Skocz do zawartości

Tablet 7" 4 rdzenie 1GB RAM do ~600zł


Recommended Posts

Witam wszystkich żeby nie było to mój pierwszy post tutaj.

 

Poszukuję tableta z mocnym procesorem 4 rdzeniowym 1GB RAM i 7" ekran chyba że w tej cenie zmieści się większy ale to też zależy od baterii gdyż chcę żeby długo trzymał. Na wewnętrznej mi nie zależy bo sobie rozszerze o 16GB sd hc class 10. Tablet będzie służył do celów extremalnych jak dobre gry nagrywanie ekranu (Screencast) i odpalenie linuxa. No i co do systemu mało tabletów ma custom Romy (tak uprzedzam znam się dobrze na smartphone'ach) ale jak by były to by było fajnie ale jak jest android 4.1+ to mi mało zależy. Zależy mi też na tym aby się dalo zrobić tymczasowy root żebym mógł nagrywać ekran aplikacją Screencast i żebym nie stracił gwarancji. Tak chodzi o nagrywanie na yt ale mniejsza z tym. GPU też niech będzie dobre żeby grafika nie podała na grach. Na głośniku mi nie zależy. Hdmi i 3g i kamerę i bluetooth też mam gdzieś ale WiFi musi być :P I tak jak już pisałem żeby bateria długo trzymała. A i ważne żeby nie był awaryjny.

 

Cena jest do 600zł ale może być zawsze parę złotówek więcej. Nowy nie używany.

 

Liczę na sprawdzone opcje żeby po zakupie się nie okazało że się nie da tymczasowego roota i że się nagrywać nie da.

 

Pozdrawiam. A i pilne to to nie jest ;) Spokojnie powoli się będę zastanawiał.

Dobra pilne nie jest ale piszcie kurde. Nad czym mam się zastanawiac jak nic nie podajecie? Czyżby nie było żadnego w tej cenie? Pominmy sprawdzenie ;)

Edytowane przez Mister_Magister
Link to post
Share on other sites

No cóż przyznam że rodzice kupują wiec może coś utarguje :P

 

Ten pierwszy byłby genialny ale czy są jakieś lekko tańsze?

Chociaż w sumie na allegro chodzi max 650zł. Dawajcie tez inne oferty ;)

 

A wiecie może czy da się na nim zrobić tymczasowego roota?

Chociaż w sumie na allegro chodzi max 650zł. Dawajcie tez inne oferty ;)

 

A wiecie może czy da się na nim zrobić tymczasowego roota?

Link to post
Share on other sites

Dell Venue 7 - do tego futeral i spokojnie miescimy się w 600 zł. 

 

a jak sie Postarasz to jest szansa na kupienie Dell Venue 8 - za 600 zł będzie cięzko :) ale jak się potargujesz to może. Jak bym rozważył dołożenie 99 zl - lub w ostatecznosci zakup na Raty - Masz 600 zł to w Euro, Media spokojnie dadzą Ci raty na pozostałe 100 zł - w przypadku rat to moża by sie pokusić nawet o zakup wersji z modemem 3G i etui. Bierzesz Raty 30 x 0% i spłacasz po 10 - 20 zł miesięcznie. :)

 

Oba pracuja na Intel Atom - który ma dwa rdzenie :) ale jest 100x lepszy niż 4 czy 8 rdzeniowe procesory ARM :) - to porządna jednostka x86 jak w "dorosłych" komputerach. :)

Link to post
Share on other sites

Nie do końca zgodzę się z moim przedmówcą, który twierdzi, że 2 rdzeniowy Atom jest 100 razy lepszy jeśli chodzi o wydajność. Powiem, że wydajność Atoma jest na takim samym poziome jak np. MTK w tablecie Lenovo S5000, który Ci polecam. On ma jeden z mocniejszych układów PowerVR jakie stosuje się w tabletach. I cena zdecydowanie lepsza niż w przypadku Dell Venue. A tak przy okazji pokaże Ci film nagrywany za pomocą tabletu Goclever R974.2. Film nagrywany ScreenCastem. Jak widzisz ilość klatek nie powala, mimo iż w tablecie jest MALI400 MP4.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

No dobra ale jak bym potrzebował do nagrywania to się bardziej liczy chyba ilość niż wydajność.

 

Ja tam czekam na oferty. Dell i tego drugiego odrzucam. Spodobał mi się acer iconia A1-810 ale będzie już za miesiąc chyba trochę stary bo juz chodzi po 600 a nie 700

 

A z tymczasowym rootem sie nie orientujecie? Oczywiście jak unrootuje to też odzyskam gwarancję? Boję się tego unrootowania bo te tablety dziwne jakieś i z du*y się coś w systemie wali nie tak jak w telefonach, no i nie chciał bym aby mi się zepsuł i się nie dało unrootowac. W acer iconia A1-810 widziałem całe narzędzie do root i unroot. Orientujecie się w tym?

Link to post
Share on other sites

Raffii - piszesz bzdury - Jesteś typowym "dzieckiem" benchmarków - to że w testach syntetycznych atom nie błyszczy to ABSOLUTNIE nic nie znaczy - wystarczy porównać jak dzialaja gry i programy. Okaże sie wtedy, ze wychwalane Snapdragony czy MediaTeki są gów... warte. Pierwszy przykąłd z brzegu : czas wybudzania - okazuje się że ARM'y łapią lagi a Atom nie. 

 

Atom ma 2 redzenie oparte o architekturę x86 - które jest ZNACZNIE wydajniejsze. 

 

Atom spokojnie "cięgnie" Windows XP. Windows 7, Windows 8 - a żaden ARM tego nie potrafi. Microsoft musiał mocno pokombinowac by powstał Windows RT - co więcej - okazuje sie, że Windows'owi RT - to bilżej mu do Windows Phone niż do normalnego Windows'a. Bo MS chce połaczyć RT z WP a nie normalnym Windowse'm. 

 

We wszystkich recenzjach ludzie podkreślają, że Atom jest znacznie szybszy i płynniejszy, że sprzęt na Androidzie nie laguje i dział płynnie. A że w benchmarkach nie błyszczy? Benchmarki to jeden wielki wałek - non-stop się słyszy o "krojeniu" softu tak by w testach syntetycznych działał super. 

 

Ja Atomie z Venue 7 czy Venue 8 z Androidem - płynnie działa Windows 7 i 8 - i to jest jedyny fakt. A nie benchmarki :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale windows 7 i 8 są pod architekturę x86 więc tutaj nie ma nic do rzeczy bo tu chodzi o androida przecież nie kupuje tableta by się bawić win 7 tylko androidem. A android nie jest do x86 stworzony tylko do arm.

 

A co do wątku. Się zastanawiam nad nexus 7 2 generacji ale nwm czy cena spadnie do tego czasu. Jeszce czekam na oferty

Edytowane przez Mister_Magister
Link to post
Share on other sites

Android jest stworzony pod taką architekturę pod jaką zostanie skompilowany. To po pirwsze.

Po drugie - Android to w zasadzie Linux - bo na jadrze Linuxsa został oparty - a przypominam, ze Linux to głównie architektura x86.

Do tego należy dodać Javę - procesory x86 znacznie lepiej sobie radzą z Javą niż ARM'y.

 

Atom radzi sobie bez problemu z Windows'em to na 100% poradzi sobie z Androidem, który ma mniejsze wymagania.

 

Dlatego tego okazuje się, że Android znacznie, ale to znacznie lepiej działa na Atomach niz na ARM'ach.  Bo jego dwa rdzienie sa znacznie lepsze niż 4 rdzenie ARM.

 

Sam zainstalowalem Androida na HP SLATE 2 - jedno rdzeniowy Atom Z670 - a mnimo to działa płynnie i szybko :) pokażcie mi tablet z jednym rdzeniem ARM i płynnym Androidem :)

Link to post
Share on other sites

Mój telefon 600MHz :D

 

 

Dobra ale co do odpalania systemów to sprawiedliwej by było testować linuxa ;) ale w sumie to arm to raczej architektura mobilna i jest słabsza od x86. Ciekawe czy się doczekamy x64 :D:D

 

Ciekawą rozmowę się z Tobą prowadzi ;) pozdro

 

A cco do taba biorąc pod uwagę komputery Dell nie jestem zbytnio przekonany.

Link to post
Share on other sites

Mister_Magister x64 jest na przykład w iPhone 5s. Odnośnie Intela, to wybierając "androidowy" tablet z ich procesorem, trzeba liczyć się z tym, że część aplikacji będzie niekompatybilna.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...