Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję tabletu cena 500-max 550zł.

Tablet musi być wykonany z dobrej jakości materiałów, (ekran dotykowy, obudowa, ''wnetrze''). + długożywotna (4 godz minimum) bateria :)

Tabletu potrzebuje do ogladania filmów*, przegladania internetu, czytania e-booków, i bankowości mobilnej.

 

 

 

Chcę dokonać dobrego solidnego zakupu żeby Tablet posłużył mi jak najdłużej, nie chcę wywalać pieniędzy w błoto bo przestanie działąć lub na naprawy (ekranu dotykowego lub innych częsci) po 1-2 miesięcach bądz tygodniach. :/

 

 

 

 

Dziękuję za poświęcony mi czas :)

 

Pozdrawiam.

 

* -  Główny powód dla którego poszukuję tabletu to właśnie chcęć mobilnego oglądania filmów na wiekszym nisz smartphonowym ekranie :).

Edytowane przez Hannibal101
Link to post
Share on other sites

nie podałeś wielkości wyświetlacza,

na podstawie swoich doświadczeń mogę polecić Della.

 

Seria Venue

z ekranem 7 calowym, prockiem 2x1,6 / 1GB ramu + wejściem na karty pamięci - 500zł

z ekranem 8 calowym, prockiem 2x2 / 2GB ramu + wejściem... - 650zł

 

oba posiadają ekran IPS z rozdziałką 1280x800 i Androida 4.2, wifi N itd...

 

co do baterii i wykonania - to miałem przez chwilę model 8 calowy a następnie 11 calowy, oba wydawały mi się dobrze wykonane jak na swoje półki cenowe, bateria w 8 calowym podczas filmów HD bez kompresji (około 8GB) trzymała film 2 godzinny + jeszcze mogłem na wifi posiedzieć w internecie.. ciężko mi powiedzieć ile trzymała czasowo ale obstawiam coś około 3-4 godzin... więc model 7 calowy powinien trzymać z pół godziny dłużej z uwagi na trochę słabsze bebechy. Ponadto sam serwis Della od zawsze będę polecać, miałem 2 laptopy od nich i za każdym razem w zależności od gwarancji wywiązywali się z niej (w 24h lub w 7dni roboczych).

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Z 8" masz jeszcze taki model http://www.ceneo.pl/23611517 Koleżanka z grupy na studiach go ma i mogłem się pobawić.

 

Ogólnie 4 rdzenie i 1GB ramu sprawiają że chodzi bardzo żwawo i się nie przymula. Plastiki są dobrze spasowane i pomimo rozmiaru sprawia wrażenie lekkiego. Ekran 8" 1024x768 IPS wygląda ładnie. Dla niektórych to plus więc dodam, że Android jest praktycznie goły bez dodatków producenta (może dzięki temu nie zamula). Używa go do sprawdzania neta i przeglądania wykładów w pdf + angry birds i bateria trzyma cały dzień, więc wydaje mi się że filmów co nieco można obejrzeć. ;)

Link to post
Share on other sites

Ekran 8" 1024x768 IPS wygląda ładnie. (...) bateria trzyma cały dzień, więc wydaje mi się że filmów co nieco można obejrzeć.

 

tyle, że filmów w HD o proporcji oryginalnej 1,77 czyli 1280x720 bez skalowania obrazu się nie obejrzy... będzie trzeba wybrać obraz albo skalowany do proporcji 1,33 co skończy się wąskimi twarzyczkami lub można wybrać opcję z dużymi paskami czarnymi która to znów spowoduje obraz podobny do tego co smartfon 5" oferuje na pełnym ekranie. Dell faktycznie posiada trochę więcej niż HD bo 800 po krótszym boku ale mini paski po 40pixeli podczas oglądania filmów można przemilczeć bo stosunek boków to 1,6 a więc o wiele bliżej docelowego 1,77 niż propozycja Acera z 1,33... chociaż oczywiście taniej, no ale coś za coś niestety jak zawsze  :)

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Jak była premiera A1-810 to chciałem go kupić, ale jak zobaczyłem w sklepie jego ekran, to odpuściłem. Biały jest żółty i ogólnie jakby "zaśnieżony" był. Obok leżały jakieś chińczyki za połowę ceny i lepiej to wyglądało.

Link to post
Share on other sites

Czyli posdumowując najlepszy tablet do oglądania filmów to? :D bo się juz pogubiłem :D

 

według Amerykanów najlepszy "tablet" do oglądanie filmów to Kindle Fire 9 calowy... rozdzielczość ekranu 1920x1200 (no to akurat robi wrażenie).. procek nie jakiś mega bo 2 rdzenie po 1,5 ale całkiem znośny, w gry nie pograsz ale do filmów w fullhd, internetu i dokumentów dobra rzecz za 669zł w wersji 16gb z podwójną antenką wifi (33mb/s): http://allegro.pl/tablet-amazon-kindle-fire-hd-16gb-8-9-i4200367451.html

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...