Skocz do zawartości

Nokia E61 problem z odnalezieniem WiFi


Recommended Posts

Witam otóż nabyłem niedawno używany telefon nokia E61.Dowiadując się potem że ten telefon posiada wifi chciałem sprawdzić jak chodzi w parze z moim routerem D-linka 150N(albo inaczej DIR-600) i co się okazało że ;) działa.

Ten telefon w ogóle nie wykrywa mojej sieci, nie widzi jej i widzi wszystkie inne sieci które znajdują się w moim bloku mieszkalnym oprócz mojej własnej.I tu jest pytanie co może być problemem? jeden z członków mojej rodziny posiada E71 i nie ma takich problemów telefon od razu wykrywa moja sieć i się z nią łączy.

 

Zapomniałem dodać sieć chroniona jest WPA2

Link to post
Share on other sites

Masz włączone rozgłaszanie SSID?

Tak jak Richter mówi, wyłącz zabezpieczenia na routerze, jeśli to pomoże, to ustaw WPA 1, i włącz filtrowanie MAC(wiem że to żadne zabezpieczenie ale jak nikt w bloku nie ogarnia to nic nie zrobią ;))

Masz włączone żeby na wszystkich kanałach nadawał? (b,g to telefon powinien łapać a n może nie łapać bo nie obsługuje)

Link to post
Share on other sites

Robiłeś update oprogramowania w telefonie? Zmień zabezpieczenia na brak, czy ci wykryje.

żadnego update'u nie robiłem nokia posiada tego samego symbiana co nowy telefon,co do zabezpieczeń routera fakt jak ustawie na brak to telefon mi wykrywa moja siec ale jak ustawie albo na WEP albo na WPA1/WPA2 ani widu ani słychu o mojej sieci

 

Masz włączone rozgłaszanie SSID?

Tak jak Richter mówi, wyłącz zabezpieczenia na routerze, jeśli to pomoże, to ustaw WPA 1, i włącz filtrowanie MAC(wiem że to żadne zabezpieczenie ale jak nikt w bloku nie ogarnia to nic nie zrobią :D)

Masz włączone żeby na wszystkich kanałach nadawał? (b,g to telefon powinien łapać a n może nie łapać bo nie obsługuje)

I tutaj jest problem bo ja za bardzo nie znam się na tych routerach i nie wiem co przestawić.Potrafię wejść do samego routera przez stronę ale nie wiem co zmienić,pierwszy raz jak konfigurowałem router to po prostu z płytką i samo poszło.Co do wszystkich kanałów jest ustawiony na mixed czyli że nadaje na b,g i n

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...