Skocz do zawartości

Upgrade ok. 1400zł GTX 770 czy R9 280X ?


Recommended Posts

Cześć! Nazbierałem troche kasiorki, i zastanawiam się którą z tych panienek wybrać, i najlepiej jakiego referenta, czy gigabyte, czy sapphire, czy cokolwiek innego?

 

1.Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz?

Mam trochę czasu, w ciągu ok. 1-2 miesięcy planowałem

 

2.Zastosowanie:

Gry głównie, -> CS:GO, LOL, MMORPG głównie. BF4 albo Wiedźmin nowy jak się nawinie, to napewno popykam.

 

3.Model i moc zasilacza

OCZ ModXStream-Pro 700W

 

4.Reszta specyfikacji komputera

Socket1150 - i5 4670k /// Asrock Extreme4 /// Kingston XMP 8GB 1600 ////

 

5.Rozdzielczość monitora w której grasz!

 

Różnie -> w CS:GO gram, by mieć sporo FPS więc gram na 1024x768, w lolu 1920x1080, reszte gier, też pomiędzy wysoką rozdziałką

 

6.Motywem przewodnim w wyborze karty graficznej dla mnie powinny być następujące cechy

 

1. Żywotność

2.Temperatury

3. Wydajność

4. Pobór Prądu

 

Prosiłbym o pomoc, jest tych kart tak sporo, że nie wiem którą wybrać.

I jeśli wybór padł by na GTX 770, czy warto brać 4GB wersję, zamiast 2gb? - Duża jest różnica w FPS?

 

 

Pozdrawiam! :)

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Chyba masz na myśli autorską wersję?

 

Ojjj tam.. Nie łapcie mnie za słowa, pomyliło mi się, wiecie dokładnie oco chodzi. Jaki Brand od Jakiej firmy Cooling -> Gigabyte, Zotac, Sapphire, MSI, i reszta innych które nie będę wymieniał bo każdy przecież wie.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

280x/770 za 1400zł to średni pomysł za blisko do MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

 

Za 1k masz XFX Radeon R9 280X 3GB 384 PCI-E GDDR5 XLT , troche drożej dość często polecany Asus Radeon R9 280X 3GGB DDR5 (384 Bit) D/H PCI DC2 T , z 770 Asus GeForce GTX770 2GB DDR5 PX (256BIT) DVI/HDMI/DP BOX (GTX770-DC2OC-2GD5) , ale MSI też jest ok .

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

 

Tak czytałem, ale chodzi mi również, aby porównać GTX 770 do R9 280X, a z takim porównaniem ciężej. Tym bardziej z którym brandowanym coolingiem, 

 

i słyszałem, że R9 280X mają być kompatybilne pod DX12, a GTX 770 nie, to prawda? jeśli tak, to byłby jakiś plusik dla Radeona

Link to post
Share on other sites

 

Podałeś mi kolego, po dwie karty z obu firm, a mógłbyś powiedzieć, która z firm jest lepsza, czy Geforce czy Radek w tym starciu pod względem, wydajności, chłodzenia, poboru prądu i żywotności?

 

Nadal nie dowiedziałem się, która z tych obu kart jest po prostu lepsza

 

I Który jednak najbardziej brandowany cooling byś polecał? By wybrać ten 1.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Wydajność, i temperatury są praktycznie identyczne, - różnice są w 1-2 stopniach, i to jeszcze nie zawsze w stresie/spoczynku

 

Pozostaje jedna kwestia. -  > Awaryjność i żywotność

 

Które produkty z tych, wypadają jednak lepiej? Radeon nadal ma problemy ze sterownikami i ich produktami?

Link to post
Share on other sites

Załóż temat na tydzień przed zakupem. W przeciwnym razie to strata czasu.

 

Nie jest stratą czasu, rzuciłem cyfry tak o.

 

Mniejsze o większe w ciągu miesiąca napewno będe już celował w którąś z kart. 

Zamiast pisać o jakiś duperelach i stracie czasu, to mógłbyś pomóc i wyrazić swoją opinię na temat kart ;P

Link to post
Share on other sites

Jest stratą czasu bo ceny zmieniają się dość szybko. Miesiąc temu 280X był kartą kompletnie nieopłacalną, bo kosztował więcej od 770-tki. Obecnie nówkę można dostać poniżej 1k zł, co czyni go pozycją szalenie atrakcyjną. Nikt nie jest wróżką, aby przewidzieć, jaka będzie sytuacja na rynku za 2 miesiące.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
280x/770 za 1400zł to średni pomysł za blisko do MSI Radeon R9 290 Gaming 4GB DDR5 512bit + 3 GRY GRATIS

 

Fakt r9 290 to obecnie najbardziej opłacalny zakup cena/wydajności jak się dysponuje odpowiednią kwotą  sam się zastanawiam nad wymianą karty mam kilka wątpliwości zawsze miałem Nvidie kolega ma starego 7770 może nie jestem Fanboyem ale jakoś jestem uprzedzony co do AMD może to tylko moja "bojaźliwość" co do AMD mniejsza o to. Zastanawiałem się nad 780,770,R9 290 przeglądałem testy itp co do 780 to by był najlepszy wybór ale na razie nie dysponuje taką kwotą w moim zasięgu jest obecnie 770 a za ok 2-3 miesiące będzie R9 290, po przeglądnięciu testów R9 290 jest porównywalna z 780 ale jest jedno małe ale r9 290 pobiera ok 100W więcej to dość spora różnica jeżeli ktoś gra powiedzmy 6h dziennie.

 

Moim zdaniem temperatura co za tym idzię pobór również mają znaczący wpływ na żywotność karty wiem że niereferenty są chłodniejsze ale dalej to 100W różnicy! co do ceny to R9 290 jest tańsza od 780 o ok 300-400zł to również sporo R9 290 vs 770 tu cenowo mamy ok 300zł

 

Trochę się przeraziłem jak zobaczyłem że Maxwelle dopiero będą pod koniec roku czy na początku, plotki niby mówią o czerwcu - lipcu ale to pewnie w 28nm.... no i wiadomo nowość = +20% do ceny wiec zanim to się nawet unormuje miną kolejne 2-3miesiące.

 

AMD szybko traci na wartości od nowości NV wolniej. Zaleta AMD na przyszłość to wiecej pamięci bo aż 4GB

 

mam cichą nadzieje że 870 wyjdzie w lipcu i jej cena do września spadnie do ok 1200-1300zł ale to mało prawdopodobne....

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się chyba że będę strzelał w Geforce, stabilniejsza konstrukcja.

 

Miałem kilka radeonów, i zawsze był jakiś problem, albo ze sterownikami, albo z czymkolwiek, nie wiem jak to w tych najnowszych modelach.

 

Pozostaje mi tylko zastanowić się i jakiego niereferencyjnego typu wziąć, Asus DCU II wygląda ciekawie.

Link to post
Share on other sites

Nowy 280X to wydatek około 1000-1100 zł. Nowa GTX 770 to 1200-1250zł. Ja poszedłbym na kompromis i wyczaił używane R9 290. Nie mogę w pracy wklejać linków, ale poszukaj na alledrogo. Za około 1200-1300 dostaniesz używanego z niereferencyjnym chłodzeniem. Ewentualnie dozbierać 300zł i kupić nową GTX 780 od Palita.

 

GTX 770 z 4 GB pamięci to bezsensowne wywalenie około 250 zł w błoto.

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za ~800 pln są 280x nieraz i półroczne z gwarancją na lolegro. Resztę kasy na przepicie/gry/dz*wki czy co tam chcesz... Obecnie nic więcej tak na prawdę potrzebne nie jest no chyba, ze tylko ULTRA granie Cię interesuje) a za taką kasę to nic tylko brać (nawiasem mówiąc 760 nowa wychodzi drożej).

 

Kolejna sprawa to jak Nowaj powiedział. Albo kupujesz teraz albo wróć za 2 miesiące bo takie gdybanie to strata czasu i Twojego i naszego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kartę graficzną będę kupował w ciągu miesiąca.

R9 290 jest cholernie drogi w utrzymaniu, wpieprza za dużo prądu, nie podoba mi się.

 

Jak wspomniałem karta będzie głównie wykorzystywana do CS:GO.

 

Jestem laikiem, jeśli chodzi o podzespoły komputerowe, bałbym sie kupić za 800-900 zł karty graficznej, jakby coś nie działało, to nie wiedziałbym co z tym zrobić. Więc jeśli chodzi o części komputera, zazwyczaj zawsze kupuje nowe sztuki.

 

Więc zdecduję się na 80% na GTX 770 2GB, czy mógłby ktoś doradzić, które niereferencyjne chłodzenie jest wytrzymałe? widziałem testy wydajności chłodzenia, ale która marka, robi jest solidne i porządne?

Link to post
Share on other sites

 

 

R9 290 jest cholernie drogi w utrzymaniu

 

Oczekuje co tydzień kolacji z winem i kwiatów ?

 

Różnica w poborze prądu między 280X po większym OC, a 290, jest praktycznie żadna.

 

Zakładając, że grasz 24/7/365 i karta przez cały ten czas chodzi na pełnych obrotach, to roczna różnica na prądzie pomiędzy setup'em z GTX'em 770, a R9 290, wyniesie może z 200 zł. W normalnych warunkach są to różnice niezauważalne.

Link to post
Share on other sites

Ja mam problem z fps w cs go na 770... Fps mam bardzo podobny do tego jaki osiągam w bf3 na serwerze z 64 graczami.. Nie wiem czy to stery czy ta karta sie do GO nie nadaje. 5vs5 170-250 fps na 1600x900 rozdziałce to nie jest jakis znakomity wynik. BF3 na ultra min 90fps na tej samej rozdziałce.

Link to post
Share on other sites

Tak, kiepski :) Właśnie wbiłem na steama, zainstalowało update do steama i nagle nie spada ponizej 200 na serwie 31 graczy. Można? :)

 

E:

 

60fps w innych grach jak najbardziej satysfakcjonujący zgadzam się, ale nie w cs. Tu minimum to 100fps, w płynności różnicy nie odczujesz ale komfort gry 100 > 60 fps nieporównywalnie większy. Skoro grasz w csa powinieneś wiedzieć. W bf synchronizacja pionowa i dziękuję, ale nie w globalu.

Edytowane przez slayer90
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...