Skocz do zawartości

Lustrzanka 3k zł


Recommended Posts

WItam, mam zamiar zakupu własnej lustrzanki. Do tej pory dzieliłem nikon d3100 i z obiektywem 18- 50mm.

Chciałbym się przenieść o półkę wyżej. Chcę zakupić aparat, statyw, obiektyw, ''pokrowiec'' i 2 lampy. i to wszystko do ceny 3700- 4000zł.

Mam zamiar chwytać prze`różne krajobrazy, czasem warunki studyjne, miasto (Londyn) A także nagrywanie różnych vlogów. Mam nadzieje że wymieniłem wszystkie potrzebne informacje.

Myślałem nad tą: http://www.ceneo.pl/8700552?tag=familyTiles I do tego jakiś obiektyw. Tyle że nie wiem, czy nei trzeba będzie dopłacić...

Edytowane przez Sle3zk
Link to post
Share on other sites

Dlaczego zdecydowałeś się na lustrzankę? Dobry obiektyw do niedrogiej lustrzanki kosztuje dwa razy tyle co body.Radzę przemyśleć decyzję i zastanowić się nad rozsądnym kompaktem.Podaję przykład.

Kupiłem 2 lata temu używanego canona 5d za 3000.Obiektyw,który mi odpowiadał do makro 3600.

Popatrz w sklepach i w opisach na ceny i pomyśl. Jeśli chcesz wejść w fotografię naprawdę rozumiem.

Jeśli masz dużo pieniędzy też.Jeśli okazjonalnie nie rozumiem.

Link to post
Share on other sites

Z kompaktów może cię zainteresować Canon G1X. Jednak jeśli fotografia jest twoim hobby od dawna, znasz się trochę na tym i chcesz to rozwijać, to zakup lustrzanki jest jak najbardziej wskazany. Tylko przeznacz więcej kasy na obiektywy, a mniej na body. Wydaje mi się, że nie potrzebujesz super wypasionej puszki, a jakość zdjęć zależy przede wszystkim od szkieł i to właśnie w ich dobieraniu jest cała "zabawa" przy kupowaniu sprzętu.

Proponowałbym do 2000 zł na body (coś pokroju Canon 600D/650D), reszta na porządne szkiełka. Konkretnego zestawu ci nie ułożę, bo bardziej się orientuję w kompaktach niż lustrach.

Link to post
Share on other sites

I to może być dobry wybór. Z tego co widzę, ta wersja jest tylko odrobinę droższa niż samo body, więc ten 18-55 miałbyś do uniwersalnego "pstrykania", a do lepszych zdjęć dokup sobie porządną stałkę.

Przykładowo Canon EF 50MM 1.8, albo (jeśli chcesz zaszaleć lub na razie 80mm ci wystarczy) Canon EF 50mm f/1.4 USM. Piszę 80mm, ponieważ to jest obiektyw na pełną klatkę, więc przy matrycy APS-C konieczne jest przeliczenie.

Link to post
Share on other sites

Różnica między kit'em a np. Tamronem 17-50mm f 2.8 jest na tyle mała, że jak na amatorskie i domowe potrzeby ten pierwszy jest wystarczający.

Osobiście poleciłbym ci tego nikkora http://www.ceneo.pl/17762356 Ładny zakres zoomu, rozsądny zakres przysłon choć po swojej SIgmie Apo 75-300 wiem, że przysłona 5.6 to sporo i nieraz trzeba się ratować się przez to ISO 3200-6400, ale to głównie w ciemnych aulach.

Link to post
Share on other sites

Temat so closed! Padło na tego canona + Sigma Apo 75- 300.

 

75-300 czy 70-300? bo to spora różnica.. tak o jakieś 10 lat. Swoją drogą nie polecam obiektywów 70-300/75-300 z prostej przyczyny.. mydło od 200mm przy 4 czy tam 5.6... nie widzę sensu kupować tele obiektywu po to by przymykać go do f8 i robić zdjęcia na wysokim iso (pomijając dni w południe kiedy słonce jest tak ostre, że przymknięcie do f22 może nic nie dać i trza jechać czasem w dół ;) ) ...ale nie bede proponować nic wzamian bo widzę, że autor już wybrał. Więc powodzenia życzę w fotografii.

Różnica między kit'em a np. Tamronem 17-50mm f 2.8 jest na tyle mała, że jak na amatorskie i domowe potrzeby ten pierwszy jest wystarczający.

Osobiście poleciłbym ci tego nikkora http://www.ceneo.pl/17762356 Ładny zakres zoomu, rozsądny zakres przysłon choć po swojej SIgmie Apo 75-300 wiem, że przysłona 5.6 to sporo i nieraz trzeba się ratować się przez to ISO 3200-6400, ale to głównie w ciemnych aulach.

 

pomijając fakt, że Tamron obsłuży wyższą rozdzielczość obrazu, jest ostrzejszy, AF się mniej gubi, a wyselekcjonowane sztuki są tak ostre, że można nimi ciąć papier jak żyletką to fakt.. niczym wiecej się nie różni :) ...z drugiej strony amator zapewne nie zobaczy różnicy pomiędzy 85/1.2 a kitem.. ba nawet ten drugi może bardziej mu się podobać bo niektórych kółeczka w bokehu przeszkadzają więc to prawda.. kit może się okazać lepszym wyborem... kit kitem.. ale nie 75-300... :P już lepiej brać sigmę 18-200... będzie i szeroko i długo, ciemno tak samo ale na 200mm i tak mniejsze mydło niż 70/75-300.. to taki idealny obiektyw nadaje się i na spacer i na wyjazd do lasu czy w miasto.. do tego nie jest drogi bo za 1100zł można kupić wersję ze stabilizacją obrazu.. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybrałem, ale jeszcze nie zamówiłem, zamawiam dopiero po majówce. Więc możesz jednak coś zaproponować w zamian, tylko póki mod nie zamknie tematu :/

 

w tej cenie nie widzę innego zestawu jak:

 

Aparat: Nikon D7000 - 2575zł - http://allegro.pl/aparat-nikon-d7000-body-super-cena-hit-fra-wawa-ss-i4173182999.html

Obiektyw: Sigma 18-200 - 1033zł - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/-18-200-mm-f-35-f-63-ii-dc-os-hsm---nikon.html

Statyw: Velbon EX-888 + głowica video - 113zł - http://www.ceneo.pl/13961105

Torba: Lowepro Stockholm 120 - 77zł - http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepro-stockholm-120.html

 

Razem: 3798zł + jakieś 50zł na przesyłki

 

co do 2 lamp zewnętrznych to nie polecam, po 1 w plenerze bez transformatora Ci nie pójdą, po drugie do minisesji to szkoda wydawać na to pieniędzy nawet do nauki, lepiej kupić jedną lampę błyskową np. Metz 36 AF-5 ze statywem nawet za jakieś 30zł (nie musi być drogi bo lampa jest na tyle lekka, że nawet plastik ją utrzyma w bezruchu) i na niej się uczyć.. patrzeć jak się zachowuje światło, uczyć się odbijać światło z lampy od różnych przedmiotów, później używać styropianu by doświetlić np. dół twarzy podczas błysku (spokojnie, styropianu używa się wszędzie i zawsze, nawet przy lampach wartych po kilkaset tysięcy złotych.. akurat ten materiał jest bardzo tani i uniwersalny od zawsze..), walić lampą przez różne materiały jak plexi, szkło, dziurawy papier, cienki pergamin itd... później na taką lampę można dokupić parasolkę, dokupić drugą lampę i mieć zestaw.. lepsze to niż tanie lampy chińskie po 100-200zł których temperatura światła się zmienia i balans bieli na każdym zdjęciu jest inny.. 

 

no to tyle, o obiektywie pisałem poprzednio, masz w tym modelu całkiem niezłą stabilizację obrazu, do tego aparat d7000 o którym nie trzeba nic pisać bo każdy zna ten model, statyw za grosze ale całkiem stabilny o wysokości około 155cm co wystarcza bo dochodzi głowica (to jakieś +10cm) i aparat (kolejne 10cm) i masz max wysokość 175-180cm więc na poziomie oczu złapiesz większość ludzi) - sama głowica dobrze slużyć będzie do nagrywania video, całkiem płynnie chodzi jak za taką cenę. Na koniec wybrałem renomowanej firmy Torbę która pomieści body+obiektyw a także lampę błyskową jeśli takową kiedyś kupisz. Z czasem poleciłbym dokupienie jeszcze super taniego, małego ale i bardzo jasnego (światło f/1.8) obiektywu portretowego czyli Nikkor 50/1.8D za 500zł http://allegro.pl/nikkor-obiektyw-af-50mm-f-1-8d-od-karen-i4200075100.html który idealnie do portretów i fotografii/filmowania ludzi.. a także w miejscach gdzie będzie brakowało światła uratuje Ci nie raz nie dwa dupsko kiedy iso6400 będzie mało a na ekranie nadal będzie ciemno..

Edytowane przez Vieworld
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zestaw. Temat do zamknięcia.

 

niech służy długie lata! pewnego dnia zapewne sam stwierdzisz czy potrzebujesz obiektyw 35 czy 50, czy może 135mm stałoogniskowy bądź jaki lepszy zoom. Obiektyw 18-200 ma spełnić także inne swoje ciche zadanie a więc wybrać fotografowi ścieżkę jaką chce podążać. Z tym obiektywem będzie i szeroko i portretowo i długo.. dodatkowo Nikon D7000 to matryca "DX" a więc w porównaniu do "pełnej klatki" ten obiektyw będzie działał jak 27-300. Po kilkunastu miesiącach wrzuć wszystkie zdjęcia jakie zrobiłeś do lightrooma lub innej przeglądarki zdjęć i zobacz statystyki... będziesz tam miał informację na jakich ogniskowych ile zdjęć zrobiłeś, dzięki czemu policzysz sobie ile % zdjęć robisz na danych ogniskowych... przykładowo jeśli Ci wyjdzie 50% zdjęć w zasięgu 24-80 milimetrów to będziesz wiedział że w przyszłości interesuje Cię zbieranie na zoom 24-70/28-75 lub coś w podobie o świetle 2.0 (sigma) lub 2.8 (sigma/nikkor). Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...