Skocz do zawartości

Zamiana NEC EA244i na HP ZR2740w


Recommended Posts

Witam

 

Mam możliwośc kupienia używanego przez 4 miesiące HP ZR2740w rev2 ( kolega prowadzący agencję reklamową chce się go pozbyc ze względów "poza technicznych" ), cena poniżej 2tys.

Do tej pory korzystałem z NEC EA244i, z którego jestem bardzo zadowolony.

 

Monitor wykorzystuję do pracy (statystyki, wykresy, tabele itp), do gier i od czasu do czasu do oglądnięcia jakiegoś filmu. Siedzę w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, w odległości ok 90 cm do monitora.

 

Ponieważ sporo ostatnio gram (na szczęście w starsze tytuły, z którymi GTX 670 w 1440p raczej nie będzie miał problemów), 16:9 byłoby wygodniejsze, a większa rozdzielczośc dałaby mi większą przestrzeń roboczą.

 

Pytanie - czy za taką cenę opłaca mi się zmieniac monitor 24" 16;10 na 27" 16:9 ? (NEC-a bym sprzedał, więc realnie dopłacę do tej zmiany +/- 1000 PLN). Czy są jakieś przeciwskazania do zmiany jednego monitora na drugi, ew. czy warto dokonac takiej transakcji ? Ja jestem na tak, ale ponieważ kieruję się tylko kryterium ceny/wielkości, mogę czegoś nie dostrzegac (głównie w kwestiach technicznych)

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak bardzo ograniczone ?

 

do regulacji jasności i przełączania źródła

jest za to soft, który daje nieco więcej, ale nadal opcje są minimalistyczne

 

 

 

Czy zastosowanie profilu ICC z np. TftCentral może pomóc w tym zakresie ? (nie znam się, nie wiem, jak ustawiony był monitor do tej pory).

 

nie ma to za bardzo sensu 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Będę musiał poprosic, żeby mi znajomy pokazał, jak on sobie ten monitor ustawiał (powinien miec to oprogramowanie wgrane). W recenzjach dosyc dużo mówi się, że HP ma mocne podświetlenie, więc muszę popatrzec.

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia - może naiwna, ale wolę się dopytac. W związku z aferą korupcyjną HP miał się podobno zbierac z Polski. Trochę się boję, że monitor zrobi mi np. psikusa i będę np miesiąc czekał, aż ktoś coś zrobi na gwarancji... Jak to wygląda ?

Link to post
Share on other sites

Zostawię jeszcze przez jakiś czas temat - może ktoś uświadomiony w tej kwestii się wypowie. Monitorek planowałem kupic po powrocie z długiego weekendu majowego, więc może coś znajdę na ten temat, w międzyczasie sprawdzę sprzęt "na żywo". Dzięki Drachenfels...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...