Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przyszedł czas, aby wreszcie zmienić komputer. No i mam dylemat, czy modernizować swój komputer stacjonarny czy lepiej zakupić laptopa.

 

Gier używam obecnie sporadycznie, głównie rFactor, Colina 2, GTR Evolution i Race On. Wymagania rozsądne na maksymalne detale - Core 2 Duo 2.66 GHz, 2/3 GB RAM, karta grafiki 512 MB, 12.5 GB HDD, Windows XP SP2/Vista.

 

Obecnie posiadam taki zestaw - Pentium 4 3 GHz, 2 GB Ramu, karta grafiki 256 MB, Windowsa XP SP3. Wiem, że już kilka razy przymierzałem sie zmiany i zakładałem wątek na forum, ale jednak pieniążki był potrzebne w innym zakresie. Przy komputerze najczęściej wykorzystuje Photoshopa CS3, AQQ, Winampa, korzystam z internetu i czasami w coś pogram.

 

Więc nie wiem czy inwestować w PC czy laptopa, który przydałby się podczas podróży lub jakiś wypadów. Co byście mi poradzili?

Link to post
Share on other sites

Na komputer maksymalnie 2500 złotych mogę przeznaczyć, regist88 ;). Kiedyś ktoś ode mnie z rodziny kupował laptopa i za 2400 kupił fajnego Acera, gdzie przez roku lub dwa mógł spokojnie grać na średnich detalach w nowszych gierkach, więc ;).

Link to post
Share on other sites

Czemu nie są fajne? Acer, jeden w domu jest i sprawuje się świetnie. Więc dla mnie jest dobrym sprzętem, a obiegową opinią sie nie przejmuje za bardzo. severn, tylko z modernizacją komputera idzie również zmiana monitora, co mi nie odpowiada za bardzo.

 

A netbook to nie dla mnie, ostatnio taki w domu miałem był kupowany na komunie siostrze ciotecznej i nigdy więcej tak małego wyświetlacza do przegląda stron nie chcę.

Link to post
Share on other sites

Ja bym ze swojej strony kupił PC , bo lubię grać w gry z dobrymi detalami.

 

Procesor AMD Athlon II X3 435 BOX (AM3) (95W/45NM)

284,99zł

 

Płyta główna MSI 770-C45 AMD 770 Socket AM3

262,99zł

 

Pamięć DDR3 Geil 4GB PC1333 Dual 2x2GB Value CL9

398,99zł

 

Dysk twardy Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

164,99zł

 

Obudowa ATX Midi CoolerMaster Elite 310 bez z. sre

122,98zł

 

Zasilacz do obud Chicony Hipro Efficiency 400W

98,99zł

 

Monitor LCD 22'' LG W2261VP-PF

653,00zł

 

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3/256b PCI-E

425,99zł

Podsuma: 2412,92zł

 

Ceny ze sklepu ram.net

 

Na tym zestawie już byś sobie pograł na ładnych detalach, może byś odblokował 4 rdzeń w procesorze to już w ogóle byś miał dobrą maszyną do gry.

 

edit

A jakbyś już chciał jakiego laptopa to ten jest bardzo fajny http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 0BPL_.html i Ciebie stać na niego.

Link to post
Share on other sites

Na komputer maksymalnie 2500 złotych mogę przeznaczyć, regist88 ;). Kiedyś ktoś ode mnie z rodziny kupował laptopa i za 2400 kupił fajnego Acera, gdzie przez roku lub dwa mógł spokojnie grać na średnich detalach w nowszych gierkach, więc ;).

 

w nowszych gierkach - stwierdzenie subiektywne...

Link to post
Share on other sites

Co do monitora obecnie mam Samsunga 940n i na niego nie narzekam, jednak to tylko rozdziałka 1280x1024. A zasilacz w komputerze to mam, obudowę, napędy i dysk ale na SATA.

 

Jednakże z tego wszystkiego zdecyduję się na laptopa.

Link to post
Share on other sites

Dobry laptop do grania to wydatek paru tysięcy, a za to można niezłego kompa zrobić

Rzekłbym nawet, że nie paru, a KILKU! Nadal nie będzie "dobry do grania" - będzie co najwyżej wystarczający. Kupowanie laptopa do gier moim zdaniem mija się z celem - i tak będziesz zmuszony do podłączenia go do prądu przez cały czas, a wydajność będzie jedynie skromnym ułamkiem możliwości PC w tej samej cenie.
Link to post
Share on other sites

Odczuwam, jakby ci coś nie pasowało w mojej osobie. To według ciebie, coś takiego jest lepsze od laptopa?

 

Procesor: AMD Athlon II X3 440 /3.0GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ - 320 zł

Płyta główna: AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ - 305 zł

Pamięć RAM: G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL - 439 zł

Karta graficzna: Gainward GeForce GTS 250 GreenEdit 1024MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI - 469 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza) - 215 zł

Zasilacz: bequiet! StraightPower E7 450W - 290 zł

 

Suma: 2038 zł brutto

 

Wszystko według esc.pl :co:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...