Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Potrzebuję nowych dysków do komputera.

Myślałem nad 3TB HDD i 240GB SSD.

Maksymalne ceny to 500 zł każdy.

Zastanawiam się nad  Western Digital Caviar Red WD30EFRX i Crucial M500 CT240M500SSD1.

Czy jest coś lepszego w tej cenie?

Zastosowania: SSD: system, często używane aplikacje i gry, HDD: zdjęcia, dokumenty, pozostałe aplikacje i gry.

Słyszałem o czymś takim jak Intel Smart Response Technology, ma to sens?

Z góry dziękuję.

Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/plextor-ssd-256gb-sata3-px-256m5s,34933.html

 

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-3tb-sata3-st3000dm001,28213.html

 

SSD pod każdym względem lepszy od M500 - większy i szybszy.

 

HDD zauważalnie szybszy od Red'a i do tego cichy. Gwarancja 2 lata, czyli niestety o rok mniej (Agito oferuje przedłużenie gwarancji na dyski Seagate do 3 lub 5 lat).

 

Całość, razem z wysyłką, mieści się idealnie w budżecie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Różnica w prędkości będzie zauważalna?

Bo dla samego rozmiaru nie warto (M500 - 1,7zł/GB, PX - 2,2zł/GB).

Słyszałem na forum złe opinie o Segate ale w tej cenie myślę że zaryzykuję.

BTW: Dlaczego w dyskach 4TB cena za GB jest większa niż w 3TB?

To zależy od klasy dysków jakie wybierasz. Dyski z klasy np Enterprise będą miały wyższą cenę za 1 GB niż podstawowe , np Seagate Barracuda , wśród tej samej rodziny większe dyski zawsze wychodzą taniej za 1GB. Wśród SSD jednak powyżej pewnego pułapu jeszcze cena rośnie skokowo wraz ze wzrostem pojemności , ale to się zmienia.

Akurat co do dysków które są w temacie - Barracudy są tańsze bo to zwykłe dyski do uniwersalnego użytku , WD RED to dyski NAS,  trochę wolniejsze ale stworzone do pracy 24/7 i wyższej żywotności - 2 różne klasy więc cenowo za GB będą się różnić. Sam mam w budzie i Barkę do operacji i Reda na magazyn (z założeniem że będzie zgodnie z zapowiedziami bardziej żywotny) więc niekoniecznie trzeba ściśle się trzymać przeznaczeń.

Edytowane przez Czarnoskrzydly
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o SSD to w przypadku pracy na dużych plikach i podczas instalowania programów lub kopiowania będzie. Podczas grania lub normalnego użytkowania - raczej nie.

 

Dyski 4TB są obecnie kompletnie nieopłacalne. Wyższy koszt produkcji.

 

Sam zastanawiałem się nad wyborem HDD nie tak dawno temu i jestem wyjątkowo zadowolony z wyboru Seagate'a. Na trefny nośnik można trafić w przypadku każdego producenta, ostatnia wpadka Seagate'a sprawiła, że do nowych dysków naprawdę się przyłożyli. Zbierają świetne recenzje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...