Skocz do zawartości

Obciążenie Gigabyte GTX-a 770 przez kartę sieciową RT73 USB Wireless LAN


Recommended Posts

Witam.Od pewnego czasu zauważyłem,że moja karta graficzna w stanie spoczynku pracuje  na pełnych obrotach.Sprawdzam to programem GPU-Z 0.7.8.Po wielu próbach stwierdziłem że kartę tę obciąża karta sieciowa EDIMAX RT73.Na na naklejce jest jeszcze: EW7318USG8BCC16859.Jeżeli wyciągnę sieciówkę z portu USB taktowania karty schodzą do najniższych jakie są tylko możliwe czyli 135 MHz dla procesora i 165 Mhz dla pamięci.Jeżeli włożę ją z powrotem taktowania podnoszą się odpowiednio do 1215 Mhz i 1752 Mhz..Oczywiście rośnie temperatura,obroty wiatraków,pobór mocy,czyli tak jak grałbym w jakąś grę!Jest to też bardzo zauważalne przy 3DMarku 11 który niemiłosiernie tnie się gdy sieciówka siedzi w USB a jak tylko ją wyciągnę od razu jest płynnie.Wcześniej nie było żadnych problemów i w tym 3DMarku miałem prawie 11000 punktów.Próbowałem sieciówkę już wyłączać,włączać,odinstalowywałem sterowniki i nic to nie dało.Może ktoś spotkał się już z takim problemem?Z góry dziękuję za pomoc.

 

Link to post
Share on other sites

Płyta główna to Gigabyte Z87P-D3,procesor I54670K.Spróbuję zmienić ten slot tak jak mówisz.Nadmienię tylko że jeżeli włączę jakąś grę to wszystko jest w porządku i nie ma żadnych przycięć.I zauważyłem jeszcze teraz że jak odszedłem od kompa i nic na nim nie robiłem to oczywiście po 10 minutach wyłączył mi się monitor bo tak mam ustawione w opcjach zasilania.I właśnie przez ten cały czas jak monitor był wyłączony to karta chodziła na pełnych obrotach...Mam cały czas włączony GPU-Z i leci mi wykres.Nie wiem co jest grane.Jaki może mieć wpływ karta sieciowa na kartę graficzną.Co ma piernik do wiatraka...


Patrząc teraz na wykres to karta chodzi parę minut na pełnych obrotach i parę na najniższych.I tak w kółko.Ale jak nic nie będę robił na kompie i wyłączy mi się monitor to na pełnych obrotach non stop dopóki nie przyjdę i nie ruszę myszką...


Niestety nie da rady przełożyć karty w inny slot bo na płycie jest tylko jedno złącze PCI Express 3.0 w którym ona teraz właśnie siedzi.

Link to post
Share on other sites

Kurcze może być coś w tym prawdy co piszesz o tych bitcoinach bo podłączyłem teraz internet przez kabel i taktowania karty od razu idą do góry mimo że w nic nie gram.Czyli nie jest problem karty wi-fi tylko samego internetu.Ale czy to jest w ogóle możliwe żeby ktoś używał mojego kompa do kopania bitcoinów?!A jeżeli tak to jak to sprawdzić i co z tym zrobić?

Link to post
Share on other sites

Właśnie to robię...


Dzięki panowie!:)Znalazł 30 wirusów i problem zniknął!Tylko  dlaczego grając w gry nie miałem żadnej przycinki tak jakby kopane było tylko wtedy jak karta była nie obciążona i jak się ustrzec przed takim syfem?Czy Malwarebytes wystarczy?Mam Nortona Internet Security 2013 i czyżby on ten cały syf wpuścił?Byłbym wdzięczny jeszcze za odpowiedzi na te pytania i jeszcze raz dzięki za pomoc:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...