Skocz do zawartości

Ocena zestawu do gier do 2400 zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Sir Kafarus,

Recommended Posts

Witam :) najpierw chciałbym się przywitać jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum na które regularnie wchodzę już od dłuższego czasu :)

 

 

A więc chciałbym zakupić zestaw do gier (sama buda) za jakieś 2400 zł. Trochę pogrzebałem w internecie i części jakie tutaj wymienię wszystkie są polecane na różnych stronach z tym, że nie znam się jak te części będą razem ze sobą działały i czy w ogóle taki komputer się włączy ;).

 

 

  • Zastosowanie komputera : Gry.
  • Maksymalna kwota : 2400zł
  • Których części potrzebuję : Pudło
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Prawdopodobnie nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model: 1920x1080
  • Specjalne wymagania : nie chcę się martwić o temperatury podzespołów
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : dysk hdd - WD 1 tb ale konkretnego modelu nie znam, stacja dvd - zupełnie no-name
  • Własna propozycja zestawu :
  • Procesor: Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 619 zł
  • chłodzenie : SilentiumPC Fortis HE1225 - 125zł
  • płyta główna : MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/ - 235zł
  • pamięć RAM : Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 XMS3 - 279 zł
  • Obudowa : Zalman Z9 Plus (b/z) - 230 zł
  • Zasilacz : Corsair VS 450W 80+ 120mm - 149 zł
  • Karta graficzna : i tutaj mam problem ponieważ nie jestem wielbicielem ani nvidii ani ati a dodatkowo nawet nie wiem jaka karta się zmieści do tej (zachwalanej jakby nie było obudowy) 
 
 
Edytowane przez ensid
Link to post
Share on other sites

Przy tej sumie co została czyli mniej więcej 760zl rozglądał bym się za używana 7970/280x można je teraz dostać w całkiem dobrej cenie z długa gwarancja np :

http://allegro.pl/radeon-hd-7970-i4173803895.html

 

Tylko zasilacz do tej karty zmienił bym na http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/

Edytowane przez kyubi13231
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

A może taki ZESTAW:

 

+ mocny i5 oparty na Haswellu

+ płyta główna w pełnym ATX, z chłodzonymi sekcjami, dwie kości UEFI

+ 4GB RAMu o standardowych parametrach

+ wydajna karta graficzna

+ cichy i częściowo modularny zasilacz, dobry eletrycznie

+ solidna obudowa, obecnie w bardzo niskiej cenie

 

do tego:

 

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Przeszkadzać Ci będzie karta od zielonych?

Edytowane przez Sir Kafarus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do karty to nie , nie będzie mi przeszkadzała :) .

 

Sir Kafarus - Twój zestaw bardzo mi się podoba jedynie do czego się doczepić mogę to, że boxowe chłodzenie procesorów tak mnie zraziło, że na pewno będę musiał je zmienić a to już sporo ponad budżet wyciągnie :(

Edytowane przez ensid
Link to post
Share on other sites

hmm mam pomysł (głupie to zapewne), że zamówiłbym może wpierw  wszystko oprócz grafiki, rozmawiałem wczoraj z kumplem i mówił, że akurat ma w drugim kompie taką R9 280x więc pożyczyłby mi na jakiś czas abym sobie popatrzył jak to chodzi itd. 

 

A może ludziska polecicie jakieś chłodzonko na te cpu i do tej obudowy aby weszło ;) w zestawie Sir Kafarusa ?

Link to post
Share on other sites

zestaw jest ok, nic lepszego nie wymyslisz w tym budzecie, mozesz tylko zmienic GTX 760 na R9 280x i obudowe na Zalman Z3 plus, poza tym to trudno cos innego doradzic, budowanie platformy na poprzedniej generacji niewiele zmieni ani w cenie ani wydajnosci

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, ewentualnie propozycja z wydajniejszym R9 280X 

 

Zalman Z3 USB3.0 black (b/z)

AsRock B85 Pro4 /intel B85, LGA 1150/

Intel Core i5-4440 /3.1GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Corsair VS 550W 80+ 120mm

MSI Radeon R9 280X Gaming 3GB DDR5 384bit (1050/6000) + 3 GRY GRATIS

Geil 4GB 1600MHz CL9 Value Plus

 

2464 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

 

Kosztem minimalnie słabszego CPU oraz kosztem utraty modularnego zasilacza możesz zyskać R9 280X, wydajność ~ GTX 770, około 15% wydajności więcej niżeli GTX 760. Dodatkowo załapiesz się na promocję trzech darmowych gier do karty. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...