Skocz do zawartości

Dylemat w wyborze smartfona do 1000 zł.


Recommended Posts

Witam. Za około miesiąc kupuję nowy telefon. Górna granica ceny - taka jak w temacie. Od jakiegoś czasu, czytając recenzje różnych modeli smartfonów, moją uwagę przykuł popularny Samsung s4 Mini, który spełniał większość moich zapotrzebowań. Ale nagle wyszedł (a na polskim rynku: jeszcze wychodzi) LG G2 Mini w interesującej cenie (999 zł), a w między czasie odkryłem interesującą, niezbyt popularną alternatywę w postacii Blackberry Z10. I teraz mam dylemat: który z nich wybrać? A może zaproponujecie mi coś innego? Moje zapotrzebowania nie są zbytnio wygórowane ale mój przyszły smartfon MUSI posiadać:

- Co najmniej 8 gb pamięci wbudowanej + slot na karty pamięci o pojemności 64 gb.

- Płynne działanie systemu operacyjnego.

- Ekran od 4,0 cala do maksymalnie 4,7.

- Przyjemny, bezproblemowy odtwarzacz muzyczny, obsługujący pliki audio w formacie .FLAC.

 

Z góry dziękuję za propozycje i porady.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Samsung s4 Mini

 

LG G2 Mini
 kastraty nie warte swojej ceny, względem guzego s4 i duzej g2. w tej cenie dobrym wyborem bedzie LG L9 II, ma super wyswietlacz o rozdzielczosci hd, 1gb ram, 2 rdzieniowy proceor o taktowaniu 1.4ghz i przyjemna nie lagujaca nakladke na system.

warto sie troche pospieszyc poniewaz w poniedzialek konczy sie promocja; http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/lg-swift-l9-ii-d605-czarny.bhtml


A telefon z Windows Phone moze byc? Lumia 920 jesz za ok1000zl. tez wart uwagi telefon ale niestetu nie posiada slotu na karte pamieci, ale ma za to 32gb wbudowane. ma 4.5 calowy ekran HD , Wydajny w rdzieniowy procesor o taktowaniu 1.5 ghz i 1gb ram( to wystarczy aby wszystkie dostepne gry chodzily bez lagow, windows phone ma super optymalizacje)


http://allegro.pl/nokia-lumia-920-black-czarna-wroclaw-i4197351913.html

Link to post
Share on other sites

LG L9 II, jak i Nokia Lumia 920 to (z tego co słyszałem) faktycznie porządne smartfony w tym przedziale, niestety jeden nie ma rozszerzenia kart pamięci, a drugi posiada limit 32 gb. Dla przeciętnego użytkownika to może i nie problem, ale dla mnie jest to dość istotna sprawa. 

 

 

 

kastraty nie warte swojej ceny, względem guzego s4 i duzej g2

Nie interesuje mnie to, że są nieporównywalnie gorsze od swoich "starszych braci" (to w sumie logiczne, że są słabsze bo są o połowę tańsze). Mam 1000 zł do wydania na telefon, a oba spełniają moje wymagania. Do tego s4 mini nie zbiera złych recenzji, wręcz przeciwnie; w przypadku G2 mini na recenzje trzeba będzie jeszcze kilka dni poczekać.

Link to post
Share on other sites

No to jezeli z tych dwoch to raczej LG G2 mini, poniewaz ma lepszy procesor i( jezeli to wazne) wiekszy ekran od s4 mini, s4 mini ma 4.3 a g2 mini ma 4.7 cala. S4 mini ma troche wiecej ramu od g2 mini bo ma 1.5gb a g2 mini 1gb.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LG G2 Mini ma słaby procesor - 4 słabiutkie rdzenie A7, podczas gdy S4 Mini ma 2 porządne Krait 300. Dlatego też podejrzewam, że S4 Mini >>G2 Mini w wydajności. Druga sprawa, że LG jest droższy od Samsunga.

 

Według mnie LG G2 Mini jest gorszy od LG L9 II, a zarazem droższy (L9 II można wyrwać nawet za 700 zł).

 

Na twoim miejscu bym wybierał pomiędzy Samsungiem S4 mini a LG L9 II. Ewentualnie Samsung S3, lecz on jest nieco większy niż te 4,7"

Link to post
Share on other sites

Do 1000zl oprócz wymienionych wyżej s4 mini Oraz l9 II masz jeszcze xperie z, ma wydajniejszy procesor, 2gb ekran o wyższej rozdzielczości (ale kosztem słabszych kątów widzenia ), szybsza pamięć Flash, lepszy aparat, jednak ma spore wymiary. Ewentualnie LG Swift g, to taki ulepszony nexus z większą ilością pamięci. G2mini czy szajsungi mini radziłbym odpuścić bo można kupić znacznie lepsze modele w tej cenie

Link to post
Share on other sites

Samasung Ativ S - płynny, szybki - ma slot na Kartę Pamięci - znacznie ale to znacznie lepszy niż "wersje MINI" S4 czy G2

 

Do tego długie wsparcie. Jakośc wykonania tez jest bardzo dobra, podobnie jak aparat.

Link to post
Share on other sites
Witam, podczepię się pod temat, bo nie ma sensu zakładać nowego bardzo podobnego.

 

Szukam następcy Samsunga Galaxy S. Użytkuje mi się go bardzo dobrze, ale brakuje często RAMu (np gram sobie w Angry Birds, dostaję SMSa, odpisuję na niego, potem chcę wrócić do granego poziomu w Angry Birds, a gra włącza się od nowa, przez co muszę zaczynać od nowa, podobnie jest np w przeglądarką Operą, gdzie muszę potem strony od nowa wczytywać, a to trwa). Telefonu będę używał głównie do tych aplikacji (w sumie to używam tylko tych) :

- GaduGadu

- Opera Mini

- Messenger

- Angry Birds

 

Jak widać, najwięcej będę używał telefonu do internetu (do 3h dziennie) i prostych gier typu właśnie Angry Birds (do 30 min dziennie), parenaście SMSów, kilkanaście minut rozmów dziennie. Nie słucham muzyki z telefonu, więc nie zależy mi na dźwięku (oczywiście zależy mi na jakości dźwięku w rozmowach), nie robię też zdjęć/filmików. Chciałbym, żeby bateria telefonu utrzymała go przy życiu przez 1 dzień (od rana do wieczora, wieczorem podłączam ładowarkę i przez noc ładuję), bo z Galaxy S nie jest to takie oczywiste. Ważna jest też dla mnie szybkość ogólnego działania, żeby nie trzeba było czekać długo na uruchomienie jakiejś aplikacji i żeby system działał płynnie

 

Co do wielkości to chciałbym, żeby telefon był podobny wielkościowo do Galaxy S, pamięć wystarcza mi taka, jaką mam w SGS, czyli 8GB.

 

Telefon nowy do 1000zł, myślałem o LG L9 II (ekran 4.7", ale w sumie wymiary zewnętrzne ma niewiele większe od mojego SGSa).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...