacz napewno nada sie do sprzetu ponizej:

I7 3770K narazie na 3,5 + macho bw

GTX 770 EVGA 2GB SC ACX

2x4GB RAM CRUCIAL bodajze 1666mhz

XFX CORE 650W

MSI GD-55

 

Prosze o wyrozumialosc i pozdrawiam :P

 

Z gory przepraszam za 2 jednakowe tematy.

Cos mi zlagowalo tel.

 

Edytowane przez JustG
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że podasz nam dokładny model zasilacza.

 

 

 

Oczywiscie pragne dodac ze mam zasilacz rzedu kilkunastu zloty o mocy 250, 350v.

Teoretycznie, dobry zasilacz o mocy 350 Wat (moc nie wyraża się w Voltach) powinien dać radę z zasileniem twojego komputera i nie spowodować żadnych uszkodzeń, aczkolwiek pracowałby praktycznie na 100% swoich możliwości pod obciążeniem.

 

Lipny zasilacz mógł już nawet w pewnym stopniu uszkodzić twój sprzęt i mógłby się przyczynić do błędów w wyświetlaniu grafiki. Spadki fps na 99% mogły być spowodowane właśnie nim.

Jeśli faktycznie to jakiś szrot, to najbezpieczniej było by od razu kupić jakiś inny zasilacz a do tego czasu radziłbym nie włączać tego komputera, a przynajmniej niczym go nie obciążać.

 

Pytanie tez jaki zasilacz napewno nada sie do sprzetu ponizej: I7 3770K narazie na 3,5 + macho bw GTX 770 EVGA 2GB SC ACX 2x4GB RAM CRUCIAL bodajze 1666mhz XFX CORE 650W MSI GD-55

Nie wiem czy zauważyłeś, ale jak wypisałeś podzespoły, to wymieniłeś też zasilacz XFX CORE 650W, który jest bardzo dobrym zasilaczem.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...