Skocz do zawartości

Wybór zestawu pod 3 way CF Radeon R9 290


Recommended Posts

Witam 

Dziś przestałem być posiadaczem mojego epickiego komputera :( (brat dostał płytę ,procesor i ram)

Chcę kupić nową płytę  :) i procesor pod 3 way Radeon R9 290 teraz się zastanawiam nad :

 

Intel Core i7-4770K i ASUS MAXIMUS VI EXTREME

 

albo

 

ASUS RAMPAGE IV Black Edition AC4 i Intel Core i7-4820K 

 

Ceny są zbliżone 

 

Jakieś porady ?

Link to post
Share on other sites

hej, wiesz ze 3 R9 290 beda sie skalowac "tak sobie"? Jestes pewien ze tego potrzebujesz? Patrzac na procek raczej nie bedziesz nic na tym kopal i albo trolujesz albo chcesz utopic bardzo duzo pieniedzy.

Link to post
Share on other sites

 

 

trolujesz
 

Co? 

 

 

utopic bardzo duzo pieniedzy

Może

 

Gram na 3 monitorach wiem co moje 2 karty potrafiły na poprzedniej płycie miałem 3 karty ale pracowały one 8x4x4  na niej 

Chcę zobaczyć jak będzie na 16x8x8, jak będzie lipa to oddam 3 kartę .

Link to post
Share on other sites

To zmienia postać rzeczy ale zawsze możesz je sprzedać, teraz na allegro wiszą dwie takie same używki gtx780 jedna za 1400 druga za 1500 zł, wyszło by opłacalnie i bardzo mocno na 3 monitory wystarczy i z sli będziesz bardziej zadowolony niż z cf ogólnie.


Jeśli chcesz zostać przy AMD to dwie karty Ci stykną szkoda kasy na 3cią lepiej zostaw sobie na coś innego ten pieniądz.

Link to post
Share on other sites

up

Moje radeony są zwodowane obecnie się suszą  :) , miałem gtx 780 SLI na razie wolę zostać przy radeonach BF 3 i 4 lepiej chodzi choć w Crysis-a się już gorzej gra .

Czy CF czy SLI czasem może nie zile wkurzyć nie ma znaczenia ,ostatnie sterowniki AMD bardzo poprawiły działanie Mantle na CF na + dla AMD 

Link to post
Share on other sites

Skaluja sie tak samo, w zaleznosci od sytuacji raz lepsze jest sli, raz crossfire. Skalowanie dwoch kart dla nvidi i amd jest bardzo dobre. Z trzema moze byc roznie, ale tez bez wyraznej przewagi jednej z firm.

Link to post
Share on other sites

 

 

http://www.pcper.com...-GPU-Powerhouse Dobra lektura akurat do tego tematu.

Dobra. Tak tylko dla wyjasnienia. Druga strona tego testu przedstawia konfiguracje sprzetu i metody pomiaowe wraz z wyjasnieniem jak to czytac. Wszystko jest pokazane ma przykladzie R7970 i GTX680 pojedynczo i z dwiema kartami. Te pomiary sa z innego znacznie wczesniejszego testu (8.2013) pokazujacego crossfire bez sterownikow z frame pacing. 

AMD ma naprawione sterowniki rowniez do starszych kart prawie w takim samym stopniu jak do R9 290/290x bez mostka. Prawie bo tylko to max. 1440p.

To jest z tego testu. Tak bylo ,ale juz nie jest.

 

 http://www.pcper.com/reviews/Graphics-Cards/Frame-Rating-Catalyst-138-Brings-Frame-Pacing-AMD-Radeon

 

To tylko jak ktos ma kiepski angielski i tylko obrazki oglada. Zeby nie bylo zaraz wklejania tego przy rozmowach o crossfire ze starszych kart. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie do końca w starszych jest parę tytułów gdzie nadal jest źle  np Crysis 3

Crossfire z dwoch GPU dziala 100% ok i skalowanie jest bardzo dobre w Crysis 3. Moze jest problem z Quadfire, z tego co czytalem czwarte gpu nie robi wiekszej roznicy. Ale na trzech skaluje sie dobrze. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...