Skocz do zawartości

Nowy komputer-Koszt ok.4000zł


Recommended Posts

Witam, za ok, 2 miesiące będę składał nową platformę do gier.

 

  • Zastosowanie komputera:Gry,Internet,Word, Filmy
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Tutaj nie mam aż tak bardzo określonej kwoty. Będzie to jednak nie więcej niż 4500
  • Których części potrzebujesz?: Prawdopodobnie sama buda bez napędu, który posiadam.
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Najprawdopodobniej nie.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080
  • Specjalne wymagania:No, przede wszystkim zależy mi na ciszy,tradycyjny rozmiar ATX
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?Napęd DVD na wejściu SERIAL-ATA, DWA DYSKI TWARDE JEDEN 320, DRUGI 120GB oba na SERIAL-ATA(mimo wszystko potrzebowałbym jeszcze jakiegoś dysku min.500zł ew. SSD na sam system.
  • Własna propozycja zestawu: http://gyazo.com/4d66cdaf4065ecbdc0e7b8c342672246
  • Inne: Czy w/w płyta główna wystarczy?Czy warto dokładać do 780Ti? Czy chłodzenie intela będzie wystarczająca ciche, jeśli nie to jakie chłodzenie zastępcze? Czy wystarczy może Intel xeon e3 1230 v2? Na SSD nie znam sie wogóle. Czy ten może być? Jeśli nie ten, to jaki?
Link to post
Share on other sites

Dużo rzeczy do zmiany. Podkręcony i5 zjada Xeon w grach. Jesteś pewien braku OC? To jest dziecinnie proste, praktycznie nie da się uszkodzić sprzętu. 

Wiem, że OC się opłaca etc. Jednak chciałbym zauważyć jedno. W teście w przypadkowej grze (MAX PAYNE 3) xeon osiąga ok. 100kl/s. i5 na stocku osiąga ok.93. Po podkręceniu i5 osiąga 108kl/s. Teraz czy dopłata ok 200zł do płyty na z87, chłodzenia za co najmniej 200zł, oraz lepszego zasilacza ok. 50zł się opłaca?

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=61021

 

Procesor:

-najmocniejszy i5 na socket 1150 z odblokowanym mnożnikiem. Masz możliwość OC do 4,2-4,5 GHz. Podkręcony i5 będzie zdecydowanie wydajniejszy w grach od 8-wątkowego Xeona

Płyta główna:

-płyta w pełnym ATX. Mocna, 8-fazowa sekcja zasilania , 4 sloty na ram, 2 kości UEFI. Spokojnie umożliwi OC

Pamięć ram:

-sprawdzone,niezawodne Cruciale, które działają na zalecanym napięciu 1,5V. Wieczysta gwarancja

Dysk:

-szybki i pojemny SSD na niezawodnym kontrolerze Marvell. Jeśli miejsca będzie za mało, to można zmienić SSD na wersję 120 GB i wrzucić HDD 1 TB np. WD Blue

Obudowa:

-świetnie wykonana i przewiewna obudowa od Fractala. Z3 Plus to dobra obudowa,ale dla budżetowych komputerów

Zasilacz:

-porządny zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC. Posiada modularne (odpinane) okablowanie, tryb półpasywny do 40% obciążenia i certyfikat 80+ Gold. Różnica między 650W, a 750W to tylko 10 zł, więc warto dorzucić do mocniejszej wersji

Cooler CPU:

-wydajne i ciche chłodzenie, które pozwoli na OC

Karta graficzna:

-R9 290 z najwydajniejszym chłodzeniem dla tej karty. 2-letnia gwarancja. Wydajnościowo na równi z GTX780

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)


 

 

W teście w przypadkowej grze (MAX PAYNE 3)

Bardzo specyficzna gra, jedna z nielicznych, która potrafi wykorzystać 6 wątków. 

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Czy w każdej grze i5 będzie dawał WYRAŹNY przyrost fps? Tej r9 290 jakoś bardzo się boję, ze względu na wysokie temperatury, oraz mały potencjał OC. W przeciwieństwie do CPU, GPU podkręcał będę na pewno. A podkręcenie 780 do NP.1100Mhz, da sporą różnicę między obiema kartami. Dodając do tego 337.50 vs Mantle działające w kilku grach stwierdzam, że dopłata 200zł skutkowałaby mniejszym poborem prądu ( nawet po OC) I  róźnicą nawet 10kl/s

Link to post
Share on other sites

 

 

ze względu na wysokie temperatury, oraz mały potencjał OC.

Tak było w przypadku referentów, autorskie systemy chłodzenia rozwiązały te problemy. Na dodatek TriX to najwydajniejsze chłodzenie dla R9 290

 http://pclab.pl/art55928.html

 

Tutaj masz test R9 290 vs GTX780:

http://forum.benchmark.pl/topic/126196-r9-290-vs-gtx780/


 

 

Czy w każdej grze i5 będzie dawał WYRAŹNY przyrost fps?

Podkręcony jak najbardziej 

Link to post
Share on other sites

 

 

No, przede wszystkim zależy mi na ciszy

Z tym XFXem może być ciężko.


Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LG        A 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Corsair Carbide Series 330R (black)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

GeForce GTX 780 TwinFrozr OC 3GB DDR5 384bit (954/6008)

Corsair RM 650W 80+ Gold Fan 135mm modular

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Razem około 4550zł

 

-Najmocniejsza i5 z odblokowanymk mnożnikiem

-Płyta główna z mocną sekcją zasilania i dual uefi

-Szybki SSD na niezawodnym kontrolerze Marvell

-GTX 780 od MSI z chłodzeniem TwinFrozr

-Cichy i dobry elektrycznie zasilacz z modularnym okablowaniem

-Niezawodny dysk od WD (1Tb)

-Fabrycznie wyciszana i pojemna obudowa od Korsarza


Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa lub X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Symantec Norton 360 PL)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Mam jaką listę z podstawowymi zabezpieczeniami, która mnie i mojego super modecoma FEEL 1 nie zawiodła. Co prawda listwa pamięta jeszcze mojego PENTIUMA III Coppermine-T ^^

 

A , i co sądzicie o W/W 4 wentylach? Dodałem 4, aby zapełnić wszystkie luki w obudowie, i mam nadzieję, że Haswell  osiągnie mi co najmniej 4,5.


Better? http://gyazo.com/fd479cc79441871aa3615a979252042a

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...