Skocz do zawartości

Fractal Define R2 Titan Grey


Recommended Posts

Cześć i czołem :)

 

W związku z ożywionym ruchem jaki panuje w moim życiu, powolnym powrotem do formy fizycznej i skończeniu składania roweru, postanowiłem tochę odmienić swój komputer.

 

Najpierw powymieniałem bebechy komputera (szczegóły na dole postu), teraz biorę się oprawę graficzną i chłodzenie.

 

Cały projekt zakłada przerobienie oryginalnej obudowy Fractala na coś co będzie dużo bardziej atrakcyjne wizualnie, oraz wymianę wszelkich wiatraczków na chłodzenie wodą. Ostatecznej wizualizacji komputera jeszcze nie mam. Sporo rzeczy nadal pozostaje otwartych, np. kolorystyka całości, skąd brać galanterię i temu podobne. Na pewno będę chciał wzbogacić obudowę o jakieś ciekawe logo, przyznam się że największe ciągoty mam ku motywom samurajskim (mały chłopiec się we mnie odzywa)

 

Ze wzglęgu na moje małe doświadczenie zarówno w modowaniu, jak i chłodzeniu cieczą postępy będą postępowały powoli :P

 

Przechodząc w końcu do jakichś szczegółów wymienię co wymieniłem w środku na co :)

 

 

Stara konfiguracja:

 

  • Procesor: Intel Core i7 860@4ghz.
  • Płyta Główna: Gigabyte P55A UD6 rev.1
  • RAM: 4x Transcend DDR3 1600mhz 2gb
  • Zasilacz: Cooler Master Silent Pro 700W
  • Podstawowy dysk twardy: A-Data SSD 120gb
  • Grafika: 2x Radeon HD 5870 referencyjny
  • Dodatkowe dyski twarde: 4x WD Caviar Green 2TB

 

Nowa konfiguracja:

 

  • Procesor: Intel Core i7 4770k
  • Płyta Główna: Asus Maximus VI Formula
  • RAM: 4x Kingston HyperX Predator 1800mhz 4gb
  • Zasilacz: Corsair AXi1 200i 1200W
  • Podstawowy dysk twardy: A-Data SSD 120gb
  • Grafika: Gigabyte WindForce3 Radeon R9 290
  • Dodatkowe dyski twarde: 4x WD Caviar Green 2TB

 

Całość zestawu uzupełnia monitor Dell U2711 pracujący w natywnej rozdzielczości 2560x1440. Planuję kupić taki drugi.

 

Zdjęcia obecnej konfiguracji dodam wieczorem, jak będę miał chwilę żeby to wszystko ładnie zrobić.

Edytowane przez giv86
Link to post
Share on other sites

Ha! masz kolego rację :) mój błąd, mój błąd :P poprawiam.

 

Co do wydajności- zaczynam robić testy.

 

Wiesiek 2 w maks ustawieniach w trybie uber sama gra jest b komfortowa. niestety cut scenki się tną i tekstury potrafią dograć kilka sekund po ich inicjalizacji. Podejrzewam że ma to związek z kiepskimi sterami, ale jeszcze nie wiem.

 

Resztę gier które mam chętnie rozpiszę, ale to wymaga chwili czasu. Nowy set złożyłem dopiero w niedzielę i nie miałem czasu go przetestować porządnie. Dopiero wczoraj wieczorem system postawiłem od nowa. Windows 7 64 bit, bo niestety ale Windows 8.1 nie nadaje się do niczego poza pracą...

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

A jak Ci się monitor w grach sprawuje? W sensie matryca IPS  :)

Szczerze? Nie mam żadnych problemów z czymkolwiek. Jedyne co zauważałem to mikroprzycięcia przy dwóch grafikach. ale tego się nie da uniknąć. One są i będą. Do filmów też się doskonale nadaje. Najlepszy monitor poza trinitronem Panasonica jaki kiedykolwiek miałem. :)

 

 

 

 

Będę śledził, czekam na zdjęcia  ;)

 

Nie myślałeś o jakimś szybszym dysku na rzeczy typu gry? Green jednak jest wolny i ja bym wolał Black albo Blue do rzeczy z których korzystam na co dzień, a Green jako typowy magazyn.

Szczerze? Jak będę miał wolną flotę to może pomyślę, ale póki co nie ma najmniejszych podstaw żeby takie coś robić. Gry chodzą szybciutko, wszystko się ładuje bez pudła. 

 

 

 

W przypływie wolnej chwili pomiędzy ratowaniem systemu plików na jednym z dysków, a wychowywaniem syna pod nieobecność żony, udało mi się sprokurować 3 fotki.

 

Przedstawiają one kolejno szeroki obraz mojej obecnej konfiguracji, zawężony ale bardziej szczegółowy widok na moją obecną konfigurację, oraz bardzo szczegółowy widok na piękne zjawisko jakie występuje w płycie Asus Maximux VI Formula (zwróćcię uwagę na pozycję wiatraka wobec radiatorów ramu...)

 

 

 

http://imageshack.com/a/img836/7376/2b3p.jpg

 

 

 

 

 

 

http://imageshack.com/a/img842/9043/nhuh.jpg

 

 

 

 

 

 

http://imageshack.com/a/img843/862/3jxnr.jpg

 

 

 

 

A że miałem chwilkę to spędziłem ją nad koncpecją przebudowy budy.

W związku z tym że płyta główna jest utrzymana w kolorystyce szaro czerwonej, a obudowa posiada pięknie niebiesk.ą iodę led z samego frontu, postanowiłem zrobić całą konfigurację w kolorystyce niebiesko czerwonej.

Ci co są w temacie, skojarzą te kolory od razu ze spidermanem (ukłon w kierunku mojego syna, który uwielbia pajęczaka).

 

Wymyśliłem więc że front obudowy posiadający wspaniałą fakturę szczotkowanego aluminium zostanie pomalowany ciemno niebieską farbą która świeci w nocy, a na tło zostanie rzucone logo pająka w kolorze białym matowym.

 

link do pana z farbą: https://www.youtube.com/watch?v=zLhG5x05X6w#t=35

 

 

 

http://www.tapeta-venom-spiderman-logo.na-pulpit.com/zdjecia/venom-spiderman-logo.jpeg

 

 

W ostatecznym rachunku powinno to wyglądać ponownie.

 

Sam środek budy zostanie rozświetlony niebieskimi Ledami, a rurki i wszystkie inne elementa utrzymam w kolorze czerwonym. Żeby nie zepsuć efektu, obudowę będę musiał przemalować mimo wszystko, na matowy grafitowy.

 

Oczywiście żeby wszystko pięknie wyglądało i świeciło, będę musiał zrobić okno w bocznej ścianie obudowy, oraz trochę się pobawić z osłonięciem dysków. Nie wiem jeszcze jak je osłonić żeby nie raziły w oczy, ale podejrzewam że szybko znajdę estetyczne rozwiązanie :)

 


 

 

Witajcie po długim weekendzie :)

 

Jako że już po labie, mam do was kilka pytań.

 

Poliwęglan do okna 1, 2, czy więcej mm.? Ma to jakieś realne przełożenie na łatwość montażu?

Czy montując pleksi do metalu, muszę coś dawać więcej poza uszczelką?

 

Prace będę zaczynał od wyrżnięcia miejsca pod okno, więc dochodzi kolejne pytanie. piwnice na zasilacze robicie samemu czy kupujecie w jakichś sprawdzonych sklepach?

 


 

 

Czy ktoś z was zna jakąś dobrą firmę w Warszawie która wycina laserem i ma obrabiarkę CNC?

Będę robił okno i mam już w głowie cały projekt, teraz muszę tylko się dogadać z firmą która wykona obróbkę metalu i przesłać im schemat.

 

I kolejne pytanie, znacie jakiś sklep gdzie są dostępne naprawdę ładne śruby w różnych kolorach?

Edytowane przez giv86
Link to post
Share on other sites

 

 

Poliwęglan do okna 1, 2, czy więcej mm

Ja wolałbym 2-3mm. Zawsze to sztywniejsza konstrukcja a przy okazji okienko nie wydaje się pancerne.

Wybieraj. Może masz dostęp do jakiegoś sklepu to będziesz mógł porównać która będzie Ci odpowiadać.  :)


Nie wiem jak to się tyczy: Poliwęglan>plexa? Ale chyba poliwęglan jest tańszy i sztywniejszy. Możesz wrzucić jakieś fotki, jak z przejrzystością ?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak to się tyczy: Poliwęglan>plexa? Ale chyba poliwęglan jest tańszy i sztywniejszy. Możesz wrzucić jakieś fotki, jak z przejrzystością ?

 

 

Poliwęglan jest droższy od plexy i ma lepsze właściwości mechaniczne. Z drugiej strony całkowicie przydymione czy kolorowe formatki są główne z plexy, jezeli chodzi o przeźroczystość to nie ma widocznej różnicy. Dlatego chcę z plexy wykonać obramowanie dla okna (dużo materiału się zwyczajnie zmarnuje), a samą szybę z poliwęglanu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...