Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pamiętaj że BIOS nie uruchamia się w ten sposób z byle powodu, najlepiej ożyj programu OCCT i sprawdź jak zachowuje się twój procek przy obciążeniu (polecam program, gdy inne wykazywały że procek jest stabilny OCCT wyrzucał błędy.

Link to post
Share on other sites

A nieee sorry. Zapomnijcie co mowilem, nie mialem 70-74 max tylko 60-64. Moj blad. Dzisiaj sprawdzalem po ponownym OC i miałem 63~62. I w dodatku normalnie mi się komputer włącza, nie ze 2 razy (podkrecone do 3,6 co kiedys). Dzieki za odpowidzi. Jeszcze tylko co do ram - warto dokupywać (mam 2GB). Wszedzie teraz w zalecanych tyle sie podaje ale nie wiem czy nie dokupic jezcze 2GB. I 2gie pytanie: ta karta co mi przyjdzie (fabrycznie lekko podkrecona) to podkrecac ja na dzien dobry czy nie ma po co?

Link to post
Share on other sites

Co do pamięci to 2GB starczy, ale warto kupić dodatkowe 2GB - zawsze się przyda i komp będzie lepiej pracować.

 

A co do OC grafy to zależy od Ciebie. Jak chcesz mieć dodatkowo 5 fps-ów i jak sprawi Ci to uciechę (jak mi sprawia wrażenie) i przede wszystkim umiesz kręcić to kręć. Ja osobiście bym kręcił, ale to jestem ja.

 

Tu masz mały teścik jak wypada ta graf po OC:

http://pclab.pl/art34635-3.html

 

Parę fps-ów wskoczy do ulubionej gry,a le nie dużo ;)

Link to post
Share on other sites

Karty PC sa znane z dużych możliwości OC, podac ci mój pzykład, mam karte 875\1225, gdzie normalne wartości to 850/1200, zwiekrzyłem obroty wiatraka o 10% (aby uzyskać wzrost odczuwalny, a jednoczesnie by nie był wiatrak bardziej głośny) i podkręciłem do 920 zegar i 1420(!!!) szyne pamieci. Szyna spokojnie kreci sie do 1350 i temperatura przy pomocy programu FurMark (polecam) wskazuje 72-73 w stresie, a to całkiem dobry wynik :-)

Link to post
Share on other sites

Nie, moja karta jako że to PC była juz fabrycznie podkręcona do 875/1225 a ja dałem metoda prób i błędów do 920/1420, używałem do tego zwykłych sterowników do AI, czyli CCC i zakładka Over ;], a nastepnie programem FurMark wygrzewałem karte ile się da i psrzewdzałem kiedy temperatura przekroczy 75 C (taką sobie ustaliłem granice).

 

Co do twojego pytania, KAŻDA karta ma inne możliwości OC, tu nie ma wzoru jak w matmie (chociaz na upartego można to wyliczać), lepiej to robić metodą prób i błędów, a więc podnosisz zegar o 5 mhz a szyne pamięci o 10-15 i sprawdzasz FurMarkiem jaka masz temperaturę i czy nie występują artefakty, i tak aż do zadowalającego wyniku :-)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Odpowiem na pytanie, bo widzę, że rozmowa zeszła już mocno z toru ;)

 

Te dodatkowe 512MB czasem się przydają. Szczególnie w wysokich rozdzielczościach z AA.

Do 1280x1024 nie ma sensu brać karty z 1GB.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Gdyby w grach był licznik pokazujący zużytą pamięć to można by wysnóć różne wnioski, do tej pory taki licznik widziałem w GTA4 ,tam na full HD i detale high gra "zajadala" ponad 900 mega pamieci ;], przy karcie 512 nie mozna nawet ustawic nic wiecej niz medium :>

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Gdyby w grach był licznik pokazujący zużytą pamięć to można by wysnóć różne wnioski, do tej pory taki licznik widziałem w GTA4 ,tam na full HD i detale high gra "zajadala" ponad 900 mega pamieci ;], przy karcie 512 nie mozna nawet ustawic nic wiecej niz medium :>

W wielu grach masz taką możliwość (a we wszystkim można to zmierzyć zewnętrznymi aplikacjami). Tutaj przykład jaki zrobiłem na HL2 ET CM v8.x

 

http://img139.imageshack.us/img139/7603/39399212.th.jpg

 

W niektórych mapach dobija do ~750MB

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a nie łatwiej po prostu odpalić grę schować na pasek odpalić GPU-z i wejść w sensors i tam pisze ile jest zużytej pamieci :)

ja mam monitor 1280x1024 i naprawde jest sporo tematow gdzie zasysa sporo pamieci :D

Lordani sadze ze to naprawde dobry zakup :P

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...