Skocz do zawartości

Prośba o skompletowanie kilku części do kompa :)


Którą podstawka będzie rozsądnym wyborem na przyszłość?  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą podstawka będzie rozsądnym wyborem na przyszłość?

    • Intel LGA1156 (P55 Chipset)
      9
    • Intel LGA1366 (X58 Chipset)
      3
    • AMD AM3 (800 Chipset)
      16


Recommended Posts

Odpowiedz sobie na pytanie - chcesz wywalić kasę w błoto na nic? Jak tak to ten R2E i X58 są najlepszym wyborem. Jak chcesz pograć to Maximus + xeon są najlepsze. Jak wiemy gry nie zależą od procesora tylko od grafiki w dużo większym stopniu, więc nie wiem po co wydawać multum kasy na procesor i płytę, która ci sie nie przyda skoro można kupić coś na p55 i za kilka mieięcy sprzedać hd5870 i kupić potwora 5970. Na tym drugim zestawie z hd5970 gry chodziły by o niebo lepiej iż na tym mega wypaśnym na X58. Przemyśl to sobie jeszcze raz. Chcesz kręcić na azocie do 5GHz albo szpanować, że kupiłeś najdroższe części jakie były w sklepie bierz 1366 a jak chcesz normalnie pograć i niedługo kupić lepsza grafę na jeszcze dłużej to bierz 1156. Myślę, że mądrze wybierzesz ;)

Link to post
Share on other sites

Nie no fajnie wydać 1000zł za 0% szybciej ;)

Będzie szybciej, http://www.4clubbers.pl/images/smilies/wnp.gif. W grach nie odczuje wielkiej różnicy, minimalną. Ale tam gdzie CPU gra większą role na pewno. P.S. Przestań tak cytować np. toniek-94 "najlepszy" można użyć do tego pytania.
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Po długim namyśleniu doszedłem do wniosku, że jednak skuszę się na zestaw drugi z xeonem. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na nową kartę graficzną być może będzie to coś pokroju ATI Readon HD 5850/5870 ale to w późniejszym czasie na razie musi mi styknąć mój GeForce 9800 GTX+ :)

 

Części będę zamawiał za ok. tydzień czasu bo czekam na nową budę i gelidy od pewnego pana z PClabu ;) Jak już wszystko dojdzie to zabiorę się za składanie jak tylko czas pozwoli bo ostatnio jakoś go brak. Na pewno zajrzę na forum i wrzucę fotki gotowego zestawu. Zdradzę wam, że będzie to kolorystyka czerwieni z odrobiną akcentu niebieskiego :)

To na tyle w tym temacie jak już obiecałem polecą plusy za aktywność i pomoc z waszej strony :cry:

 

Dobra robota panowie. Zobaczymy jak to będzie wszystko hulało jak już będzie wsio poskładane do kupy ;)

 

 

Pozdrawiam http://forum.fifaserwis.com/images/smilies/beer3.gif

Link to post
Share on other sites

Teraz jakieś dobre chłodzenie na CPU i O/C :ciekawy: Co do gelidów to będzie coś jeszcze w tym stylu? :tajniak: Ciekawy jestem co wykombinujesz z tą budą :) Ja mam teraz sporo czasu z braku części które jeszcze nie przyszły z USA więc kombinuje i muszę powiedzieć że jestem zadowolony z tego co mi wychodzi ;) Swoją drogą to trochę żałosne że w Polsce duże sklepy nie są w stanie sprowadzić bloków wodnych bitspowera ;) No nic życzę szczęścia z nową platformą, dzięki za plusa :)

Link to post
Share on other sites

Co do gelidów to będzie coś jeszcze w tym stylu? :tajniak: Ciekawy jestem co wykombinujesz z tą budą :)

Bardziej stawiam, że to będzie rewizja z przewagą czerwieni, niebieski będzie tylko takim dodatkiem do tego wszystkiego :] Co do budy to ona jest już nieco pozmieniana więc za bardzo przy niej nie będę grzebał bo szkoda psuć tej pięknej pracy którą pewien człowiek w nią włożył :) oczywiście pozdrowienia dla tego Pana od którego kupiłem tą budę :) Co do reszty projektu to sami przekonacie się niebawem :lol:

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Zdaje sobie sprawę z tego ale wiesz ja nie składam kompa dla smarków itd. bo to mnie nie rajcuje czy będę miał miej czy więcej pkt. W gry lubię pograć od czasu do czasu ale kompa nie składam tylko dla samych gier. Po prostu czas zmienić platformę bo obecna ma już ponad 3lata na karku jakby nie patrzył a ja lubię zmieniać sprzęt może nie tak często ale raz na parę lat to trzeba :rudolph:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...