Skocz do zawartości

Komputer do gier ze średniej półki


Recommended Posts

Witam,

żeby za bardzo nie rozwlekać - potrzebuję porady przy tworzeniu konfiguracji komputera. Sprawa jest prosta - do zakupienia jest komputer i monitor razem w przedziale 3500-4000. Zastosowanie - gry. Podkręcać nie zamierzam, ale nie wykluczam (fajnie gdyby było można ale brak możliwości mi nie przeszkadza). Z tego co sam myślałem to:

 

Procesor:Intel 4670 lub 3570
Grafika:GeForce GTX 760
Dysk:WD Black 1TB
Płyta: MSI Z77A 
RAM: 2x4GB Kingston 1600 MHz CL9 (do dołożenia w przyszłości ze względu na budżet)
Zasilacz : Chieftec ~650W (myślę że większy nie jest potrzebny)
Obudowa: nie znam się, byle wszystko pomieściła i była w miarę przewiewna
Monitor: 24 cale full hd, o monitorach wiem tyle że są i jak się je podpina =)

Nie wiem, czy nie potrzebne jeszcze będzie chłodzenie do procesora lepsze niż BOX? Przy braku podkręcania stockowe powinno wystarczyć, a dołożyć zawsze można.

Czekam na dobre propozycje i z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=60954

 

- brak możliwości OC procesora, 

- R9 290 z przyzwoitym chłodzeniem od MSI,

- sprawdzone pamięci RAM i HDD,

- solidna obudowa ze świetną fabryczną wentylacją,

- zasilacz oparty na DC-DC z pół-modularnym okablowaniem.

 

Zostaje jeszcze 500 zł na monitor. Jeśli będzie taka potrzeba, można na czymś zaoszczędzić. ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zestaw wyżej bez opcji OC CPU bardzo dobry, zyskujesz w nim R9 290. Co do monitora to myślę że warto zastanowić się nad Benq GW2450HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

 

Przy niewielkiej dopłacie możesz zostawić sobie możliwość OC CPU w przyszłości:

 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Benq GW2450HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Fatal1ty B85 Killer /intel B85, LGA1150/

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Liteon iHAS122 SATA (black)

MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

 

4169 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

W przyszłości zmieniasz chłodzenie boxowe na coś wydajniejszego i zabierasz się za podkręcanie CPU. Jeżeli za drogo o te 160 zł to możesz kupić jeszcze tak: A-Data 4GB 1600MHz CL9 Gaming + Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

 

Póki co jedziesz na 4 GB DDR3, obecnie tylko dwie gry potrafią zjeść więcej. Zakup i dołożenie kolejnej kości w przyszłości raczej nie sprawi CI problemu ani nie nadszarpnie domowego budżetu. Zasilacz modularny z sporą mocą na +12V jednakże bez wparcia stanów uśpienia C6 / C7. Po prostu będziesz musiał wyłączyć usypianie komputera w biosie. 

 

Mając w przyszłości dokupioną pamięć ram oraz podkręcony procesor zestaw ten będzie już poza półką średnią. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@@kajtek.,
Dzięki za propozycje, ale mam jeszcze parę pytań - czy taki zasilacz wystarczy jeżeli zamierzałbym podkręcać ? 550W wydaje się być w sam raz do podstawowej konfiguracji. A drugie pytanie - jeżeli się orientujesz - czy jest duża różnica(wyczuwalna) między dyskami serii blue a black? I jeszcze a propo samego zasilacza - ten w konfiguracji, rozumiem obsługuje stany uśpienia a "530" już nie? 

Link to post
Share on other sites

 

 

czy taki zasilacz wystarczy jeżeli zamierzałbym podkręcać ? 550W wydaje się być w sam raz do podstawowej konfiguracji.

Jak najbardziej, zestaw z podkręconym i7 bierze w stresie ~410W

 

 

 

czy jest duża różnica(wyczuwalna) między dyskami serii blue a black?

Black czasami jest głośny i grzeje się, moim zdaniem nie warto dopłacać. Różnica polega na dłuższej gwarancji i lepszych transferach

 

 

 

jeszcze a propo samego zasilacza - ten w konfiguracji, rozumiem obsługuje stany uśpienia a "530" już nie? 

Dokładnie tak 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...