Skocz do zawartości

Kepler Bios Tweaker a max. napięcie na GTX 670


Recommended Posts

Witam. Niedawno postanowiłem sobie zainstalować GTA IV, pierwszy raz na obecnym kompie. Powrzucałem parę modów z lepszymi teksturami i tak jak przy wszelakich smarkach i testerach karta byłą stabilna, tak w GTA raz na jakiś cza wywala stery. Ale do rzeczy- Chcąc sobie obniżyć taktowanie ściągnąłem kepler bios tweakera, wersja 1.27. Zauważyłem, że jest tam opcja ustawienia max napięcia 1312,5 mV zamiast wcześniejszych 1212,5 mV w starszych wersjach programu. Moje pytanie- czy taka wartość jest jeszcze bezpieczna dla mojej karty i czy można próbować ciągnąć dalej z podkręcaniem, czy nie, a może to tylko program tak podaje a w rzeczywistości takiego napięcia i tak nie da się na tej karcie ustawić?

Link to post
Share on other sites

Moje pytanie- czy taka wartość jest jeszcze bezpieczna dla mojej karty?

 

I tak i nie, karta się nie spali, nie popsuje ale sekcja zasilania na pewno będzie wytężona podczas obciążenia karty, przez co lepiej kontroluj jej temperaturę.

 

a może to tylko program tak podaje a w rzeczywistości takiego napięcia i tak nie da się na tej karcie ustawić?

 

Program może podać takie napięcie na jakie pozwoli mu kontroler napięcia.

Jeśli producent karty ustawiłł w owym kontrolerze maksymalną wartość 1.312mV to tyle maksymalnie można ustawić programowo dla rdzenia karty.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Co do temp. to się nie martwię, Windforce 3 + 6 wentylatorów 3 in i 3 out  w obudowie daje radę.

 

Chodziło mi o to, że w poprzednich wersjach KPT max. wartością możliwą do ustawienia "na suwakach" była 1.212 i taką też mam na tą chwilę wartość ustawioną, a teraz dając suwaki do końca na nowym KPT jest wartość. 1.312.

 

Dobra, będę próbował podnieść napięcie kręcić wyżej i dam znać co i jak.

Link to post
Share on other sites

Jesli nie jesteś pewny co do prawidłowości podawanych napięć przez program to maksymalnie podkręć rdzeń dla napięcia 1.212v a potem podnieś napięcie oraz taktowanie rdzenia, wtedy dowiesz się czy podniesienie napięcia coś daje.

 

Na tej karcie jest sekcja zasilana zbudowana z 6-ciu faz zasilających rdzeń karty, oraz 2 fazy dla pamięci VRAM.

Na szczęście mosfety sekcji są przykryte aluminiowym radiatorem :)

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...