Skocz do zawartości

LG L90/G Pro Lite - Opinie


Recommended Posts

Według mnie LG L90 to krok wstecz względem L9 II.

Oba smartfony mają taką samą przekątną wyświetlacza, lecz L9 II jest mniejszy, lżejszy i ma wyższą rozdzielczość. W dodatku L9 II ma według mnie lepszy procesor - 2 mocniejsze rdzenie Krait kontra 4 słabe A7 w L90. Układ graficzny, pamięć (RAM i ROM) oraz (prawdopodobnie) aparat są identyczne. Oba smartfony mają wejścia na kartę microSD. Na korzyść L90 przemawia pojemniejsza bateria oraz nowsza wersja Androida (lecz L9 II ma dostać tą samą wersję). LG L9 II jest tańszy niż L90.

 

LG G Pro Lite to według mnie niezbyt dobry pomysł - rozdzielczość 540x960 przy 5,5" daje zaledwie ~200 ppi. To naprawdę słaby rezultat. Do tego dochodzi raczej słaby procesor (2x1 GHz, A9) i równie słaba grafika PowerVR SGX531.

 

Według mnie lepiej wybrać LG L9 II.

 

Edit:

LG L90 = LG G2 Mini w przebraniu = Motorola Moto G z slotem na microSD

Edytowane przez Tabalan
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up:

Dobrze powiedziane, również jestem zdania, że jeżeli ma się wustarczająco pieniędzy na 2 telefony wspomniane w temacie to lepiej wziąć tańszego i z lepszą specyfikacją lg l9 II.

Do minusów o lg g pro lite można dodać, że nie ma co liczyć na nowszego androida, bo użyli w nim już wiekowego miediateka, nawet modły do mitycznych bogów tu nie pomogą ;). O wyświetlaczu nie wspominając to przy takiej rozdzielczości przy 5.5" można się doliczyć pikseli.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Nad L9 II też się zastanawiałem, jednak L90 przemawia do mnie bo ma Dual Sim. G Pro Lite odpada już. Wiem że L90 ma słabszy procesor, ale wszystko zależy jaka będzie "dopłata" przy podpisywaniu umowy, bo jak na razie 400 zł nie uśmiecha mi się dopłacać do L9 II, gdzie za 700 zł idzie kupić nowy.

Link to post
Share on other sites

Dlatego jak na razie czekam na aktualizacje cennika gdzie ma być dodany m.in L90 i G Pro Lite.

 

Ew. Który telefon byście mi doradzili z tabelki na ostatniej stronie ( http://www.plus.pl/indywidualna/MixPlus/Dokumenty/Marcowa/Oferta_Elastyczna_w_Plusie_Mix_z_pakietem_TB.pdf ). 12x50/12x100. Cena do 100 - 200 zł. Co do wymagań, dobry wyświetlacz do przeglądania neta, muzyka, gry, ~4,5'' i najlepiej z dualem.

Link to post
Share on other sites

Szczerze? Żaden. "Ogólne" ceny mają z kosmosu, sprzedają stare modele lumii z wp 7.8 i chińczyki z podzespołami z 2012 roku. Lepiej poczekajmy na aktualizacje cennika, bo teraz możemy gdybać.

Jeżeli skończyła ci się umowa, to według mnie świetnym pomysłem jest przejść do innego operatora, sam polecam play-a ceny abonamentu mają znośne i więcej porządnych telefonów ofercie, za które nie wołają cen z kosmosu.

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Jeżeli się nie mylę to w play-u jest oferta formuła 4.0 unlimited i można dzwonić do plusa taniej lub za darmo. Tutaj link: http://www.play.pl/telefony/Telefony_mnp/?ESId=SMP_NFUN4 nie wiem jak to jest z kosztami jak ktoś z plusa dzwoni do ciebie, poczytaj trochę jak chcesz.

 

@up:

Całkowicie się zgadzam.

Play jest jednym z niewielu operatorów, który szanuje swoich klientów, w przeciwieństwie do plusa, który utrzymuje miłe pozory tylko, w tych swoich reklamach

Edytowane przez genisuken
Link to post
Share on other sites

Nie rozmawiamy tutaj o abonamencie a o tzw. mixie. W playu ceny prkatycznie sa te same, ale jedyny tel wart mojej iwagi to motorola moto g ktora kosztuje 250zl prz w24 doladowaniach po 50 zl.

 

Moim zdaniem jednak kontakt z rodzina i bliskimi jest wazniejszy niz operator. W plusie rodzina jeat od ponad 10 lat a ja juz 6 lat i do tej pory noe narzekalem, a dodam ze tutaj ma to co potrzebuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...