Skocz do zawartości

Ciągle zwiększa się napięcie baterii w lapku HP


Recommended Posts

Witam,

kilka dni temu posypała mi się bateria w lapku (HP Compaq nc8430). Pokazuje cały czas, że jest naładowana na 100% a system nie pokazuje, ile czasu zostało do wyładowania itp. Jednak to pikuś. Jest jeszcze jeden objaw, który bardzo mnie niepokoi. Zauważyłem dziś (wcześniej nie zwracałem na to uwagi), że w programie AIDA64 wartość Battery Voltage cały czas się zwiększa. Obecnie, po jakichś 5ciu godzinach pracy na zasilaniu AC, wartość ta wynosi ~16V (dokładniej 15.999 :D), przy wartości nominalnej 14.4V (nawiasem mówiąc, to samo jest z pojemnością - zamiast 68Wh pokazuje 14mWh). Bateria jest chłodna, jedynie jest nieco cieplejsza w okolicach styków (jednak może i wcześniej była, nie sprawdzałem), laptop na niej pracuje tyle samo co przedtem (15 minut, znaczy się %-) ). Czy nie zrobi mi bum pewnego pięknego dnia (lub nocy)? Termicznie, jak pisałem, nie daje żadnych oznak, jednak kto ją tam wie...

Link to post
Share on other sites

Na razie sprawdzam właśnie zasilacz, bo poprzedniemu właścicielowi chyba przyśniło się, że ma pojęcie o lutowaniu i naprawianiu - jest masa zwarć, zimnych lutów itd.


A więc tak:

zasilacz poszedł do krainy wiecznych łowów, wobec tego musiałem kupić nowy (o tych samych parametrach), wszystko fajnie, lapek działa na samym zasilaczu itp. jednak bateria nie chce się ładować (nie świeci się kontrolka ładowania). Da się jednoznacznie określić, z czym jest problem? Modlę się tylko, żeby nic się nie usmażyło na płycie głównej.... Nie mam za bardzo jak sprawdzić baterii, gdyż żaden ze znajomych nie ma HP z serii NC, jednak mam cichą nadzieję, że to ona...

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że to jednak bateria świruje. Jeśli bardzo Ci zależy to wymieniłbym ją, ale jak chodzi na zasilaczu i nie musisz z lapkiem się przemieszczać to odpuść sobie.
btw.ile ta batka ma lat ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...