Skocz do zawartości

Crysis, Crysis 3, Max Payne 3 i cut-sceny w grach dziwnie chodzą...


Recommended Posts

Witam. Mój problem polega głównie na działaniu Crysisów. W jedynce na dużym obszarze mam spadek płynności, często ścina podczas biegu. W trójce sytuacja nie inna - nawet na średnich detalach po prostu co jakiś czas ścina i mocno spada płynność przy obracaniu kamerą, i nie chodzi o sytuacje, gdzie przechodzi się z mapy na mapę, ale w zamkniętym pomieszczeniu. Jednym słowem strasznie niestabilnie - cięcia + spadek płynności. W MP3 jest o wiele lepiej, bo nie ma cięć, a jedynie częsty spadek płynności - polega to na tym, że w jednych obszarach jest ok, a w innych ruszając kamerą zaczyna mulić. W innych grach nawet jest ok: Wiedźmin 2, Assassin's Creed 3, GRID 2. W tych grach jedynie cut-sceny niestabilnie pracują - delikatnie tną albo spada im płynność... Nie sądzę, żeby był to przypadek, że akurat w tych grach się tak nie powodzi. 

Sprzęt absolutnie nowy, jeszcze nie ma miesiąca:

- i5 3.4ghz haswell

- Asrock b85 Pro 4

- MSI gtx 770 (bez oc)

- Crucial ballistix 2x4gb 1600

- Plextor ssd 128gb (na system), Seagate barracuda 1 TB 64mb (tam są gry)

- Thermaltake smart 530W

- win 7 x64 HP

 

Dyski absolutnie sprawne. Podejrzewam grafikę i zamierzam ją dać na reklamacje (pudełko było otwarte po dostarczeniu), ale nie jestem pewny, czy coś innego może takie figle płatać. Pomóżcie.

Link to post
Share on other sites

Czy masz zainstalowane najnowsze stabilne sterowniki nVidii? 

Czy masz porobione aktualizacje sterowników sprzętowych, BIOSu, Windowsa oraz dodatków typu NETFramework itp.? 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

nVidia najnowsze, od płyty głównej też, NET framework 4.5.1 x64, Visual C++ 2010 x64 x86.

Czegoś tu brakuje pod względem niezbędników?

http://zapodaj.net/20ced45c0b394.png.html


Zainstalowałem cały pakiet bibliotek C++ i płynność się poprawiła, aczkolwiek optymalizacja Crysis 3 należy do najbardziej skopanych.

Edytowane przez tgs20
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...