Skocz do zawartości

7970 CrossFire


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie ! 
dziś przeglądałem sobie allegro i znalazłem hd 7970 za 750 zł ! i takiej okazji nie mogę sobie odpuścić jako iż jestem posiadaczem karty HD 7970 Sapphire Vaptor-x a dałem chyba za nią 1400 zł to mam do was pytanie odnośnie CrossFire . 

Moj piec:

I5 4670k + Ferra 
Gigabyte B85 D3H
XFX 750W
8GB ram Corsair Venegace 1600mhz
Zalman Z11 Plus

Czy warto ? (pominmy sterowniki bo na początku wiem , że jest cieżko , ale gier w dniu premiery nie kupuję )

Tryb działania na płycie 16x/4x ale znalazłem w necie coś w stylu PCI-e 3.0 x4 = PCI-e 2.0 x8
Z testów straty to od 5 do 10 fps z tym , że te testy były robione na starszej generacji kartach typu GTX 5xx albo Radeon 58xx , jak jest teraz ? 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuję za pomoc . :)

Link to post
Share on other sites

procesora jeszcze nie podkręcałem , a jeśli już podkręcę to pewnie do 4-4,2 Ghz :) a może ma ktoś jakiś test kart z tak wysokiej półki ? bądz 7970 lecz w slocie pcie x4 ? ktoś jeszcze się wypowie na ten temat :P ?


@Jeszcze takie pytanko jeśli płyta obsługuję CrossFire ale nie ma wzmianki o SLI to znaczy , że SLI nie będzie działać ?

Link to post
Share on other sites

Wydajność znacząco wzrośnie w większości gier które maja spore wymagania, teoretycznie do 99%, ale pewnie np w takich bf'ach o około 80%.
Jednak i nie raz może dać tylko przyrost około 40%.

Edytowane przez Żmija
Link to post
Share on other sites

Ciężko powiedzieć.

http://www.anandtech.com/show/5458/the-radeon-hd-7970-reprise-pcie-bandwidth-overclocking-and-msaa

Obcięcie szyny jednej 7970, jak sam widzisz to od nieznacznych ulamków do kilku procent.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/pci-express-scaling-p67-chipset-gaming-performance,2887-10.html

To jedyne porownanie skalowania jakie udalo mi się wyszukac (Radeony 6950) Średnia strata ok 10%

 

Ja bym się na twoim miejscu poważnie zastanowił czy jest sens pchać się w multi-gpu, 7970 nie wystarcza, że rozważasz wymianę?

Link to post
Share on other sites

Miałem przez pewien czas CF z 7970 na MSI Z77A-G43. PSU mam ten sam.

 

Zasilacz dawał radę, ale pod obciążeniem było go wyraźnie słychać. Na dłuższą metę sugerowałbym jednak coś odrobinę mocniejszego, bo te karty po grubszym OC potrafią łyknąć około 300W każda.

 

Samo CF zadka nie urywało. Spadek FPS'ów względem x8 x8 nie jest może zbyt duży, ale stuttering irytuje i to bardzo.

 

Nie wspomniałeś o rozdzielczości. Do FHD w zupełności wystarczy 780-tka lub 290-tka i osobiście sugerowałbym sprzedaż obecnej karty i zakup jednej mocniejszej, o ile oczywiście odczuwasz niedobór mocy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

rozdzielczość 1920x1080 , brak mocy mam w metro last light gdzie całkiem muszę zejść z teselacji (physix off) 

a jak wygląda CF w trybie 8x/8x ? da się już grać ? co do tego stutteringu , to chyba wina sterowników na które trzeba poczekać prawda ?

Link to post
Share on other sites

Shuttering w twoim przypadku będzie raczej winą faktu, przepychania całej komunikacji przez chipset (dodatkowe opóźnienia).

TU :http://www.intel.com/content/www/us/en/chipsets/business-chipsets/b85-chipset-diagram.html

Masz fajny wykres jak mniejwięcej to wygląda, w konfiguracji x8/x8 liniie PCIe (16) sa dostarczane bezposrednio z cpu.

16x (cpu)/x4 (chipset) jak sam widzisz samo x4 to nie taki straszny problem.

 

 

Da się grać? Pewnie że tak. Jak wczesniej mówilem, zastanów się czy jest sens pchać się w multi-gpu. Zużycie prądu, ciepło i nie zawsze działa tak jak chcemy.

 

 

Link to post
Share on other sites

w sumie racja .. sprzedam tego hd 7970 i kupie gtxa 780 / 780 ti :)
Mam jeszcze takie pytanko od kolegi

Deus M1
8GB ram
Athlon 760k , 4,5ghz 
hd 7770 

i chce wymienić kartę graficzną , jaka tu się będzie nadwać ? ten procesor nie ograniczalby 7970 ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Osobiście nie widzę sensu wymiany mobo. 4 złącza SATA 3, 4 sloty na RAM. Trochę biedna sekcja, ale jeśli nie bawisz się w jakieś większe OC to powinna sobie poradzić.

Link to post
Share on other sites

Chcesz robic crossfire to wymien plyte, to ze niby ma dzialac nie znaczy ze bedzie dzialac 100%. Nvidia do SLI ma scisle zasady i wymagania sprzetowe , dlatego mniej ludzi narzeka. AMD jest pod tym wzgledem mniej restrykcyjne i przez to czasem jakies problemy. 

Przy obecnych sterownikach nie mial byc zadnych problemow z przycieciami. Brak wspomagania w nowych grach po premierze sie zdarza. Dwie oddzielna karty z autorskim chlodzeniem to wysokie temperatury wiec potrzebna dobra wentylacja. 

 

Wiec jesli chcesz zostawic dotychczasowa plyte zostan przy jednej karcie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...