Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam mały problem mianowicie:

Planuje zakup intel i5-4670k, Asrock Extreme 4, XFX XTR 550W i nie wiem czy jest to dobre posunięcie, ponieważ moja aktualna karta graf. to ATI Radeon HD 6870 OC(boję się o to iż będzie za słaba). Prosiłbym o pomoc w tej sprawie jak i doborze odpowiedniego chłodzenia do procesora. Z góry dziękuję za udzieloną pomoc. 

Link to post
Share on other sites

 

Deementor  wiesz tak naprawdę możesz wymienić w przyszłości karte graficzną na wydaniejszą. Elementy przez Ciebie są dobre i wysokiej klasy. A co do chłodzenie CPU to podaj najpierw model obudowy, abyśmy wiedzieli czy zaproponowane przez nas chłodzenie ci sie zmieści. Można też kupić elementy niższej klasy, wydajności w niższej cenie i np. kartę graficzną sprzedać i od razu kupić coś innego, ale w sumie wydajniejszego całościowo. Także decyzja należy do Ciebie. Jeszcze jedno pytanie zamierzasz robić SLI?  Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Łał dziekuja za tak szybką odpowiedź nie spodziewałem się :) Dobra wiec:

Cooler Master elite 370(161 mm wchodzi i jest mały luz), SLI raczej nie, co do rady z kartą poszukam kupca może ktoś będzie chciał wtedy coś się pomyśli ;). Skoro mogę to spytam jakie dodatkowe chłodzenie do obudowy byście polecili?

 

Edit.  co do chłodzenia myślałem nad Prolimatech Megahalems

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

Deementor  to dla bezpieczeństwa brałbym macho 120. Do tego zainstalowałbym wentylator jeszcze conajmniej jeden bo tam masz chyba tylko jeden w obudowie. Najtańszym rozwiązaniem będzie Arctic Cooling F12 i zamontuj go na przód obudowy wciągajacy zimne powietrze, bo chyba masz jeden wentylator z tyłu wyciągajacy ciepłe powietrze z obudowy. Jeśli nie planujesz SLI weź ASRock Fatal1ty H87 Performance zaoszczędzisz troszkę. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok sprawdziłem wszystko i mam pytania:) :

1.czy Macho 140 wejdzie na chipset 1550?(wiem że nie ma w specyfikacji jednak gdzieś czytałem że chyba wchodzą)

2. ASRock Fatal1ty H87 jak widzę dobra karta jednak czy OC da radę?

3.Trochę poszukałem i znalazłem kilka innych płyt czy nie są lepsze:

ASRock Z87 EXTREME3, Z87 Pro4

Link to post
Share on other sites

Deementor  tak wejdzie, ale chyba chodziło ci o 1150. natomiast może nie wejść do Twojej obudowy stąd moja propozycja macho 120.

 

 

ASRock Fatal1ty H87 jak widzę dobra karta jednak czy OC da radę?

Tak da radę.

 

 

 

Trochę poszukałem i znalazłem kilka innych płyt czy nie są lepsze: ASRock Z87 EXTREME3, Z87 Pro4

To zależy czego oczekujesz od płyty głównej. Wszytkie płyty są tak naprawdę dobre.

H87 Performance ma najlepszy z tych 3 płyt zintegrowany dzwięk, 8-fazową sekcję zasilania, ale częściowo chłodzoną, 2 kości UEFI j jest pod chipset H87, co nie daje możliwości podkręcania przez BCLK, ale możesz spokojnie krecić mnożnkiem.

Z87 Pro4 natomiast jest pod chipset Z87, która umożliwia jeszcze ewentualne podkręcanie przez BCLK, ale ma troszkę gorszy zintegrowany dzwięk i jedną kość UEFI oraz 6-fazową, ale całościowo chłodzoną sekcje zasilania.

Asrock Z87 extreme 3 ma 8-fazową całościowo chłodzoną sakcje zasilania, ale jedną kość UEFI i gorszy niż w przypadku H87 Performance dzwięk i jest pod chipset Z87 oraz możliwość zrobienia SLI. Sam oceń co jest dla Ciebie ważniejsze. Wszystkie konstrukcje są kompatybilne. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok mniej więcej rozumiem tylko powiedz o co chodzi z tą 8-fazową sekcję zasilania i chłodzoną sekcje zasilania w sensie wydajność  i czy jest duża różnica miedzy nimi. Tak chodziło mi o 1150 mój błąd ale dlaczego ma nie wejść wysokość ma 162 a wchodził radiator 161 a i co z pamięcią ram czy wszystkie wejdą 

Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

Deementor  sekcja zasilania nie ma nic wspólnego z wydajnością. Chodzi tylko o to, że przy OC powinieneś mieć conajmniej jak z moim obserwacji wynika do solidnego OC 6-fazową sekcję zasilania chłodzoną przy haswell-u. Wszystkie te płyty, które podałem nadają się zatem do OC.

 

 

wysokość ma 162 a wchodził radiator 161

Może właśnie braknąć tego jednego milimetra stąd dla bezpieczeństwa poleciłem macho 120.

 

 

co z pamięcią ram czy wszystkie wejdą

Kup po prostu pamięci z niskimi radiatorami i nie będzie problemów. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

teraz jak tak powiedziałeś sprawdziłem i rzeczywiście mógłby nie wejść kurcze zaryzykowałbym z tą 140 blachę da się trochę odgiąć. Opieram się na komentarzu "Montowałem bratu Macho (wersję z wentylatorem TY-140) do Elite 370, który ma takie same wymiary i szkielet co Elite 430 i bok się zamknął normalnie, bez żadnego problemu. Fakt faktem że po założeniu tego chłodzenia w Elite 370 można pożegnać się z 1 wentylatorem na górze i jednym na bocznej ściance. "

Link to post
Share on other sites

W tej cenie masz:

Zalman Z3 Plus- przewiewna, okno, 4 wentylatory

Antec GX500 - przewiewna, dobrze ofiltrowana

SPC M40- bogato wyposażona, dobrze ofiltrowana, mało przewiewna i ma bardzo dużą rozbieżność w jakości ( możesz trafić na bardzo dobrą sztukę, ale równie dobrze na chłam)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok jak zawsze szybka odpowiedź :) a jeszcze spytam czy opłaca się kupować zasilacz 80+gold czy bronze wystarczy bo jednak w cenie spora różnica i czy 550W a może coś mniejszego np.

Corsair CS450M CP-9020075-EU lub większego Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD  Edytowane przez Deementor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...