Skocz do zawartości

Radeon r9 290 JAKI?


Recommended Posts

Co Wy na to?

 

Minęły 4 miesiące - nadal nie kupiłeś karty ? 

 

 

 

a my na to ze to jedna z lepszych kart do gier

 

No nie za bardzo. Bardzo lubię karty Gigabyte'a, ale akurat 290 i 290X zbytnio im się nie udały, porównując choćby do Sapphire. Do tego problemy z pierwszą serią i częstsze niż przy innych modelach tego producenta, przynajmniej w internetach, narzekania na cewki.

 

 

 

Tylko z tego co mi wiadomo giguś daje 3 lata gwarancji

 

To prawda - GB daje 3 lata gwary. Karta jest dość tania, za tyle dostanie się referenta, więc sugerowałbym dokładnie wypytać sprzedającego. Na aukcji nie ma słowa o tym, że jest sprawna - stan idealny może według sprzedającego oznaczać jedynie wygląd - różne cwaniaki się trafiają. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No, to z tego co udało mi się ustalić:

Pan z aukcji kupił kartę z zamysłem kopania i faktycznie, kopał przez okres 1-2 miesięcy do momentu w którym przestało to się opłacać. Utrzymywał ją w ok. 85.C nie w obudowie, z dobrym przewiewem powietrza. Po okresie kopania wsadził do swojego komputera i używał do normalnego użytkowania i grania. Niestety wtedy nie kontrolował temperatur, ale ogólnie mówi, że karta jest dość cicha i nie zaobserwował częstej przypadłości przy tym modelu, trzeszczących cewek. Kartę zakupił tutaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3929299010 , stąd też 2-letni okres gwarancyjny. Do zestawu dodaje jednak oryginalną fakturę. Sprzedaje, ponieważ podobno , jest za mocna na jego potrzeby. Wygląda legit, prawda? Cena również atrakcyjna, może uda się jeszcze wynegocjować z 50zł w dół. Co sądzicie? Warto zaryzykować? Zawsze jest jeszcze półtoraroczny okres gwarancyjny, więc jakiekolwiek nie daj bóg wady będzie można wyeliminować bezstresowo. Z góry dzięki

Edytowane przez qbasmok
Link to post
Share on other sites

 

 

Kartę zakupił tutaj http://www.allegro.p...item=3929299010 , stąd też 2-letni okres gwarancyjny.

 

To gdzie ją kupił nie ma znaczenia. Producent udziela 3 lat gwarancji, a jeśli jakiś sprzedawca, w tym przypadku firma Integrit z Wrocławia, samowolnie ją sobie skraca to jest to z ich strony wałek. W momencie, gdy ewentualną reklamację miałbym załatwiać przez tego typu sklep osobiście trzymałbym się z daleka. Szkoda nerwów dla 100 zł.

Link to post
Share on other sites

To gdzie ją kupił nie ma znaczenia. Producent udziela 3 lat gwarancji, a jeśli jakiś sprzedawca, w tym przypadku firma Integrit z Wrocławia, samowolnie ją sobie skraca to jest to z ich strony wałek. W momencie, gdy ewentualną reklamację miałbym załatwiać przez tego typu sklep osobiście trzymałbym się z daleka. Szkoda nerwów dla 100 zł.

 

Nie zrozumiałem, jakich 100zł?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zaryzykuj warto.

 

Nie, nie warto. Choćby dla normalnej gwarancji, realizowanej przez porządną firmę, warto kupić kartę w nieznacznie wyższej cenie, a nie łakomić się na super-turbo-okazję widmo, z którą w przypadku awarii mogą być spore problemy. 

Link to post
Share on other sites

Tamto może i dobrze, że ktoś mi sprzątnął sprzed nosa.

http://allegro.pl/show_item.php?item=4525854465

 :

Ta aukcja wydaje się bardziej legit, pełne 3 lata w sklepie iComp, karta kopała miesiąc, przy temperaturach 86C, od lutego. Cena 900zł. Przy  programach obciązeniowych/testowych osiągała 87st. Chyba warto tym razem zaryzykować? Zgadza się na wysyłkę za pobraniem + daje 7 dni na zwrot. 

Edytowane przez qbasmok
Link to post
Share on other sites

To kup za pobraniem na wszelki wypadek.

Jestem uczulony na dość dużą ilość komentarzy od 1 allegrowicza, ponieważ naciąłem się na ~ 180zł na allego ;/ przez oszusta którego konto wyglądało podobnie jak z zaprezentowanej aukcji autora.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

"Karta kupiona w lutym, prawie nie używana"

 

Jest to oczywiście ewidentna ściema, zwłaszcza, że ma na sprzedaż kolejnego Radka, a kilka innych już opylił. Brak real foto również nie zachęca.

 

Tak jak napisałem już wcześniej - szukanie na siłę strasznych "okazji" najczęściej kończy się płaczem. Autorskie 290-tki od zaufanych sprzedawców zaczynają się od około 1000-1050zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...