Skocz do zawartości

Dobra karta graficzna dla gracza w rozsądnej cenie


Recommended Posts

Hej!

 

Założyłem ten wątek aby zapytać o wasze zdanie w sprawie karty graficznej. Moja karta graficzna zaczeła szwankować około roku temu, ale dopiero teraz się to zaczeło na poważnie. Cóż jeżeli ktoś chciałby zobaczyć co robi zadbana karta od ATI, mogę potem wstawić zdjęcia (screeny to były po prostu czarne prostokąty), Przejdźmy do sedna problem. Zaczeło się to przy Battlefieldzie 3, na ekranie pojawiały się czarne kreski, gra się zacinała, bluescreen. Po zbadaniu sprawy okazało się że temperatura MEMIO karty dochodziła do 110 stopni. Wymiana pasty zadziałała na 8 miesięcy. Przy naprzemiennej grze w LoLa i Dotę 2 komputer zaczął się resetować, na początku przy samej Docie, potem też przy LoLu. Kolejna wymiana pasty zadziałała teraz tylko na 4 miesiące. Nie mogę teraz grać, a nawet oglądać streamów. Potrzebuję pomocy, czy mam wymieniać kartę czy wymieinać pastę, tym razem na lepszą. Ceny sam nie znam, ale chciąlbym taką która nada się do czegoś ambitniejszego niż LoL

 

Specyfikacja PC:

 

System: Windows 7 64-bit

Procesor: AMD Phenom II X4 955

Grafika: ATI Radeon HD 4800 Series

RAM: 4,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 668MHz (9-9-9-24)

Płyta Główna: MSI N1996

Zasilacz: Tracer 620W Silent

Rozdzielczość: 1920x1080

 

Jeżeli mam podać coś jeszcze, proszę pisać !

 

Pozdrawiam, Gamgee

Link to post
Share on other sites

Nie narzekaj na ATI bo akurat w tanich kartach wiedzie prym obecnie... 

Do wyboru masz: 7790/7770/7750 (używane z gwar 12msc + tylko)

Ryzyko: 6870/6850 //// GTX 560/470/460 1GB 336SP

Nowe: R7 260X 

Budżet założyłem do 360 używane 410 nowe, ryzyko do 290.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Przejrzałem te karty i podoba mi się ta 260X, te od Nvidii muszę jeszcze przejrzeć. Chciałem spytać jeszcze o dwie rzeczy:

1. Czy ten komputer nadaje się do rozbudowy, a jak tak to w jakiej kolejności wymieniać podzespoły.

2. Czy opłaca mi się oddać tą kartę do naprawy ?

Link to post
Share on other sites

hej,

nie oplaca Ci sie dawac tej karty graficznej do naprawy,

jezeli chodzi o rozbudowe kompa to tez slabo, wogole nie znam tej plyty glownej, prawdopodobnie ma socket ponizej AM3 wiec nic specjalnie mocniejszego tam nie wsadzisz, mozesz kupic chlodzenie procesora i go podkrecic. Rozbudowa raczej nie wchodzi w gre, jak juz bedzie za slaby wymien cala platforme.

Co do karty, bierz 260X

 

edit:

mierzyles temperatury procesora? Jaka masz obudowe?

 

czy to jest plyta na chipsecie 970? Jezeli tak to ewentualnie mozesz tam FXa wlozyc i go podkrecic, ale to wymagaloby dobrego chlodzenia procesora i przewiewnej obudowy

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Sam nie jestem pewny tej płyty głównej, przeczytałem to na naklejce pod portem do karty, w Speccy płyta jest nazwana tak: MICRO-STAR INTERNATIONAL CO.,LTD 770-C45 (MS-7599) (CPU 1). Co to za chpset niewiem, jak mogę to sprawdzić ?

 

Temperatura procesor podczas przeglądania internetu wynosi 60-70 stopni, w obciążeniu nie mam jak sprawdzić przez kartę (albo nie znam sposobu).

 

Obudowa jest chyba taką no-name, sprawdzę później na fakturze.

 

W testach pisali że 260X Gigabyte ma coś nie tak z OC, że inne firmy zrobiły to lepiej, a na morele.pl różnica w cenie wynosi ok. 50 zł więc jak z tym jest ?

Link to post
Share on other sites

temperatura procesora jest masakrycznie wysoka, upewnij sie ze prawdziwa. Sciagnij np: Speedfan czy HW monitor i sprawdz jeszcze raz temperatury.

Mozliwe ze twoja pasta na procesorze juz sie do niczego nie nadaje i bedziesz musial ja wymienic. Polecam:http://www.ceneo.pl/1218782 jak rowniez mozesz zmienic chlodzenie na cos wydajniejszego.

Obudowa no name rowniez nie pomaga. Jezeli bedziesz chcial "ulepszac" kompa zacznij od obudowy i zasilacza - one zostana Ci do nowej platformy

Link to post
Share on other sites

http://i59.tinypic.com/2rmxkjo.png

 

Jak pisałem, pasta na grafice wymieniona 2 razy, ale jak znalazłem tą tubkę to nawet nie miała firmy. O wymianie pasty na procesorze nie myślałem, takie temperatury były od kiedy pamiętam.

Czy jeśli wymienię pastę na taką jak napisałeś to jest szansa aby to wszystko normalnie działało przez jakiś czas ?

Link to post
Share on other sites

60 stopni na karcei graficznej to jeszcze tragedia nie jest, bardziej martwi mnie temperatura procesora i obawiam sie ze w tym trzeba upatrywac problemow z komputerem.

Wymien paste na procesorze, wyczysc wentylatory itp, postaw komputer w miare przewiewnym miejscu i spr\awdz jak bedzie dzialal wtedy/ jakie beda temperatury

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://i57.tinypic.com/2eolidj.png

 

Wymieniłem pastę na MX-2 i tak to teraz wygląda.

Zaraz będę sprawdzać w boju i wyślę następny screen.

Jeżeli wszystko będzie dobrze to karta zostanie, ale i tak dzięki za chęci :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...