Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Składam drugi komputer pod zastosowania głównie multimedialne (standard - gry, filmy, muzyka). Na procka i płytę mam do przeznaczenia ok. 1500 zł, ale możemy równać w dół. Na pierwszym kompie używałem i5-4670 i GA-B85M-D3H, więc procek raczej zostaje, co do płyty chciałbym się jeszcze poradzić czy warto dla takiego procka doinwestować w chipset H87.

Link to post
Share on other sites

 

 

co do płyty chciałbym się jeszcze poradzić czy warto dla takiego procka doinwestować w chipset H87.

moim zdaniem przy takim budżecie warto spojrzeć na wyposażenie, jeśli nie planujesz sli to wystarczy w zupełności b85 lub h87

obie płyty bardzo dobrze wyposażone, na dodatkowy plus dla asrocka przemawia lepsza sekcja zasilania

Link to post
Share on other sites

 

azerath  moim zdaniem jeśli nie potrzebujesz płyty w formacie ATX to nie warto inwestować więcej. Poza tym najlepiej sam sobie odpowiedz czy płyta która podałeś ma wszytko czego oczekujesz od płyty głównej czy czegoś jej brakuje, bo jeśli masz wszytko to po co wydawać więcej na chipset h87. Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie zmieści się 4670K + H87 Fatality + Macho, czyli standardowy zestaw do OC z najmocniejszą i5-tką na rynku, solidnym mobo i porządnym coolerem. Po zapłaceniu zostanie jeszcze na solidny obiad lub w miarę przyzwoitą flaszkę ;)

 

Całość na morelach wychodzi 1368 zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Według mnie opcje masz 3:

 

i5-4670 + GA-H81-D3 (wariant minimum = cena najmniejsza)

 

i5-4670 + GA-B85M-D3H (wariant średni = cena nieco wyższa niż wyżej)

 

i5-4670 + ASrock H87 Fatality (wariant maksimum = cena wyższa o około 300 zł) [względnie w tym segmencie możesz wziąć proponowanego GA-Z87X-D3H jako dobrą rozbudowę pod przyszłe SLI albo CF]

Link to post
Share on other sites

Seriously ? W budżecie spokojnie mieści się solidny zestaw do OC, więc CPU z odblokowanym mnożnikiem jest bardziej niż wskazane. Zakup mobo na Z87 do proca bez "K" to głupota.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Seriously ? W budżecie spokojnie mieści się solidny zestaw do OC, więc CPU z odblokowanym mnożnikiem jest bardziej niż wskazane. Zakup mobo na Z87 do proca bez "K" to głupota.

 

 

I5-4679 z GA-Z87X-D3H, ale tylko z "k" chyba ze kolega sie pomylil. Do ceny, szanowny autorze, dolicz jeszcze oczywiscie jakieś solidne chlodzenie.

 

No tak, wiadomo, że mi chodziło o i5-4670 k, literówke popełniłem poprostu. Jak tam autor, zdecydował się? Ja obstaje przy zestawie w wariancie maksymalnym skoro masz szmal, a w dodatku składasz drugiego kompa i mozesz mieć mocniejszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Podłączyłbym się do tematu. Mam podobny dylemat. Chcę do tego samego procka wybrać jakąś optymalną płytę główną. Nie wykluczam SLI ale ogólnie nie spotkałem się jeszcze z samymi zachwytami ze strony użytkowników SLI, stąd waham się, czy będę kiedyś w to brnął. Nie wiem którą z poniższych mobo wybrać:

 

-ASRock Fatal1ty H87 Performance

-Gigabyte GA-Z87X-D3H

-MSI Z87 MPOWER

-ASROCK Z87 EXTREME4

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem którą z poniższych mobo wybrać:

 

Jeśli nie możesz zdecydować się, czy chcesz kupić płytę za 350, czy za 800 zł to znaczy, że nie wiesz czego chcesz i czego potrzebujesz. Zacznij od przeczytania recenzji i testów, określ, czego potrzebujesz, a potem wróć na forum celem rozwiania wątpliwości.

 

Ciężko doradzać, jeśli ktoś mówi, że chce kupić samochód, a pod uwagę bierze Daewoo Espero i Ferrari Enzo... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ASRock Fatal1ty H87 Performance 345zł

Gigabyte GA-Z87X-D3H 500 zł

MSI Z87 MPOWER 659 zł

ASROCK Z87 EXTREME4 479zł

 

Wiem, że MSI odstaje ale to jedyna płyta, którą rozważałem z "nieco droższej" półki i liczę na to, że dowiem się, czy jest najmniejszy sens dopłacać :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli poważnie myślisz o SLI, wówczas Extreme 4, jeśli nie - H87 Fatality.

 

MPower nie jest wart dopłaty, no chyba, że zwracasz uwagę na wygląd i pasowałby wizualnie do reszty konfigu.

 

D3H to dobra płyta, ale kosztuje więcej niż Extreme 4, mając przy tym mniej bajerów. 

Link to post
Share on other sites
Power nie jest wart dopłaty, no chyba, że zwracasz uwagę na wygląd i pasowałby wizualnie do reszty konfigu.

...albo planujesz OC przy użyciu ciekłego azotu %-)

Aczkolwiek ostatnio wersja SP (bez modułu bluetooth i wifi) przez parę godzin na morelach chodziła po 499zł,wtedy płyta była bardzo konkurencyjna :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Wygląd w ogóle nie jest istotny, jedynie jakość wykonania. Dawno temu, kiedy miałem jeszcze stacjonarkę ASrock uchodził raczcej za słabą markę, dlatego wolałem się upewnić :) W takim bądź razie wybór padnie z pewnością na Z87 EXTREME4. 

Doszły mnie słuchy, że mają wejść nowe procki i płyty, i żeby sie może wstrzymać. Wiadomo, że czekać nikt nie lubi no ale coś więcej wiadomo ? Kiedy, o ile coś potanieje itp ? 

Edytowane przez SeVV88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...