Skocz do zawartości

smartfon do 1000zł z dobrą baterią


Recommended Posts

Witam

 

Jako, że mój poprzedni telefon uległ kąpieli i przestał reagować na próby ładowania baterii jestem zmuszony do zakupu nowego telefonu. Długi czas opierałem się smartfonom, ze względu na to, że mało dzwonię a dużo pisze na telefonie i fizyczna klawiatura qwerty lepiej się do tego nadaje niż dotykowa. Jednakże od pewnego czasu jestem posiadaczem urządzenia zwanego tabletem i stwierdziłem, że tragedii nie ma.

 

Tak więc wracając do sedna chcę przeznaczyć 500zł-1000zł na zakup telefonu.

 

Istotne dla mnie jest, żeby nie było to bydle - ekran w okolicach 4'' to max. co chce upychać do kieszeni.

 

Ważne żeby urządzenie działało płynnie, ciągłe komunikaty "aplikacja przestała odpowiadać" i inne zamuły raczej kierują moje myśli w stronę wywalenia urządzenia za okno.

 

I trzecią z najważniejszych cech owego telefonu ma być mocna bateria, powiedzmy, że jak co trzeci dzień będę musiał podładować urządzenie to będę zadowolony.

 

Z telefonu będę dzwonił, pisał i kilka razy dziennie korzystał z internetu.

 

System operacyjny? Najchętnej iOS ale drogie te urządzenia jakby to z platyny jakiejś było :P Android co by nie mówić portafi zirytować, ale jest najpopularniejszy i przynajmniej troche wiem co i jak, zostaje jeszcze kwestia WP8, nie wiem co mam o tym myśleć, podobno wydajniejszy niż Android, podobno jedni kochają a drudzy nienawidzą i podobno jest mało aplikacji, z drugiej strony z ilu aplikacji będę korystał codziennie, z 10?... Sprawę systemu pozostawiam otwartą.

 

Tak więc biore po 200zł od każdego gracza i czekam na propozycje :P

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez karpiq_
Link to post
Share on other sites

Lumia 720 ma dobrą baterię i ekran 4.3". Jeśli nie jesteś pewien co do systemu to musisz go zobaczyć. Aplikacji jest wystarczająco dla przeciętnego użytkownika ale oczywiście są marudy. Wejdz na http://www.windowsphone.com/pl-pl/store i sam sprawdź czy są aplikacje, które używasz. Lumie kupisz za jakieś 700zł, tyle ode mnie. 

Link to post
Share on other sites

Lumia 720 ma dobrą baterię i ekran 4.3". Jeśli nie jesteś pewien co do systemu to musisz go zobaczyć. Aplikacji jest wystarczająco dla przeciętnego użytkownika ale oczywiście są marudy. Wejdz na http://www.windowsphone.com/pl-pl/store i sam sprawdź czy są aplikacje, które używasz. Lumie kupisz za jakieś 700zł, tyle ode mnie. 

 

Jedyne co mnie martwi w lumii 720 to brak wymenialnej baterii

Link to post
Share on other sites

3 dni dla smartfona to może być nie lada wyzwanie. Jeśli już to Note 2, ale to drogi sprzęt. Z tanich to te wymagania spełni Goclever Insignia 5 i Pentagram Monster X5, ale oba te urządzenia są z niższej półki jakościowej i mająwyświetlacze 5". Oba mają dwie baterie w komplecie, mniejszą na 1-1,5dnia używania i większą, która starczy na 2-3 dni nawet intensywnego używania. Tyle wiem.

 

Podpinam się jednak pod Twoje pytanie. Tak samo zastanawiam się nad wymianą smartfona, bo w moim Goclever Fone 450 pękł mi ekran, ale w sumie wszystko działa. Irytuje mnie jedynie bateria, jak w 95% smartfonów. Dlatego zainteresowałem się ww. smartfonami. Pytanie jednak, czy warto za 850zł kupować takie telefony. A może jest coś ze stajni SONY, SAMSUNG lub innego producenta, co wytrzymuje min. 2dni bez ładowania przy średnio intensywnym użytkowaniu, a cena jest podobna? Nie musi być dual SIM koniecznie.

Link to post
Share on other sites

Bateria,wsparcie,płynność działania,najlepiej te kryteria spełnia Lumia 720 oraz Motorola Moto G,zdecyduj który system będzie dla ciebie lepszy.

 

S4 mini również myślę że ma ogromny potencjał dzięki oszczędnemu procesorowi oraz ekranowi+niższa rozdzielczość,ale na pewno nie na fabrycznym sofcie,który jest jego największą wadą.

Link to post
Share on other sites

3 dni dla smartfona to może być nie lada wyzwanie. 

To jak wiadomo zależy od użytkowania, ja razej mało korzystam z telefonu, głównie to on leży, ze 2 razy na dzień zadzwonie, napisze z 15 smsów i z godzine korzystam z internetu. Jeśli przy takim użytkowaniu nie wytrzyma 3 dni, to go nie chce, Jakieś telefony z dolnej półki odpadają - czytałem opinie na temat monstera, jeśli serwis w ogóle zwróci wysłany im telefon to jest dobrze, także nawet nie będę się fatygował bo szkoda czasu i nerwów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...